Microsoft, 2018’de Her Zaman Bağlı Windows 10 Bilgisayarlara Odaklanacak

Microsoft, 2018’de Her Zaman Bağlı Windows 10 Bilgisayarlara Odaklanacak

Birçok Surface Pro 4 sahibinin, cihazlarının ekran titremesi sorunlarından etkilendiğinden şikayet ettiğine dair raporlarla karşılaştık. Microsoft destek forumlarındaki ayrıntılara göre sorun, etkilenen cihazların garanti dışı cihazlar olduğunu gösteriyor.

Titreme sorunu, kullanım sırasında cihaz ısındıktan sonra meydana gelen bir donanım sorunu gibi görünüyor. Sorun şu anda %1’den daha az Surface Pro 4 kullanıcısı tarafından etkileniyor ve bu nedenle durumu yakından izleyen Microsoft, şu anda bir Yazılım güncellemesi yoluyla bir düzeltme sağlayamayacaklarını söyledi. Şirket, geçici bir çözüm olarak, kullanıcılara Microsoft Destek ile iletişime geçmelerini söylüyor.

Bazı kullanıcılar forumlarda titreme sorununun kendi kendine durduğunu bildirdi ve bazıları sorunun Hyper V’yi devre dışı bırakarak çözülebileceğini onayladı. Ancak bu geçici bir çözüm gibi görünüyor ve Microsoft’tan bu sorunla ilgili kalıcı bir düzeltme bekliyoruz. titreme sorunu

Kullanıcılar, titreme sorunundan etkilenen cihazların çoğunlukla garanti dışı cihazlar olduğundan ve cihazın değişimi için 800 dolar ödemek zorunda kaldıklarından şikayet ediyorlar.

Şu anda Microsoft’un titreme sorunu için herhangi bir düzeltmeyi yaymaya çalışıp çalışmadığından emin değiliz ve ayrıca Redmond Giant tarafından sağlanan herhangi bir geçici çözüm hakkında hiçbir bilgi yok.

Mükemmel bir yazılım yapmak için kaliteli donanım oluşturmak veya tam tersi, herhangi bir teknoloji şirketinin kıyasıya rekabette hayatta kalması için son derece önemlidir. Microsoft, kaliteli donanım söz konusu olduğunda adından söz ettirmeye çalışıyor.

Şimdiye kadarki sonuç biraz karışık, Yüzey bir Başarı ve Lumia bir başarısızlık. Microsoft’un telefon işi çok karmaşık olmasına ve başarısızlığının arkasındaki neden Microsoft dışında hiç kimse için çok açık değil. Eh, Windows telefonu geçmişte kaldı ve Microsoft’a gelince, bir sonraki büyük şeye doğru harekete geçtiler – Her Zaman Bağlı Bilgisayarlar.

Windows Phone’un çöküşünden sonra, Microsoft’un Windows 10’u daha esnek hale getirerek mobil pazara yeniden girmeye ne kadar kötü çalıştığını hepimiz biliyoruz. Windows 10 S buna doğru bir adımdı ve buradan Mobil PC fikrini tamamlayacak şeyler çıkacak. Microsoft yakın zamanda Windows 10 ile gelecek planlarının bazı belgelerini gösterdi ve görünüşe göre ‘Windows her yerde hedefi’ne doğru küçük adımlar atıyorlar.

Microsoft’un son belgeleri vaatlerle dolu ve belki de nihayet telefon olmayan bir şey hakkında konuşmanın zamanı geldi. Microsoft’un bunu başarabilecek mi yoksa başka bir ‘Windows telefon hikayesine’ mi yöneleceklerini görmek heyecan verici olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*