LG G Flex 2 İnceleme: Hak ettiğiniz eğri bu mu?

LG G Flex 2 İnceleme: Hak ettiğiniz eğri bu mu?

Akıllı telefonlar biraz sıkıcı olmaya başladı. En iyi cihazların tümü kabaca aynı özelliklere ve özelliklere sahiptir. Üreticiler, cihazlarını farklı kılmak için her zamankinden daha çok çalışıyorlar. Ekran bir deney alanı haline geldi, ancak piksellerden bahsetmiyoruz. Giderek daha fazla cihaz kavisli ekranlar alıyor ve en iyi girişlerden biri LG G Flex 2.

Pek çok kişinin kavisli ekranların bir hileden başka bir şey olmadığını düşündüğü bir noktadayız. Üreticiler değerli kullanımlar bulmaya çalışıyorlar, ancak şimdiye kadar hiç kimse neden kavisli bir ekrana ihtiyacınız olduğuna dair ikna edici bir açıklama yapmadı. LG çok farklı bir yaklaşım benimsedi. G Flex 2, dikkat çekici özellikler ve saçma sapan aletlerle dolu değil. Her şey konforla ilgili ve kavisli ekranlar için şimdiye kadarki en iyi neden bu olabilir.

LG G Flex 2 (7)

LG, öncekinden daha iyi bir görünüm elde etmek için güzel bir iş çıkardı. LG G Flex. Baktığınız her yerde ince iyileştirmeler var. Kavisli ekran o kadar belirgin değil, köşeler biraz daha az yuvarlatılmış, kamera çıkıntısı azaltılmış ve arkadaki düğmeler çok daha hoş görünüyor. Arkadaki düğmelerden bahsetmişken LG bu tasarıma sadık kalıyor ve ben buna bayılıyorum. Arkasında düğmeleri olan bir cihazı bir kez kullandığınızda, neden daha fazla telefonun bunu yapmadığını merak edeceksiniz.

Arka kapak, orijinaliyle aynı fütüristik “kendi kendini iyileştiren” malzemeden yapılmıştır. Tipik bir plastik sırt hissi veriyor, ancak parmak izlerine karşı süper dayanıklı ve hafif çizikleri 10 saniyede iyileştirebiliyor. İlk G Flex, çizikleri iyileştirmek için ısı ve sürtünme gerektiriyordu, ancak LG, G Flex 2’nin bunu gözlerinizin önünde yapabileceğini söylüyor. Bu konuda pek şansım olmadı. İyileştirebileceği çizikler, çoğu insanın çıldırdığı türden çizikler değildir.

LG G Flex 2 (9)

Saf teknik özellikler söz konusu olduğunda G Flex 2 rakipsizdir. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 810’u çalıştıran ilk birkaç cihazdan biri. Snapdragon 810’da ısı sorunlarıyla ilgili bazı endişeler var. HTC Bir M9ancak G Flex 2 ile hiçbir sorunum olmadı. Her şey hızlı ve pürüzsüzdü ve yoğun oyunlar oynarken cihaz neredeyse hiç ısınmadı.

Pil güzel bir 3.000 mAh ve en sevdiğim şeylerden biri. G Flex 2, şimdiye kadar bir Android cihazda gördüğüm en iyi pil ömrüne sahip. Telefonun sınırlı kullanımla %100’den %15’e çıkması 3 günden fazla sürdü. Boştayken pili zar zor yudumluyor. Bu yeterli değilse, G Flex 2, Hızlı Şarj ile 40 dakikadan daha kısa sürede %50’ye kadar şarj edilebilir.

LG G Flex 2 (8)

Açıkçası, bu cihazın en büyük satış noktası kavisli ekran. LG, ekranın boyutunu 6 inçten daha yönetilebilir 5.5 inç’e indirdi. Hala harika P-OLED, ancak çözünürlüğü 1080p’ye (403ppi) çıkardılar. Tüm bunlar, piyasadaki en iyi akıllı telefon ekranlarından birini oluşturuyor. Bazı 2K ekranlar kadar net olmayabilir, ancak fark ihmal edilebilir.

Bu bizi eğriyle baş başa bırakır. Yukarıda belirtildiği gibi, LG kavisli ekranla pek bir şey yapmıyor. Temelde sadece farklı olmak için var, ancak bazı pratik faydaları var. Ekran bir muz gibi kavisli olduğundan, arama yapmak için kulağınıza tuttuğunuzda, yani telefonunuzla gerçekten arama yapıyorsanız harika bir his veriyor. Ayrıca ekranın üst kısmına tek elle ulaşmak her zamankinden biraz daha kolay.

Bu cihazın kavisli bir ekrana ihtiyaç duymasının gerçek bir nedeni yok. Bu sadece cihazı öne çıkarmak için bir şey. Halkın içinde dolaşırken insanlar eğriyi fark edecek ve bunu soracaklar. Öyle söyleniyor, bunun için bir sebep yok yapmamalı kıvrımlı olmak. Cihaz ele çok hoş oturuyor ve diğer cihazlara göre çok daha ergonomik. Kavisli ekran hakkında söyleyebileceğim olumsuz bir şey yok, sadece çok heyecan verici değil.

LG G Flex 2 (5)

G Flex 2, LG’nin Android 5.0 tabanlı özel arayüzünün en son sürümünü çalıştırıyor. Android kaplamaları söz konusu olduğunda, orada daha rafine ve göze batmayanlardan biridir. Varsayılan başlatıcı temiz ve kullanımı kolaydır, ayrıca uygulama çekmecesinde klasörler oluşturmak gibi harika şeyler yapabilirsiniz. LG’nin dış görünümü tamamen kişiselleştirme ile ilgilidir. Ekran kapatma animasyonundan gezinme çubuğu düğmelerine kadar her şey ince ayar yapılabilir. Tek sorun, özelleştirme seçeneklerini bulmak için ayarları incelemeniz gerektiğidir. Hepsi bir yerde olsa ne güzel olurdu.

LG’nin kavisli ekran için belirli bir özelliği olmayabilir, ancak G Flex 2, daha önce gördüğümüz benzersiz özelliklerin çoğuna sahip. LG G3. Telefonun kilidini açmak için iki kez dokunabilirsiniz (ve hatta kilidi güvenli bir şekilde açmak için bir KnockCode kullanabilirsiniz). Çift Pencere, aynı anda iki uygulamayı çalıştırmanıza izin verir, ancak yalnızca önceden belirlenmiş 11 uygulama ile çalışır. Arkadaki düğmeler yine kısayol olarak kullanılabilir. Şu anda G3’te bulamayacağınız harika bir yeni özellik, Bakış Ekranı. Telefon kilitliyken ekranın üst kısmından aşağı doğru çekin ve saat ve tarihe hızlıca göz atın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*