Marshmallow değil, ancak Motorola, Verizon Moto X 2. Nesil kullanıcılarına resmi önyükleyici kilidini açma hizmeti veriyor

Marshmallow değil, ancak Motorola, Verizon Moto X 2. Nesil kullanıcılarına resmi önyükleyici kilidini açma hizmeti veriyor

Moto X 2014 DSC07126

Motorola, Ekim ayında Marshmallow’un yakında bir avuç el cihazına ulaşacağını duyurduklarında çok fazla eleştiri aldı ve birçoğunun ayakkabı girişi olduğunu varsaydığı birkaç cihazı dışarıda bıraktı. Bunlardan biri, Moto X 2. Nesil’in (neredeyse 2 yıl önce incelediğimiz) Verizon varyantıydı. Normal, kilidi açık model, Marshmallow duyurusuna dahil edildiğinden, bazı Verizon bürokrasilerinin işleri geciktirdiğini düşündük. Çok şaşırtıcı değil, ancak Verizon Moto X’in (2. Nesil) Lollipop’u ilk alanlardan biri olduğu gerçeği göz önüne alındığında, telefonun yalnızca bir yıl sonra kapatıldığını görmek hayal kırıklığı yarattı.

Motorola’nın bazı kullanıcılar için önyükleyici kilit açma kodları sunması tamamen duyulmamış olmasa da, AT&T ve Verizon’daki genel olarak konuşan cihazlar reddedildi. AT&T kullanıcıları hala soğukta, hiçbir yerde bırakılmamış olsa da, Motorola’nın şimdi Verizon’daki Moto X 2. Nesil kullanıcılarının resmi çevrimiçi önyükleyici kilit açma aracı aracılığıyla cihazlarının kilidini açmasına izin verdiği bildiriliyor. Motorola ortaya çıkmadı ve nedenini söylemedi, ancak yardım edemeyiz, ancak bunun, cihazlarına Marshmallow’u daha fazla yoldan almak isteyen kullanıcıları güçlendirmek için bir baş işareti olup olmadığını merak edemeyiz… resmi olmayan anlamına geliyor.

Önyükleyici kilidi açılmış bir cihazla, kullanıcılar CyanogenMod gibi 3. taraf ROM’ları veya diğer varyantlar için tasarlanmış yazılımları yükleme (flash) olanağına sahiptir. Android’in en son sürümünü cihazınıza almanın en ideal yolu olmasa da, birçok kullanıcının cihazları artık üreticiler veya taşıyıcılar tarafından desteklenmediği için başvurduğu bir önlemdir. Motorola, bazılarınızın Marshmallow’u istediğini biliyor ve meseleleri kendi ellerine almak isteyenler için artık bir yolunuz var.

Verizon’unuzdaki önyükleyicinin kilidini açma hakkında daha fazla bilgi için Motorola Moto X 2014Motorola’nın resmi önyükleyici kilit açma sayfasını açın burada.

[via Motorola Forums]

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*