Jamf’ten uzak hibrit kuruluşun nasıl destekleneceğine ilişkin dersler

Jamf’ten uzak hibrit kuruluşun nasıl destekleneceğine ilişkin dersler

Appleholic, (isim), 忙p路蓹lh蓱l路瑟k: Apple’ın ne yaptığını, neden ve nereye gittiğini düşünen hayal gücü kuvvetli kişi. 1999’dan beri Apple ile ilgili popüler haberler, tavsiyeler ve eğlence sunuyor.

Jamf CEO’su Dean Hager, pandemi nerede çalıştığımızı ve nasıl çalıştığımızı değiştirdi ve uzak ekipleri korumak için sağlam güvenlik ihtiyacını güçlendirdi, diyor.

Büyük hareket

Hager’in şirketi, pandemiye yanıt olarak bir yıldan fazla bir süre önce uzaktan çalışmaya başladı. 24 saat içinde firmanın tüm küresel ekibi evden çalışmaya geçti. Teknoloji odaklı bir şirket olarak Jamf, geçiş sırasında çok az iş kesintisi yaşadı. Bir dereceye kadar bunun nedeni, şirketin uzaktan çalışma için en iyi uygulama tavsiyelerini takip etmeyi seçmesiydi:

  Hager, “Bir yıl önce uzaklara gitmeye hazır olmayan şirketlere tavsiyem, bu uygulamaları şimdi uygulamak olacaktır, çünkü uzaktan çalışma burada kalıcıdır” dedi.

  Bu, uzaktan kumandanın geleneksel iş yerlerinin tamamen yerini alacağı anlamına gelmez. Geleceğin işyeri hibrit bir çalışma alanı olacak, dedi.

  “Çoğu kuruluşta hala tesisler olacak. Uzaktan çalışma [100%] zamanın normu olmayacak. Ancak anketler, çoğu çalışanın yarı zamanlı olarak uzaktan çalışmak istediğini gösteriyor.”

  Hibrit iş yeri, yönetimin performansı ölçmek için yeni yöntemlere uyum sağlamasını gerektirecek ve bu da bazı otokratik, geleneksel yöneticilere meydan okuyacaktır. başkan araştırma Ford, Microsoft, Citigroup ve hatta Apple bu hibrit çalışma ortamlarına hazırlanıyor gibi görünüyor.

  Sırf geçiş zorlu olabileceğinden, benimsenmemesi gerektiği anlamına gelmez. Bu değişen beklentileri karşılamak, çalışanlara cihaz ve platform seçimi, eğitim ve kariyer gelişimi için fırsatlar sağlamak kadar kritik olacaktır. Bu gelecek, hibrit toplantı odalarına, uzaktan işbirliğine ve proje yönetimi araçlarına dayanacak.

  Bu ortamların sağlanması ve desteklenmesi, HSBC’de kullanıldığı gibi, el değmeden uzaktan BT ve ekipman dağıtım desteği ile desteklenen bir İK sorunu haline gelecektir.

  PwC, yöneticilerin %20’sinden daha azının pandemi öncesi olduğu için ofise dönmek istediğini söylediğini tespit etti. PwC ABD Uzaktan Anketi, “Çalışanların yarısından fazlasının (%55) salgın endişeleri ortadan kalktıktan sonra haftada en az üç gün uzakta olmayı tercih edeceğini” iddia ediyor.

  Hager, “Jamf bu gerçeğe uyum sağladı” dedi.

  “İleriye dönük tesislerimizin onlardan bir beklenti değil, çalışanlarımıza sağladığımız bir hizmet olacağını çalışanlarımıza zaten duyurmuştuk. Yani hem tesislerimiz hem de kullanıcı teknoloji eko sistemimiz bir çalışan faydasıdır.”

  Dağıtılmış işletmenin güvenliğini sağlama

  Uzaktan kumandaya geçiş, uzaktaki çalışanların güvenlikten hiç olmadığı kadar sorumlu olduğu anlamına geliyor. Jamf CEO’su bunu not ediyor ve uyarıyor:

  “Farkındalık anahtardır. Özellikle Apple platformunda yapılan çoğu modern saldırının başarılı olması için kullanıcı etkileşimi gerekir. Kredi kartı kullanıcılarından şüpheli etkinlikleri tespit ederek dolandırıcılık tespitinde genellikle tetikte olmaları istendiği gibi, her çalışan kendini bir uzantı olarak görmelidir. organizasyonun güvenlik fonksiyonudur.”

  Bu sadece bir çalışan sorunu değildir, işverenler de konuyu benimsemelidir. Kuruluşların kendilerini korumak için uzaktaki çalışanlara doğru kaynakları sağlamalarını sağlamalı ve güvenliğin aynı zamanda dayanıklılık ve kriz planlamasını da içermesi gerektiğini kabul etmelidir.

  Hager, “Tıpkı kredi kartı dolandırıcılığında olduğu gibi, hatalar yapıldığında, kuruluşların güvenliği ihlal edilmiş tek bir uç noktadan veya kullanıcı kimliğinden gelebilecek zararı sınırlamak için çözümlere ve süreçlere sahip olması gerekir” dedi.

  Şirketinin şirkette Apple ürünlerinin kullanımını desteklemeye odaklandığı düşünüldüğünde, Jamf’in BT için güvenlik tekliflerini iyileştirmeye devam etmesi şaşırtıcı değil. “Kimlik, uyumluluk, uygulama yaşam döngüsü yönetiminden kötü amaçlı yazılım önlemeye kadar, insanları, süreçleri ve verileri koruyan yetenekler sağlayarak Apple Kurumsal Yönetim platformuna sürekli yatırım yapıyoruz” dedi.

  Şirket yakın zamanda HSBC’yi çalışanlarını uzaktan çalışma konusunda yetkilendirme konusunda destekledi.

  [Also read: 200+ Apple WFH tips: 2020 edition]

  Uzaktan çalışma gereksinimlerinin, bulut hizmetinin benimsenmesinden BYOD ve ötesine kadar birçok mevcut dijital dönüşüm trendini hızlandırdığı bir noktaya ulaştık.

  Hager, “Kullanıcı kimlikleri, cihazları ve bağlandıkları kurumsal veriler ve hizmetler hızla yeni ‘ağ’ haline geliyor” diyor. Kişiyi tanımlayan ve bilgisayarın güvenli ve uyumlu olmasını sağlayan yazılım, yeni güvenlik alanıdır. BT ve güvenlik için bu odak alanları, özellikle 2020’nin birçok endüstrinin yalnızca ayakta kalamayacağını, aynı zamanda uzaktan çalışma ile gelişebileceğini kanıtladığı için burada kalmaya devam ediyor. Ofisler artık bir gereklilik olarak değil, çalışanlar için bir hizmet olarak görülüyor.

  “Apple, cihazları ve hizmetleri için güvenlik ve gizlilik alanlarında harika bir yenilik yaptı, ancak geriye bakabilir ve daha güvenli olmanın hiçbir zaman bağışıklık anlamına gelmediğine dair birçok kanıt bulabilirsiniz. Apple platformu dünyada daha popüler ve yaygın hale geldikçe, kurumsal, saldırganlar Apple cihazlarını ve kullanıcılarını hedef almaya daha fazla teşvik ediliyor.Taç için bir meydan okuma olmasa da, kullanıcılar güvenlik bilincinin platformun güvenliğini özellikle şimdi her zamankinden daha fazla tamamladığını ve her zaman tamamladığını kabul etmelidir.”

  Uzaktan çalışmanın zorlukları

  Hager ayrıca uzak çalışanlara verdikleri desteği iyileştirmeye çalışan şirketlere de sağlam tavsiyelerde bulunuyor. Pandemi, herkese büyük stresler ve düşük düzeyde enfeksiyon korkusu getirdi; çalışanlar yalnızlık, izolasyon, depresyon, çocuk bakımı sorumlulukları ve çoğu durumda yasla boğuştu.

  Jamf, çalışanlarına bu tür acil durumlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için ek izin verdi ve küresel çalışan tabanında akıl sağlığı ve diğer kişisel destek kaynaklarına yatırım yaptı. ev ofislerini iyileştirin.

  “Uzaktan işe başlayan yeni çalışanlar için bu maaşı sunmaya devam ediyoruz,” dedi. “Giderek daha fazla şirketin, yerinde tesislerinin aksine çalışanlarının teknolojisine kaynak yatırmasını bekliyoruz. Sonuçta, teknoloji deneyimi, çalışan deneyimi.”

  Şirketin geçişe yönelik çalışan odaklı yaklaşımı etkili olmuş gibi görünüyor. Geçen yıl, çalışanlarının %96’sının bunu yapmaktan gurur duyduklarını söylemesiyle şirket, “Çalışmak için Harika Bir Yer” sertifikası aldı ve çoğu ABD firmasının çok önünde.

  lütfen beni takip etheyecanveya MeWe’deki AppleHolic’in barında ve ızgarasında ve Apple Tartışma gruplarında bana katılın.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *