McAfee, Microsoft’un Cortana’sını kullanarak kod yürütme güvenlik açığını keşfetti

McAfee, Microsoft’un Cortana’sını kullanarak kod yürütme güvenlik açığını keşfetti

Microsoft, Zune ile müzik hizmetlerine giriş yaptı ve pazaryerinde 11 milyon parça bulunmasına rağmen mağaza bir şekilde başarısız oldu ve yazılım devi onu Xbox Music olarak yeniden markalandırmaya karar verdi. Marka değişikliği de yardımcı olmadı ve 2015’te Microsoft, müzik hizmetinin Groove olarak yeniden markalandığını duyurdu.

Ne yazık ki, Microsoft Groove kullanıcıları da çekmeyi başaramadı ve şirket geçen yıl akış hizmetini kapatacağını ve kullanıcıları hiçbir ek ücret ödemeden Spotify’a taşıyacağını duyurdu.

Microsoft kısa süre önce iOS ve Android için Groove Music uygulamalarının 1 Aralık 2018’de kullanımdan kaldırılacağını duyurdu.Groove Music uygulamaları artık Apple App Store ve Google Play Store’dan indirilemeyecek, ancak mevcut kullanıcılar için çalışmaya devam edecek. şu an.

Uygulama, son teslim tarihinden sonra telefonlarda çalışmayı durdurur ve Microsoft, kullanıcıların PC, Xbox veya Windows Phone’da çalma listelerini dinlemelerini önerir. Groove Music’in Windows 10 cihazlarda hala kullanılabildiğini, ancak müzik akışı hizmetinin durdurulduğunu belirtmekte fayda var.

“1 Aralık 2018’de Groove Music iOS ve Android uygulamaları kullanımdan kaldırılacak. Kişisel müzik dosyalarınız OneDrive’da bulunmaya devam edecek. Windows 10 Groove Music uygulamaları açıkken bu dosyaları ve çalma listelerinizi dinlemeye devam edebilirsiniz. PC, Xbox veya Windows Phone,” Microsoft bir destek belgesinde söyledi.

OneDrive’da depolanan kişisel müzikleri Windows 10 cihazlar için Groove Music’te dinleyebileceksiniz ve yukarıda belirtildiği gibi çalma listelerine Windows Phone’dan da erişilebilir.

Microsoft’un Windows 10’da Groove Music uygulamasını öldürme planı olmadığını ve Windows Telefonlarında da çalışmaya devam edeceğini belirtmekte fayda var. Tabii ki, Microsoft’un Windows Phone’u, şirketin kendisini durdurduğu göz önüne alındığında, önerilen bir platform olarak belirtmesi garip.

Söylemeye gerek yok, bir PC’niz, Xbox’ınız veya Windows Phone’unuz varsa, oradaki çalma listesini dinleyebilirsiniz. Google Play Store’da aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok başka seçeneğiniz olduğu açık.

Microsoft bugün, Android ve iOS’ta Groove Music uygulaması için küçük hata düzeltmeleri ve bilinmeyen iyileştirmeler içeren bir güncelleme de yayınladı. Bir sözcü, Microsoft’un bu hafta duyuru hakkında Android ve iOS kullanıcılarını bilgilendirmeye başlayacağını söyledi. Uzun vadede kucaklayabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri olan Spotify’a geçebilirsiniz.

Bu ilginç…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*