Kindle ve Audible’ı Alexa’ya Nasıl Bağlarsınız?

Kindle ve Audible’ı Alexa’ya Nasıl Bağlarsınız?

Kindle e-kitaplarına erişmenin sayısız yolu vardır, ancak e-kitaplarınızın keyfini sesli formatta da çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Alexa’nın e-postalarınızı, programlarınızı ve bildirimlerinizi okumasını sağlayan aynı metin okuma teknolojisi, Alexa’nın Amazon Kindle’ınızdan kitap okumasını da mümkün kılar. Kindle ve Audible’ı Alexa’ya nasıl bağlayacağınızı ve Echo’da sesli kitapları nasıl dinleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Alexa özellikli cihazınız, göze çarpan grafik romanlar hariç, Kindle’ınızdaki içeriğin çoğunu okuyabilmelidir. Amazon Alexa uygulamasının yüklü olduğu herhangi bir akıllı telefon veya tabletin de Alexa özellikli bir cihaz olarak sayıldığını unutmayın!

Alexa’ya Amazon Kindle’ınızdan bir e-kitap okumasını söylemek için:

1. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Amazon Alexa uygulamasını başlatın.

2. Ekranın alt kısmındaki “Oynat” sekmesine dokunun.

3. “Kindle kitaplığı” bölümüne gidin.

4. Ses formatında dinlemek istediğiniz kitabı bulun ve ona dokunun.

5. Kitabı dinlemek için kullanmak istediğiniz cihazı seçin.

Alternatif olarak, hangi kitabı dinlemek istediğinizi zaten biliyorsanız, bunun yerine bir vokal komutu kullanabilirsiniz. Basitçe söyle”Alexa, okuyabilir misin?/em>” ve ardından söz konusu kitabın başlığı ve Alexa bu kitabı Kindle’ınızda bulup okumaya başlamalıdır.

Alexa’nın okuma deneyimini sesli komutları kullanarak kontrol edebilirsiniz. Örneğin, dikkatiniz dağıldıysa ve hikayeye geri dönmeniz gerekiyorsa, “Alexa, geri atla,” ve Amazon’un asistanı önceki 30 saniyelik sesi tekrar çalacaktır. Alternatif olarak, ” komutunu kullanarak 30 saniye ileri atlayabilirsiniz “Alexa, ileri git.

Kitabınızı duraklatmak için “Alexa, dur“” ve hikayeye devam etmeye hazır olduğunuzda “deyin”Alexa, kitabıma devam et

Kindle deneyimini Amazon Alexa mobil uygulaması aracılığıyla da kontrol edebilirsiniz. Uygulamayı başlatırsanız, o anda seçili kitabınızı ekranın alt kısmında görmelisiniz.

Bu çubuğa hafifçe vurun ve Alexa’nın anlatımını ileri geri hareket ettirmek veya duraklatmak için ihtiyacınız olan tüm kontrollere erişebileceksiniz.

Birden fazla Alexa özellikli cihazınız varsa, kitabınızı hangi cihazın çaldığını da değiştirebilirsiniz.

Alexa’nın metinden konuşmaya dikte özelliği, hareket halindeyken en sevdiğiniz e-kitapların keyfini çıkarmanın harika bir yolu olsa da, Alexa profesyonel bir anlatıcı veya seslendirme sanatçısı değildir.

Dünyanın en büyük indirilebilir sesli kitap üreticilerinden biri olarak, Michael Caine, Stephen Fry, Michelle Obama ve Louis Theroux dahil olmak üzere birçok ünlü isim ses yeteneklerini Audible’ın kataloğuna aktardı.

Alexa özellikli cihazınız aracılığıyla herhangi bir Audible kitabı oynatmak için:

1. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Amazon Alexa uygulamasını başlatın.

2. Ekranın alt kısmındaki “Oynat” sekmesine dokunun.

3. “Sesli Kitaplık”a gidin.

4. Dinlemek istediğiniz Sesli kitaba dokunun.

5. Sesli kitabın çalınacağı cihaza dokunun.

6. Alexa şimdi seçtiğiniz Audible içeriğini oynatmaya başlayacaktır.

Alternatif olarak, aşağıdaki komutu kullanarak Alexa’ya Sesli kitap çalmasını söyleyebilirsiniz: “Alexa, Audible’dan oku (kitap adı).

Kindle’a benzer şekilde, seçili Audible kitabın kontrollerine erişmek için Amazon Alexa uygulamasının alt kısmındaki çubuğa dokunabilirsiniz.

Alternatif olarak, ” gibi komutları kullanarak Audible deneyimini kontrol edebilirsiniz.Alexa ileri atla,” “Alexa, dur” veya “Alexa, kitap okumaya devam et.

Gördüğünüz gibi Kindle ve Audiobook’u Alexa’ya bağlamak ve Echo’nuzdaki kitapları dinlemeye başlamak çok kolay. Ayrıca, Takvim etkinliklerinizi okumak, evde eğitim ve hatta yeni beceriler öğrenmek gibi Alexa’nın yapabileceği birkaç şey vardır.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Jessica Thornsby, Derbyshire, İngiltere merkezli teknik bir yazardır. Teknolojiyle ilgili her şeye kafayı takmadığı zamanlarda, soy ağacını araştırmaktan ve ev tavşanlarıyla çok fazla zaman geçirmekten hoşlanıyor.

Egzersiz yaparken kulaklığımı kullanarak kindle kitaplarımı dinleyebiliyordum. Şimdi sadece kısa bir süre oynayacak ve kesiliyor. Bu, onları evde Alexa’da oynamak için geçerlidir. Herhangi bir tavsiye?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*