LG G3 Android 5.0 Lollipop OTA güncellemesi bu hafta başlıyor (RESMİ)

LG G3 Android 5.0 Lollipop OTA güncellemesi bu hafta başlıyor (RESMİ)

Lollipop’u yalamak için can atıyorsanız ama LG G2 LG’nin Nexus telefonlarından biri yerine, çoğu varyant için resmi olmayan bir “deneysel” CyanogenMod 12 yapısı aracılığıyla Android 5.0 düzeltmenizi alabilirsiniz. Lollipop’un AOSP’ye geçmesinden sadece 16 gün sonra, bunun oyunun hala erken olduğunu unutmayın. CM12, temel olarak, sizin için günlük bir sürücü olmasını engelleyebilecek bazı değişkenlere özgü hatalar içeren bir stok Android yapısıdır. İlgili forum başlığının orijinal gönderisinde listelenen hataların bazıları o zamandan beri düzeltildi, ancak diğerleri kaldı. En son sürümlerde bulunanlar (çoğunlukla 11/19 tarihli):

GSM tabanlı (D80x AT&T, T-Mobile, bazı uluslararası varyantlar): Bluetooth ürkektir (video kayıt ve oynatma hataları da OP’de listelenmiştir ancak o zamandan beri düzeltildiği bildirilmektedir)

Sprint (LS980): NFC çalışmıyor

Verizon (VS980): mobil veriler, durum çubuğunda yanlışlıkla dolaşım olarak bildiriliyor

TWRP’nin en son sürümüne (şu anda 2.8.1.1) sahip olmanız gerekeceğinden, özellikle Verizon varyantı için bu yapıyı flaş etmek için OP’deki talimatları izlemek çok önemlidir. Güvende olmak için, çoğu CM derlemesi Verizon varyantı için en son KitKat temel bandında önyükleme yapacağından Jelly Bean (12b) önyüklemesini (temel bant) flashladım. Şimdiye kadar, VS980’imde rastgele yeniden başlatmalar, NFC veya Bluetooth sorunları ve video kaydı veya oynatma sorunları olmadan bir şampiyon gibi çalışıyor. Benim için, gerçekten elde etmeden günlük sürücü durumuna olabildiğince yakın.

| | | Drenaj Google.com, 2007-2021

/*# sourceURL=/css/ampshared.css*/

LG, Android 5.0 Lollipop’u kitlelere ulaştıran ilk üretici unvanını aldıklarını duyurdu. Yükseltme, amiral gemisi Android telefonlarının sahiplerine yönelik LG G3 Polonya’da bu hafta başlıyor. LG’nin diğer ülkeler veya bölgeler için paylaşacağı herhangi bir haberi yoktu, ancak dünyanın diğer bölgelerindeki insanlar için kullanıma sunulmasının uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz.

LG, yükseltmeyi yakın zamanda diğer LG akıllı telefonlarına da getirmeyi planladıklarını söyledi. Şirketin malları geçen yılın sahiplerine teslim etmeyi planladığını biliyoruz. LG G2ancak bir zaman çizelgesi hemen mevcut değildir.

LG Electronics Mobil İletişim Şirketi Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, “LG, müşterilerimize mevcut en iyi mobil deneyimleri sunmaya kesinlikle kararlıdır ve Android Lollipop’u mümkün olan en kısa sürede G3 sahiplerine ulaştırmak birinci önceliktir” dedi. “Android 5.0’daki yeni özellikler ve iyileştirmeler, G3’e yepyeni bir kullanıcı deneyimi getirecek ve onu olduğundan daha iyi hale getirecek.”

Lollipop’un LG G3’teki erken sızdırılmış ekran görüntüleri bize pek bir şey göstermedi, ancak LG, tatlı ikramın üzerinde oturan denenmiş ve gerçek kullanıcı arayüzüne bağlı kalmış gibi görünüyor. Bu sızıntıdaki göze çarpan değişiklikler, yeni stil bildirimleri ve bildirim bölmesinin sağ üst köşesindeki bir profil fotoğrafıydı. LG’nin KitKat tasarımına kıyasla çok fazla yeni bir şey yoktu, ancak sızdırılan bu ekran görüntüsünün erken bir yapıdan olup olmadığı hala belirsiz. Önümüzdeki anlarda LG’nin resmi Lollipop yükseltmesinin değişiklik günlüğünü bulmaya çalışacağız.

Android’in önde gelen cihaz üreticileri tarafından yapılan bu yüksek güncelleme hızı, sektör için odak noktasında büyük bir değişime işaret ediyor. Sadece birkaç yıl önce, aylarca cihazınız için Android’in en son sürümleri hakkında herhangi bir şey duymakta zorlanacaktınız, ancak şirketler, bir geliştirme söz konusu olduğunda zamanında ve sık yükseltmelerin önemini fark etmeye başlıyorlar. sadık tüketici tabanı.

Daha geçen hafta Motorola, Lollipop’u Moto X ıslatma testi üyelerine nihai geniş ölçekli bir sunum için sunmaya başladı (ve ıslatma testleri hakkında bir şey biliyorsak, Motorola’nın görünüşte kararlı bir kit için yeşil ışık yakması uzun sürmez. bellenim). Sony ayrıca Lollipop’u Xperia Z cihazlarında tanıtmaya başladı, ancak şirket henüz ayrıntılı bir dağıtım programı paylaşmadı. NVIDIA, SHIELD Tabletleri için Kasım ayı sonuna kadar yükseltme sözü verirken, HTC, yükseltmeyi 90 gün içinde gerçekleştirmeyi taahhüt etti. HTC One M7 ve HTC Bir M8.

Bunun, OEM’lerin sonunda bu yükseltmelerin kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu anladıklarının ve ileride Android’in daha birçok sürümünde (hatta küçük olanlar) bu tutuma sahip olmaya çalışacaklarının iyi bir işareti olduğunu umuyoruz.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*