Jobs, yazılım güncellemesinin iPhone 3G performans sorunlarını çözeceğini söylüyor

Jobs, yazılım güncellemesinin iPhone 3G performans sorunlarını çözeceğini söylüyor

iPhone ve iPod touch için iOS 4’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte birçok yeni özellik tanıtıldı. Ne yazık ki, bu özellikler düşük donanım özellikleri nedeniyle iPhone 3G ve iPod Touch 2G’ye gelememişken, iOS 4 bu cihazları çok yavaşlattı. Bu cihazlar, iOS 3.x yüklendiğinde çok daha iyi ve daha hızlı performans gösterdi. Geçen ay Apple, şirketin iPhone 3G’yi yavaşlatan sorunları araştırdığından bahsetmişti. Apple CEO’su Steve Jobs, yeni bir e-postada, şirketin iPhone 3G’nin iOS 4’teki performansıyla ilgili sorunu çözmek için yakında bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını doğruladı.

Bu e-posta, iOS 4 ile iPhone 3G’nin performansından memnun olmayan ve telefonla kaydırma, yakınlaştırma ve yazarken yavaş yanıtlar aldığı için “yavaş köpek” olarak nitelendiren bir müşteri tarafından gönderilen bir e-postaya yanıt olarak geldi. .

4.0.1 ve 4.0.2’ye kadar sabırla bekledim ve telefonumun tekrar çalışmasını sağlayacak bir düzeltme aradım. iPhone 3’ün bir sürümüne geri dönebilmem için telefonumu jailbreak yapmamı veya başka bir yöntem kullanmamı öneren forumları okudum, ancak Apple tarafından desteklenmeyen bir yöntemi kullanmaya hazır değilim.

Steve Jobs yanıtladı:

Yazılım güncellemesi çok yakında.

Jobs, iPhone 3G için güncellemenin ne zaman geleceğinden bahsetmedi. Şu anda test aşamasında olan iOS 4.1’den bahsediyor olabilir. Raporlar, iPhone 3G’nin performansının iOS 4.1’in betaları ile biraz daha iyi olduğunu gösteriyor.

[via macrumors]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*