İşte Apple iOS 11 çıkış tarihi…

İşte Apple iOS 11 çıkış tarihi…

Apple bugün, iPhone ve iPad serisi için en son işletim sistemi olan iOS 11’i 19 Eylül’de veya bundan bir hafta sonra piyasaya süreceğini söyledi.

Cupertino, California şirketi geleneği takip ederse, yükseltmeyi yaklaşık olarak sabah 10:00 PT veya 13:00 ET’de yayınlayacaktır.

Apple, iOS’taki değişiklikleri ilk olarak Haziran ayında, her şeyden önce iPad’i hedefleyen yeni özelliklerin ve geliştirmelerin tanıtımını yaptığı yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) açıkladı. Analistler, o zaman iOS 11’de gördüklerini beğendiler ve Apple’ın tabletini daha güçlü bir PC alternatifi haline getireceğine inandıkları yeni Dosyalar uygulaması da dahil olmak üzere birkaç önemli ekleme yaptılar.

Apple - iOS'un Evrimi - iOS 11bilgisayar dünyası / elma

Jackdaw Research’ün baş analisti Jan Dawson, “İlk kez, iOS’un iPad sürümü, ağır hizmet üretkenlik görevleri için gerçekten optimize edilmiş, gerçekten farklı bir kimlik kazanıyor gibi hissediyor” dedi.

iOS 11, iPhone 5S ve sonraki sürümlerde çalışır (ancak iPhone 5 veya 5S’de çalışmaz); iPad Pro’nun tüm sürümlerinde; iPad Air ve Air 2’de; 2017’nin beşinci nesil iPad’inde; ve iPad Mini 2’den 4’e kadar.

22 Eylül’de ilk müşteri dalgasına ulaşacak olan yeni iPhone 8 ve 8 Plus ve 3 Kasım’da piyasaya sürülmesi planlanan iPhone X’te iOS 11 önceden yüklenmiş olacak. Diğer uygun iPhone ve iPad’ler, sahipleri Ayarlar uygulamasını seçip “Genel”e ve ardından 19 Eylül Salı günü “Yazılım Güncellemesi”ne dokunduğunda yükseltilebilir.

Apple, iOS 11’e yükseltmenin, geçen yılki iOS 10’un piyasaya sürülmesinden daha sorunsuz olmasını ummalıdır. O sırada müşteriler, yükseltmenin kurulmadığını, cihazlarını sakatladığını ve onları bir Mac veya PC avına gönderdiğini bildirdi. iTunes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*