Lüks Scotts Road apartmanının bina müdürü, giriş kartını kullanarak 100 bin dolar nakit ve konut sakinlerinden, Mahkemelerden ve Suç Haberleri ve En Çok Okunanlardan Eşya çalmak için kullandı.

Lüks Scotts Road apartmanının bina müdürü, giriş kartını kullanarak 100 bin dolar nakit ve konut sakinlerinden, Mahkemelerden ve Suç Haberleri ve En Çok Okunanlardan Eşya çalmak için kullandı.

SİNGAPUR – Scotts Square apartmanındaki birimler için oluşturduğu bir giriş kartını kullanarak, bir bina yöneticisi sakinlerin evlerine girdi ve 28.000 $ nakit ve toplamda yaklaşık 86.000 $ değerinde üç Hermes el çantası çaldı.

Şimdi 37 yaşında olan Teh Jiahe, 12 Ekim Salı günü üç evde işlenen üç hırsızlık olayını kabul etti.

İki daireyle bağlantılı diğer iki hırsızlık vakası da ceza yargılaması sırasında değerlendirilecek. Singapurlu, bu iki üniteden 2.000 dolar değerinde bir çift ayakkabı ve iki kitap çaldı.

Suçlar geçen yıl işlendi.

Scotts Road’daki 43 katlı projede 338 daire bulunuyor.

Daha küçük tek yatak odalı birimler 2 milyon doları aşan yeniden satış pazarında satışa sunulurken, üç yatak odalı birimler yaklaşık 5 milyon dolara piyasada.

Savcı Yardımcısı Jaime Pang, Teh’in iş kapsamının mülkün tesislerini yönetmeyi ve sakinlerin şikayetleriyle ilgilenmeyi içerdiğini söyledi.

Ayrıca, sakinlerin evlerine girişe izin veren erişim kartlarını kodlayan bir bilgisayar sistemini de kullanmıştı.

Mahkeme, Teh’in iş için kendisine verilen kartı getirmeyi unuttuğu için suçlardan üç yıl önce böyle bir erişim kartı oluşturmak zorunda kaldığını duydu.

Mahkeme belgeleri, Teh’e verilen kartın tüm sakinlerin evlerine girmesine izin verip vermediğini belirtmiyor.

Geçen yıl Mart ayında, doğrudan dairelerden birine giden özel bir asansöre girdiğinde görev başındaydı. İçeri girdikten sonra, 10.900 dolar değerinde bir Hermes el çantası çaldı.

Geçen yıl Mayıs ayında başka bir daireye girdi ve bir dolapta birkaç zarf buldu. Toplamda 28.000 $ içeren iki tanesini aldı.

Teh daha sonra tutarı banka hesabına yatırdı.

Erişim kartını kullandı ve ertesi ay üçüncü bir daireye girdi.

Bu sefer toplamda 87.000 dolar değerinde iki Hermes çantası, bir yüzük ve bir saat çaldı.

Polis, davayla ilgili soruşturmasına geçen yıl 8 Eylül’de başladı ve Teh kısa süre sonra tutuklandı. Hermes çantalarından biri evinde bulundu.

Bölge Yargıcı Kessler Soh, kendisine majör depresif bozukluğu olduğu söylendikten sonra Teh’in zorunlu tedavi kararına (MTO) uygunluğunu değerlendirmek için bir rapor istedi.

MTO verilen suçlular, hapis cezası yerine zihinsel durumları için tedavi görecekler.

Teh’in 9 Kasım’da ceza alması bekleniyor.

Her hırsızlık için, bir suçlu yedi yıla kadar hapis ve para cezasına çarptırılabilir.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*