Kefalet koşullarını ihlal ettikten sonra tutuklu gergedan muhafazasında ters takla atan genç videoya yakalandı, Mahkemeler ve Suç Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Kefalet koşullarını ihlal ettikten sonra tutuklu gergedan muhafazasında ters takla atan genç videoya yakalandı, Mahkemeler ve Suç Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Geçen Aralık ayında Singapur Hayvanat Bahçesi’nde beyaz bir gergedan içinde ters takla yaparken yakalanan bir genç, kefaletini iptal etti ve şimdi kefalet koşullarını ihlal ettikten sonra Changi Hapishanesinde tutuklu.

Bir bölge mahkemesi 15 Eylül Çarşamba günü, şimdi 19 yaşında olan Ralph Wee Yi Kai’nin reçeteli ilaçları kötüye kullanmış olabileceğini duydu.

Singapurlu gencin Merkez Narkotik Bürosunda idrar testinden geçmesi gerekiyordu, ancak bunu başaramadı.

Savunma avukatı Shashi Nathan, Bölge Yargıcı Terence Tay’a Wee’nin Pazartesi günü Akıl Sağlığı Enstitüsüne gittiğini söyledi.

Avukat, gencin intihar eğilimleri olduğu için bazı endişelerin olduğunu da sözlerine ekledi.

Wee ilk olarak 12 Temmuz’da mahkemeye çıktı ve iki adet haylazlığın yanı sıra birer vandalizm ve izinsiz giriş suçlamasıyla suçlandı. Kefalet daha sonra 15.000 $ olarak belirlendi.

Daha sonra, bir kurbağaya “gereksiz acı ve ıstırap” verdiği iddiasıyla beşinci kez suçlandı.

Wee, geçen yıl 17 Aralık’ta akşam saat 14.40’ta gergedan muhafazasına izinsiz girmekle suçlanıyor.

Bir hafta sonra Sentosa Koyu’ndaki bir mülkte kurbağayı taciz ettiği söyleniyor.

Wee, iddiaya göre amfibi, bir topu “yüksek hızda” ona yönlendirmeden önce bir langırt masasına yerleştirdi. Top, yaralanan ve ölen kurbağaya çarptı.

Ayrıca, Wee’nin geçen yıl 9 Ekim sabahı saat 2.40 civarında Bukit Timah Yolu üzerindeki Altıncı Cadde’deki bir otobüs durağında bir bilgi paneline çarparak bir vandalizm eylemi gerçekleştirerek 900 dolarlık hasara yol açtığı iddia ediliyor.

Ayrıca o sabah yakındaki Altıncı Hilal’de iki araca yan aynalarına çarparak zarar verdiği söyleniyor.

Wee, bir Mercedes-Benz’e yaklaşık 2.800$ ve bir BMW’ye 1.600$’dan fazla hasar vermekle suçlanıyor.

Davası 13 Ekim’e ertelendi.

Daha önceki bir açıklamada polis, memurların geçen yıl 17 Aralık günü saat 17.40’ta Singapur Hayvanat Bahçesi’ndeki olay hakkında uyarıldığını söyledi.

Polis şunları ekledi: “Ön soruşturmalar, adamın 18 yaşındaki bir kadın olan arkadaşının, adam videoyu TikTok hesabında @ralphwee_ takma adını kullanarak yayınlamadan önce onu filme aldığını iddia etti.

“Soruşturmalarla, Woodlands Polis Bölümünden memurlar, aynı akşam erkek ve kadının kimliklerini belirledi.”

Soruşturmaların ardından ve Başsavcılık Dairelerine danıştıktan sonra, polis daha sonra kadına izinsiz girişe yardım ettiği için sert bir uyarıda bulundu.

Kimliği mahkeme belgelerinde açıklanmadı.

Cezai izinsiz girişten suçlu bulunursa, Wee üç aya kadar hapis cezasına çarptırılabilir ve 1.500 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir.

Vandalizm için, bir suçlu 2.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir veya üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir ve üç ila sekiz baston vuruşu alabilir.

Bir hayvana gereksiz acı ve acı çektirmek için, ilk kez suç işleyen kişi 18 aya kadar hapis ve 15.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*