Mac Finder’da Amazon S3 Nasıl Monte Edilir

Mac Finder’da Amazon S3 Nasıl Monte Edilir

Mac OS X için çok sayıda bulut depolama seçeneği vardır. Dropbox, Google Drive, OneDrive vb. gibi bulut depolama sağlayıcılarının çoğu, dosyalarınızı Finder’dan kolayca eşitlemenizi sağlayan bir masaüstü istemcisi ile birlikte gelir. Yosemite’de Apple, işletim sisteminin her bir parçasına entegre olduğu için iCloud sürücüleriyle senkronizasyonu daha da kolaylaştırdı. Dosyalarınızı yedeklemek için Amazon S3 kullanıyorsanız, bunun Finder ile iyi bir şekilde bütünleşmediğini göreceksiniz. S3’e yüklemek/indirmek için üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız gerekecektir. Bu makalede, dosyaları kolayca taşıyıp yedekleyebilmeniz için Amazon S3’ü Finder’a nasıl bağlayabileceğinizi göstereceğim.

Amazon S3’ü Finder’a bağlayabilen birkaç uygulama vardır. Ücretsiz değiller, ancak ücretsiz deneme ile geliyorlar, böylece onları test edebilir ve beğenip beğenmediğinizi görebilirsiniz.

ExpanDrive, adından da anlaşılacağı gibi, bulut depolamayı desteklemek için sabit sürücünüzü genişletir. ExpanDrive, Dropbox, Amazon S3, Google Drive vb. gibi çeşitli bulut depolama hizmetlerini destekler ve bağımsız bir dosya aktarım aracı olarak işlev gören diğer bulut uygulamalarından farklı olarak ExpanDrive, Finder ile bütünleşir ve tıpkı bir USB sürücüsü gibidir. Mac’iniz.

Başlamak için ExpanDrive’ı indirin ve Mac’inize yükleyin. Kurulumdan sonra menü çubuğunda bir simge bulmalısınız. Desteklediği tüm bulut depolama hizmetlerini ortaya çıkarmak için üzerine tıklayın.

genişletici-select-s3

“Amazon S3” üzerine tıklayın ve Erişim Anahtarını ve sırrını girin. “Diğer Seçenek”e tıklamayı ve “Oturum sırasında yeniden bağlan”ın yanındaki kutuyu işaretlemeyi unutmayın.

expandrive-enter-s3-credential

Bağlan’a tıklayın. Bu kadar. Artık Finder’da Amazon S3 klasörünüzü görmelisiniz.

genişletici-s3-in-bulucu

ExpanDrive’ın fiyatı 49,95 ABD dolarıdır, ancak ücretsiz denemeyi 14 gün boyunca kullanabilirsiniz.

Kullanabileceğimiz bir diğer uygulama da popüler Transmit uygulaması. İletim daha çok FTP, SFTP sunucusu, Amazon S3 ve WebDav için bir dosya aktarım uygulaması olarak bilinir. Ayrıca Amazon S3’ü Finder’a bağlayabilen daha az bilinen bir disk özelliğiyle birlikte gelir ve Transmit çalışmıyorken bile çalışır.

Mac’inize Transmit’i indirin ve yükleyin.

İletim’i başlatın. Sağ panelde, üst kısımdaki “S3”ü seçin ve Erişim anahtarınızı ve sırrınızı girin.

s3'e ilet-bağlan

“Disk Olarak Monte Et” düğmesini tıklayın. Bu kadar. Amazon S3 artık Finder’ınızda görünecek. Amazon S3’ü harici bir sürücü gibi bağlayan ExpanDrive’ın aksine Transmit, Amazon S3’ü “Bilgisayar” dizininde bir klasör olarak bağlar.

Transmit, 7 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir ve lisans anahtarının maliyeti 34 ABD dolarıdır.

Amazon S3’e bağlanmanıza izin veren birçok uygulama var, ancak onu Finder’a monte etmek için yukarıdaki iki uygulama işi iyi yapacak. Eskiden ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir S3FS Sigorta modülü vardı, ancak güncellenmedi ve artık Mac OS X ile uyumlu değil. Amazon S3’ü Finder’ınıza monte etmek için başka yöntemler bulursanız bize bildirin.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Damien Oh, 2007’den beri teknoloji makaleleri yazmaya başladı ve teknoloji endüstrisinde 10 yılı aşkın deneyime sahip. Windows, Linux, Mac, Android ve iOS konusunda uzmandır ve yarı zamanlı WordPress Developer olarak çalışmıştır. Halen Make Tech Easier’ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmenidir.

Mac için Webdrive’a ne dersiniz? Ayrıca Dropbox, S3, Google Drive vb. gibi birçok bulut hizmetini de destekler.

Bu sunuculara Finder’da takılı bir birim aracılığıyla bağlanabilir ve dosyalarla tıpkı yerelmiş gibi çalışabilirsiniz. https://www.webdrive.com/products/webdrive-mac/download/

Bunu kaçırdım. Bildirim için teşekkürler.

Coda 2 by Panic ayrıca Amazon S3’e bağlantılar sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*