LG telefonlar, Android 12 çıktığında Android 11 güncellemesini alacak

LG telefonlar, Android 12 çıktığında Android 11 güncellemesini alacak

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

LG Kadife

LG, akıllı telefon portföyü için yazılım güncellemelerini kullanıma sunma konusunda mükemmel bir geçmişe sahip değil. En iyi örnek? Şirketin amiral gemisi LG V60 ThinQ’nun yalnızca bir cihazı ABD’de Android 11’i denedi. İddialı LG Velvet bile yazılım güncellemesini almadı, en azından ABD’de (kararlı güncelleme kendi pazarında yayınlandı). Şimdi, LG, Android 11 yol haritasını açıkladı ve en azından söylemek gerekirse hayal kırıklığı yaratıyor.

LG’nin Alman web sitesinde yayınlanan programa göre (AndroidPolice aracılığıyla), şirket şu anda LG Velvet’in 5G modeli için Android 11 güncellemesini test ediyor ve Nisan ayında yayınlayacak. Bunu, güncellemeyi yalnızca 2021’in ikinci yarısında alması planlanan LG G8X takip edecek. Özellikle, LG G8X, Nisan ve Haziran ayları arasında Android 11 sevgisi alan tek telefon olacak.

Q3’ün bir noktasında, LG Velvet’in 4G modeli (Gözden geçirmek) gecikmiş yazılım yükseltmesini alacak, LG G8S ile birlikte. Ve son olarak, 2021’in dördüncü çeyreğinde, LG K52 ve K42 bütçe telefonlarının yanı sıra LG Wing güncellemeyi alacak. Burada pahalı olduğunu belirtmekte fayda var. LG Wing çok uzun zaman önce piyasaya sürülmedi ve yalnızca Pixel telefonlar muhtemelen Android 12’yi alacağında Android 11’in tadına varacak. Google’ın yol haritasına göre, kararlı Android 12 güncellemesi bu yıl Ağustos civarında yayınlanacak.

Durumu daha da kötüleştiren şey ise LG’nin Android 11 yol haritasında listelenen telefonların kilitsiz modeller olması. Yani, basit bir deyişle, LG telefonunuzu bir operatörden satın aldıysanız, güncellemenin gelmesi neredeyse kesinlikle birkaç hafta daha alacaktır. Ve adil olmak gerekirse, Şirketin Android 11 planlarını tamamen terk etmesi ve en azından döner LG Wing gibi bin dolara mal olan bir telefon için Android 12’ye odaklanması mantıklı olacaktır. ve Android 11 yükseltmesini yalnızca 2021’in dördüncü çeyreğinde alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*