Maria Krisette Capati, Make Tech Easier’ın Yazarı

Maria Krisette Capati, Make Tech Easier’ın Yazarı

Maria Krisette Çapati

Krisette, yıkıcı teknolojileri, trendleri ve sayısız söylenti ve haber güncellemesini ele almayı seven bir teknoloji yazarıdır. Gadget bağımlılığını beslemek için teselli edilemez özlemini gidermek için, incelemeler için cihazlarını yazıyor ve tamir ediyor. Siz de onun tanıtımlarını takip edebilirsiniz! @krisettecapati

Windows 8’i kurarken, varsayılan olarak istediğiniz dili seçebilirsiniz. Klavyenize yeni bir dil de ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bunu nasıl yapacağınız.

İşte hızlı tempolu teknoloji/geek hayatlarımızı şekillendiren başarılı kitle fonlaması projelerinden bazılarının bir derlemesi. Onları kontrol et.

Spotify ve Apple Music arasında sıkışıp kaldıysanız ve sonunda Apple’a karar verdiyseniz, Spotify çalma listenizi Apple Music’e nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Hareket halindeyken bile çevrimdışı makaleleri okumanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Nerede olursanız olun tarayıcınızdan makalelere erişmenin dört yolu burada.

CloudFogger, dosyalarınızı Windows ve Mac’te kolayca şifreleyebilir. Dropbox dosyalarını şifrelemek için de kullanılabilir. İşte nasıl kullanılacağı.

Windows 8’de eskiden SkyDrive olarak bilinen OneDrive’dan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, burada denemeniz için 6 faydalı ipucu ve püf noktası var.

iPhone’unuzda binlerce kişi var mı? Bir yedekleme oluşturmanız veya dışa aktarmanız gerekip gerekmediğini, Windows 8’de iPhone kişilerini nasıl dışa aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Windows 8 içerik menüsünde orada olmasını istemediğiniz bazı şeyler var mı? Ya da belki eklemek istediğiniz bazı şeyler? İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Windows 8 Mail’i varsayılan olarak mı kullanıyorsunuz? POP ile kullanmak ister misiniz? Bu öğreticide, Mail uygulamasını nasıl kuracağınızı ve POP Mail’i kullanması için nasıl kandıracağınızı öğreneceksiniz.

Web reklamlarından sıkıldınız mı? Mobil cihazınızda gezinirken sizi rahatsız ediyorlar mı? Neyse ki, Adblock Plus Android için kullanılabilir. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Windows 8.1’deki Posta uygulaması, birden çok e-posta hesabı eklemenize ve canlı güncellemeleri alabilmeniz için bunları canlı bir kutucuk olarak sabitlemenize olanak tanır. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bu makalede, sorunsuz geçiş ve gezinme için çalışırken Mac kullanıcılarının kullanması için birkaç klavye kısayolu ve çoklu dokunma hareketi paylaşıyoruz.

Maxthon Cloud Browser, web sitelerini bir cihazdan diğerine geçirmenizi sağlayan “kesintisiz web tarama” özelliğine sahiptir, ancak ne kadar kullanışlıdır? Hadi bulalım.

Mozilla Thunderbird’de toplu e-posta mesajları göndermek istiyor ancak spam gibi görünmesini istemiyor musunuz? Bu sorunu yaşamamak için Adres Mektup Birleştirmeyi nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Az önce iOS’tan Android’e geçiş yaptınız mı? Eğer öyleyse, muhtemelen kişilerinizi bir cihazdan diğerine nasıl alacağınızı merak edeceksiniz. İşte bunu yapmak için 5 uygulama.

Quill Engage sayesinde, sol veya sağ beyinli olmanız fark etmez; Google Analytics (GA) raporlamasını açıklayıcı bir şekilde takdir edeceksiniz.

Komut satırı fanatiği iseniz, yönetici komut istemini sağ tıklama seçeneğiyle başlatmanıza izin veren bu şık numaraya bayılacaksınız.

Birkaç ince ayar, üçüncü taraf uygulama yüklemeleri ve ayarlardaki değişikliklerle iOS 8 cihazınızın pil ömrünü nasıl optimize edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Akıllı zamanlama Chrome uzantısı Assistant.to ile sorunsuz toplantılar ve Skype aramaları yapabilirsiniz. Dikkatimizi çeken özellikleri öğrenin.

Akıllı telefonlarımızı fotoğraflardan sağlık aktivitelerimizi takip etmeye ve online alışverişe kadar sayısız şey yapmak için kullanıyoruz. Bu 10 mobil teknoloji trendine göz atın.

Windows 8 için File Manager Gold, 80-90’ların pencerede gezinme yöntemini geri getiriyor. Bir kontrol edelim ve nasıl çalıştığını görelim.

Microsoft, yakın zamanda iOS ve Android için Outlook uygulamasını güncelledi. Büyük yenileme, stok e-posta istemcinizden geçiş yapmanız için sizi ikna edebilir mi? Hadi kontrol edelim.

Kitle kaynaklı mobil uygulamalar, uygulama mağazalarında mantar gibi filizleniyor. Daha önce Airbnb veya Kolay Taksi kullandıysanız, nasıl çalıştıkları hakkında bir fikriniz olacak.

Windows 8 ile ilgili en son haberleri ve güncellemeleri takip etmek ister misiniz? Windows App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz 7 kullanışlı haber toplayıcı uygulamasının listesi.

Büyük erkek ve kız çocukları için yeni oyuncaklarla bu yıl teknoloji meraklılarını bekleyen çok şey var – ekranda bunlarla böbürlenmemek elde değil. Onları kontrol edelim.

Sitenizin Bing arama sonuçlarında dizine eklenmesini istiyorsanız, WordPress sitenizi Bing’e nasıl gönderebileceğiniz ve sitenizi dizine eklemesini nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Başlatma veya uyku modundan sonra Windows 8 oturum açma ekranında kullanıcı adı ve parola ile oturum açmayı zahmetli buluyor musunuz? İşte bunu nasıl atlayacağınıza dair şık bir tüyo.

Windows 8’de görev çubuğunu ve bildirim alanlarını temizlemek istiyorsanız, kayıt defterindeki küçük düzenlemelerle yolunuzu kesmek kolaydır. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

WIndows 8, oturum açmadan önce kilit ekranının kilidini açmanızı gerektirir. Kilit ekranını devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Abonelerin e-posta bülteninizi mobil cihazlarında nasıl okuduklarını merak ediyor musunuz? İşte Mac’te kodlama yapmadan duyarlı haber bültenleri oluşturmak için bir araç.

Windows 10’u test ediyorsanız, işletim sistemini keşfederken bazı gizli özellikleri bulmuş olabilirsiniz. İşte bulduğumuz gizli özelliklerden bazıları.

Ello, kendisini “Basit, güzel ve reklamsız” olarak tanımlayan özel bir sosyal ağdır. Gerçekten iddia ettiği kadar iyi mi? Hadi kontrol edelim.

Microsoft, genel testler için Windows 10 Teknik Önizleme’yi yayınladı. İşte Windows 10’daki bazı yeni özellikler. Bunları kontrol edin.

Bilgisayarlar arasında dosya aktarmanın pek çok yolu olsa da Infinit, dosyaları kolayca göndermenizi sağlayan kullanışlı bir eşler arası dosya paylaşım uygulamasıdır.

Bir fotoğraf düzenleme uygulaması arıyorsanız, Fotor platformlar arası uyumludur ve filtreler, temel ve gelişmiş araçlar, kolajlar ve daha fazlasıyla doludur. Hadi kontrol edelim.

Ayarlardaki “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” dışında, verileri silmek ve telefonu yeniden biçimlendirmek için Android telefonunuzda “Sert Sıfırlama” da yapabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Tüm hatalara rağmen, iOS 8 hala kullanıcılar için bazı güzellikler sunuyor. Mobil deneyiminizi geliştirmeniz için bazı iOS 8 ipuçları ve püf noktaları burada.

Scrivener, kitap yazmak ve el yazmaları oluşturmak için kullanışlı bir yazılımdır. Nasıl çalıştığını görelim ve ilk makalenizi oluşturalım.

iOS 8’i indirdiyseniz ve cihazınızda bazı uyumluluk sorunları bulduysanız, iOS 7.1.2’ye nasıl düşürüleceğine ilişkin bir eğitim burada.

Çince, ustalaşması en zor dillerden biridir. Bir iPhone’unuz varsa, Çince’yi daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacak bazı yararlı uygulamaları burada bulabilirsiniz.

Herkes iOS 8’den bahsediyor ve siz de hemen yükseltme yapmak istiyorsunuz. Beklemek! Şimdi iOS 8’e yükseltmeniz gerekip gerekmediğine karar vermeden önce bu listeye göz atın.

Bağımlı bir Facebook kullanıcısı mısınız? Aşağıda, özel ve dağınık olmayan bir hesap için kullanabileceğiniz bazı Facebook tweaks’leri bulunmaktadır.

Bir Microsoft Office Picture Manager alternatifi mi arıyorsunuz? Windows Live Fotoğraf Galerisi benzer özelliklere ve eşitleme/yayınlama özelliklerine sahiptir.

Hevesli bir okuyucuysanız ve e-kitaplarınızı güzel kitap kapaklarıyla güncellemek istiyorsanız, Calibre’de kitap kapağı eklemek için adım adım bir kılavuz burada.

Yahoo! Aviate, Android telefon için akıllı bir ana ekran başlatıcısı olarak belirtilir, ancak ana ekranınızı gerçekten basitleştiriyor mu? Hadi bulalım.

Windows 8, her iki yerel uygulamayı aynı anda ekranda görüntülemenizi sağlayan bir Snap View özelliği ile birlikte gelir. İşte nasıl çalıştığı.

Windows başlangıç ​​programlarını temizlemek ve bir kuruş harcamadan başlangıç ​​süresini hızlandırmak için bu 5 kullanışlı ince ayar ile gereksiz programları ve hizmetleri devre dışı bırakın.

Mobil cihazınızla yapabileceğiniz tonlarca şey var ve bunlardan biri uzaktan Windows PC’ye erişmek ve uzaktan çalışmak. İşte Android’de nasıl çalıştığı.

Windows 8, yerleşik bir konum tabanlı işlevle birlikte gelir. izlenmek istemiyorsanız, Windows 8’de konum isteğini kapatma talimatı burada.

Dosya meta verileri, sahibinin kimliğini ortaya çıkaran bilgiler içerebilir. Gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, Windows 8 meta verilerini nasıl kaldırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*