Kara Cuma ve Siber Pazartesi’de Amazon Fiyat Düşüşlerini İzlemenin En İyi Yolları

Kara Cuma ve Siber Pazartesi’de Amazon Fiyat Düşüşlerini İzlemenin En İyi Yolları

Hepimizin iyi bir anlaşmadan zevk aldığına şüphe yok ve bunun için Kara Cuma ve Siber Pazartesi’den daha iyi bir gün yok.

Bu bayram sezonunda çevrimiçi alışveriş için gidilecek yerin Amazon olduğu bir sır değil, ancak istediğiniz ürünlerde fiyatların ne zaman düştüğünü bilmek tamamen farklı bir konu. İyi haber şu ki, fiyat düşüşlerini takip etmenin ve en iyi fiyatı bulma konusunda bilgi sahibi olmanın birçok yolu var.

İşte bu Kara Cuma ve Siber Pazartesi Amazon için kullanabileceğiniz en iyi fiyat izleyiciler. Mutlu alışveriş!

Sık sık Amazon alışverişi yapan biriyseniz, CamelCamelCamel.com mutlaka bilmeniz gereken bir sitedir. Bakılacak çok şey olmasa da, harika bir kaynak. Sitenin birincil işlevi, hemen hemen her ürün için fiyat geçmişini izlemektir.

Söz konusu öğenin sayfa URL’sini kopyalayıp sayfanın en üstündeki arama aracına yapıştırmak kadar basittir. Arama düğmesine basın ve CamelCamelCamel büyüsünü izleyin.

Ürün hakkında bilgi ve satın alma düğmesinin yanı sıra aylar hatta yıllar öncesine dayanan ayrıntılı bir fiyat geçmişi göreceksiniz.

Site varsayılan olarak Amazon’un fiyat geçmişini gösterir, ancak açılır menüyü kullanarak üçüncü taraf satıcıları takip edebilir ve size bir fiyat düşüşü hakkında bilgi veren bir e-postanın gönderileceği bir fiyat belirleyebilirsiniz. “Düşür” kutusuna tıklarsanız, size bildirilmeden önce fiyatın düşmesini istediğiniz yüzdeyi bile belirleyebilirsiniz.

Neredeyse anında gelen e-posta bildirimleriyle karşı karşıyasınız. Chrome ve Microsoft Edge için bir tarayıcı uzantısı ekleyin ve bu, gelecekte Amazon alışverişi için yeni favori kaynağınız olabilir.

Diğer fiyat takip sitelerine benzer şekilde, Keepa kendi küçük nişini oluşturmuştur. İstediğiniz ürünün Amazon URL’sini Keepa’nın arama kutusuna kopyalayıp yapıştırın ve saniyeler içinde Amazon, yeni, kullanılmış ve hatta eBay’deki ürün için ayrıntılı bir fiyat geçmişi bulacaksınız!

Keepa ayrıca FireFox, Chrome ve Microsoft Edge için kendi tarayıcı uzantılarını sunar. İstek listesi içe aktarma, fiyatlar düştüğünde e-posta güncellemeleri için Keepa ile de kullanılabilir.

Keepa, Birleşik Krallık, İspanya, Japonya, Fransa ve Avustralya dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık bir düzine yerde çalışmaktadır. Bonus olarak, Keepa, ne kadar çabuk sattıkları göz önüne alındığında çok memnuniyetle karşılanan yıldırım anlaşmalarını takip etme desteğini vurgular.

Chrome, Edge ve Firefox için bir tarayıcı uzantısı olarak sunulan Honey, Amazon, eBay ve 10.000’den fazla çevrimiçi mağazadan fiyat güncellemeleri sunan harika bir araçtır.

Yüklendikten sonra, bir e-posta adresiyle kaydolabilir veya sayfanın altındaki ‘Daha sonra kaydolacağım’ seçeneğine tıklayabilirsiniz (ancak fiyatları izlemek için açılan listeyi kullanmak istiyorsanız kayıt olmalısınız).

Uzantı etkinken Amazon’daki öğenize gidin, ardından ekranın sağındaki kare Honey simgesine tıklayın. Fiyat geçmişine göre öğenin iyi bir anlaşma olup olmadığını size söyleyecektir ve burada ayrıca öğeyi Honey’de görmek için “Fiyat geçmişini gör” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Daha sonra o öğeyi izlemek için “Dropliste Ekle”ye tıklayabilirsiniz.

Fiyat takibi ve geçmişi, bu listedeki diğer siteler kadar ayrıntılı değildir, ancak Honey’i rekabetten gerçekten ayıran şey kuponlardır. Şirket, kuponlar veya promosyon kodları için Web’de arama yapmaktan gurur duyar. Honey’in bir diğer çekici özelliği, varsa kuponları herhangi bir ürüne anında uygulayabilmesidir.

Hangi yöntemi veya web sitesini seçerseniz seçin, Amazon fiyatlandırmasını takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bir URL’yi kopyalayıp yapıştırmak veya bir uygulamayı indirmek için gereken kısa süre, size yılda yüzlerce dolar kazandırabilir. Amazon hayranı değilseniz, harika fırsatlar da bulabileceğiniz bu Amazon alternatiflerine göz atın.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

David, teknoloji endüstrisinde 15 yılı aşkın deneyime sahip serbest çalışan bir teknoloji yazarıdır. Nintendo’nun her şeyini seviyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*