LG Mobile’ın mirası: Amatör sinema perspektifi

LG Mobile’ın mirası: Amatör sinema perspektifi

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Dün LG, telefon işini kapatacağını duyurdu. Şirket, ister LG G5 ile modüler telefonlar ister G Flex serisi ile esnek ekranlar olsun, cesur hamleler yapmasıyla biliniyordu. Ancak niş bir tüketici grubu üzerinde izini bıraktı.

En son gelişme hayranlar için üzücü bir haber olsa da, LG birçok insanın hayal edebileceğinden çok daha fazla insanı kalp krizi geçirdi. Şirketin mirası, sinematograflar ve video içerik oluşturucuları için V serisi ile zamanında diğer tüm mobil üreticilerden daha fazlasını yaptığı için hobi sinemasına kadar uzanıyor.

LG Mobile’ın ölüm haberini, kalbi kırık hayranlardan birkaç yanıt alan Instagram hikayemde yayınladım. Bunlardan biri, birkaç LG telefonuyla zamanını hatırlayan ve onun gibi insanlar için onları neyin farklı kıldığını derinlemesine inceleyen Akshay Dsilva. Akshay, serbest çalışan bir görüntü yönetmeni ve film yapımcısı ve LG’nin V serisi ona, o sırada segmentteki başka hiçbir telefonun sunmadığı bir şey sundu.

“V serisi serisi yalnızca içerik oluşturucular için yapıldı” diye hatırlıyor. LG, bilmeyenler için video kaydedicide manuel kontroller sundu ve video hobisi olan film yapımcıları için bir “oyun değiştirici” oldu. LG V20, bit hızları, kare hızları, ses çıkışı ince ayarı ve daha fazlası açısından esneklik sundu. Akshay, LG’nin V serisinde sunduğu kullanışlı özelliklerin sayısını hatırlayarak “Bu çılgıncaydı” dedi. “Beni Sinematografi dünyasıyla hemen hemen tanıştırdı,” diye ekledi, “kamerayı açtığım an, Manuel mod olurdu.”

Şirket, o sırada başka hiçbir üreticinin sunmadığı bir özellik olan dosya türünü, bit derinliğini ve örnekleme hızını ayarlayabileceğiniz ses ayarları da dahil olmak üzere bir dizi manuel özellik sundu. Mikrofonlar, V serisinin üstün kalite sunan bir diğer birinci sınıf parçasıydı. Ayrıca LG, kulaklık jakına, amatör film yapımcıları ve görüntü yönetmenleri için RAW ses formatlarını destekleyen DAC gibi eklemeler sağladı.

Sony ve diğer üreticiler manuel video kaydedici alma konusunda aynı şeyi yaptılar, ancak V serisi ile sinematografi dünyasına birçok film yapımcısını tanıtan LG oldu.

LG’nin kusurları olsa da, farklıydı. Başka hiçbir üreticinin yapmadığı şeyleri yapmaya çalıştı. Bazıları takıldı, bazıları olmadı. Örneğin, LG G5’in modülerlik konsepti bir yıl sürmedi ancak şirket, ultra geniş açılı sensörlerle çift arka kamera kurulumuna geldiğinde yol gösterdi.

Ancak, LG Mobile’ın işletmesi birkaç yıl üst üste kar elde edemediği ve mobil işinin tamamen kapanmasına neden olduğu için bu, tekneyi ayakta tutmak için yeterli değildi.

Hatırlanacaksın, LG!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*