Malezya sendikası kurye hizmetleri, Mahkemeler ve Suç Haberleri ve En Çok Okunan Haberler kullanarak Singapur üzerinden uyuşturucu ticareti yaptı

Malezya sendikası kurye hizmetleri, Mahkemeler ve Suç Haberleri ve En Çok Okunan Haberler kullanarak Singapur üzerinden uyuşturucu ticareti yaptı

SİNGAPUR – Bir Malezya sendikası, Singapur’daki kurye hizmetlerini Cumhuriyet üzerinden diğer ülkelere uyuşturucu kaçakçılığı yapmak için kullandı.

Sendikanın Ocak ayından bu yana bu şekilde faaliyet gösterdiğine ve Temmuz ayından bu yana Merkez Narkotik Bürosu (CNB) tarafından izlendiğine inanılıyor.

Malezya Kraliyet Polisi Narkotik Suçları Soruşturma Departmanı (NCID), CNB’den gelen bilgilere göre 24 ve 28 Eylül tarihleri ​​arasında sendikayla bağlantılı olduğu iddia edilen beş Malezyalıyı tutukladı.

Yaşları 21 ile 71 arasında değişen dört kadın ve bir erkeğin Kuala Lumpur ve Selangor ve çevresinde uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerine karıştığından şüpheleniliyor.

6 Ekim Çarşamba günü yapılan açıklamada CNB, Selangor, Negeri Sembilan ve Kuala Lumpur’da düzenlenen bir dizi baskın sırasında yaklaşık 4,9 milyon RM (1.6 milyon S$) değerinde 55 kg’a yakın uyuşturucu ele geçirildiğini söyledi.

Toplamda 5,8 kg metamfetamin ve 14,8 kg ketamin ile 34,3 kg toz ve 30,1 litre sıvı metilendioksimetamfetamin (daha yaygın olarak MDMA olarak bilinir) ele geçirildi.

Yetkililer ayrıca uyuşturucu işleme ekipmanı ve uyuşturucu üretiminde kullanıldığına inanılan 2,2 kg kafein buldular.

Malezya medyasıyla düzenlediği basın toplantısında NCID, toplamda yaklaşık 240.000 RM değerinde üç araca ve 11 banka hesabından 426.000 RM’ye daha el koyduğunu söyledi.

Yetkililer, tutuklanan beş kişinin yalnızca uyuşturucu teslimatı yapan koşucular olduğunu ve uyuşturucu kaçakçılığı operasyonunun beyni hâlâ serbest olduğunu söyledi.

Bunlardan birinin Çarşamba günü Malezya’da suçlanması bekleniyor.

CNB’nin (Operasyonlar) müdür yardımcısı olan Komiser Yardımcısı Leon Chan, hızlı tutuklamaların Singapur ve Malezya kolluk kuvvetleri arasındaki yakın işbirliğinin kanıtı olduğunu söyledi.

“Her iki kurum da istihbaratı zamanında paylaşmaya devam edecek ve ulusötesi uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerine karşı yakın işbirliği içinde çalışacak” dedi.

“Singapur, ilaçlarını göndermek için Singapur’un bağlantısından yararlanan sendikaların faaliyetlerine müsamaha göstermiyor ve CNB, uyuşturucu tedarikini engellemek ve Singapur’un bir aktarma merkezi olarak kullanılmasını önlemek için yabancı meslektaşlarımızla yakın bir şekilde çalışmaya devam edecek. uyuşturucu için.”

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*