Kmdr ile Terminalde Komutlar Açıklaması Nasıl Alınır

Kmdr ile Terminalde Komutlar Açıklaması Nasıl Alınır

bu rm komut, Linux kullanıcıları için mevcut olanların en tehlikelilerinden biridir. Yanlış dosya veya klasörü silerseniz, tüm işletim sisteminizi çalışmaz hale getirebilirsiniz. Kayıp dosyaları kurtarmak kolay değil ama imkansız da değil. Foremost, sildiğiniz dosyaları kurtarmak amacıyla sürücünüzü adli olarak aramak için tasarlanmıştır. Bu makale, nasıl kullanılacağına dair bir eğitim vermektedir.

En Önemli Nedir?

Başlangıçta ABD federal ajanları tarafından geliştirilen Foremost, açık kaynak kodludur ve kamu malıdır. Foremost, dosyaları sürücünüzün dosya sisteminden almaya çalışmak yerine, dosyaları doğrudan yeniden oluşturmaya çalışır.

En Büyük Adam Sayfası

Çoğu işletim sistemi, dosyaları dosya sistemlerinden tamamen silmez. Meta verileri kaldırırlar ve altındaki verileri üzerine yazılacak şekilde bırakırlar. Sürücüyü bir seferde bir parça ararken, Foremost bu bilgi için sürücüyü kopyalar ve analiz eder.

Bilgileri bilgisayarınızın dahili belleğini kullanarak geçici olarak saklayacaktır. Oradan, diğerleriyle eşleşene kadar belirli dosya parçalarını arayacak ve onları bir yapboz gibi bir araya getirecektir.

En başta belirli dosya türlerini destekler. JPG gibi görüntü dosyaları… Devamını oku]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*