LeapDoc: Belgeleri iOS Cihazınıza Kolayca Gönderin

LeapDoc: Belgeleri iOS Cihazınıza Kolayca Gönderin

Teknoloji bugünlerde oldukça hızlı ilerliyor, o kadar ki yetişmek zor olabilir. Belgeleri kablosuz olarak aktarmak artık arzu edilir hale geldiğine göre, uygulamalar ve işletim sistemleri bunu yapmanın yeni yollarını buluyor. Bu sürece yardımcı olacak en yeni uygulama LeapDoc’tur.

LeapDoc’un yaptığı oldukça akıllı ve kullanışlıdır. Belgenizi anında ve anında iOS cihazlarınıza dönüştürmenize olanak tanır. LeapDoc, Windows veya Mac bilgisayarınızdaki ve iPhone veya iPad gibi iOS özellikli cihazınızdaki bir çift koordinasyon uygulamasıyla çalışır.

Windows/Mac sürümünün indirilmesi başlatıldığında, uygulamanın bilgisayarınıza yüklenmesi sürecinde size rehberlik eden “Kurulum Sihirbazı” açılır. Bitmeden önce uygulamanın nereye yüklenmesini istediğinizi soracaktır.

LeapDoc-Kurulumu

LeapDoc kuruluyken, onu cihazınızla eşleştirebilmesi gerekir. Bluetooth’un öğeleri bir araya getirme şekline benzer şekilde yapar. İnternet bağlantınızı kontrol eder ve düzgün çalıştığı sürece Cihaz Kimliğini ayarlamanız istenir.

LeapDoc-ID

Cihazınızda LeapDoc’u açarsanız, sağ üst köşede “ID” kelimesi olacaktır. Buna tıklamak, bilgisayarınızda LeapDoc uygulamasının kurulumunda uygun alanlara takmanız gereken cihaz kodunu verecektir. Bunu yapmak, iki LeapDoc uygulamasının şimdi eşleştirilmesini sağlayacaktır.

Bir belgeyi bitirirken, hangi uygulamada çalışıyorsanız o uygulamada “Yazdır”ı seçin, benim durumumda Sayfalar. Bu iletişim kutusundan sol alt köşede “PDF” göreceksiniz. Bunu tıklatırsanız, size .PDF ile ne yapacağınıza dair kaydetme, postalama, Önizleme’de açma vb. gibi çeşitli seçenekler sunar. Bu alt menüde ayrıca “LeapDoc” bulunur.

LeapDoc-PDF

Bu, LeapDoc uygulamasını açar ve belgenizin bir .pdf’sini cihazınıza gönderir. Tamamlandığında, cihazınız alındığını bildiren bir bildirim gösterecektir.

LeapDoc-Alındı

Cihazınızda LeapDoc uygulamasını açtığınızda, sol alt köşedeki “İndir” kelimesine tıklarsanız, LeapDoc üzerinden yüklediğiniz PDF dosyalarının listesini günceller.

LeapDoc-DownloadDosya

Aradığınız dosyayı bulmak için listeyi kaydırın. Üzerine tıklamak, görüntülemeniz için .PDF’yi açacaktır. Seçenekler menüsünü açarsanız, e-postayla gönderebilir veya iBooks, Evernote veya yazıcı gibi uygun uygulamalarda açabilirsiniz.

LeapDoc-Aç

LeapDoc, .PDF, Word, Excel, Powerpoint, iWork, JPG, PNG ve GIF dosya biçimleriyle çalışır. Bununla birlikte, görüntüleme amacıyla mümkün olduğu kadar geniş açar, bu nedenle resimlerle çalışmak, çalışırken yalnızca sınırlı olarak kullanılmalıdır, çünkü onları 8-1/2 x 11’e uzatır ve kalitelerini kaybeder. Ne olursa olsun, belgelerinizi görüntüleme amacıyla bir yerden diğerine aktarmanın yararlı bir yolu olabilir.

LeapDoc cihaz uygulaması iTunes’dan indirilebilir ve Windows veya Mac uygulaması LeapDoc web sitesinden indirilebilir. İOS indirmesi 4,99 ABD dolarıdır. Windows veya Mac indirmesi ücretsizdir.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Laura, yaklaşık 20 yılını haber, inceleme ve köşe yazıları yazarak geçirdi ve bu yılların 10’undan fazlasını editör olarak da geçirdi. Son otuz yıldır yalnızca Apple ürünlerini kullandı. MTE’de yazma ve düzenlemeye ek olarak, sitenin sponsorlu inceleme programını da yürütmektedir.

Harika inceleme için teşekkürler Laura!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*