Microsoft, Akıcı Tasarım’ı Hesaplar Panosu web sayfasına getiriyor

Microsoft, Akıcı Tasarım’ı Hesaplar Panosu web sayfasına getiriyor

Geçen yıl Build 2017’de Microsoft, Windows ekosistemlerine eklenecek yeni tasarım dillerini tanıtmıştı. Tüm bu tasarım sisteminin etrafında çalıştığı Derinlik, Hareket, Ölçek, Malzeme ve Işıktan oluşan 5 temel öğeden oluşan Akıcı Tasarım Dili sistemi olarak adlandırıldı. Lansmanından bu yana Microsoft’un bu Akıcı Tasarım Dilinin çeşitli bileşenlerini Windows 10’da ve yerel yerleşik uygulamalarda uyguladığını gördük.

Microsoft ayrıca web hizmetleri için Akıcı tasarım dilinin tanıtıldığını duyurdu ve akıcı web tasarımı için de birkaç demo yayınladı. Bu demoların önemli bir özelliği, Microsoft’un tasarım dilinin web bandı Windows ekosisteminde aynı şekilde hissettirmesini sağlamasıydı.

Microsoft bugün, web sitesini daha bilgilendirici ve etkileşimli hissettirmek için artık Akıcı Tasarım diline sahip olan Microsoft Hesabı web sitesi panosunda yapılacak değişiklikleri hakkında bize bilgi verdi.

Microsoft hesabı kontrol paneli sayfasındaki değişiklikler, esas olarak Akıcı Tasarım dilinin Derinlik ve Hareket bileşeninin tanıtımını içerir. Bir kullanıcı MS hesap sayfasında bir kartın üzerine geldiğinde, arka planda bir gölge ile hafifçe açılır ve diğer kartlara göre derinlik etkisi verir. Kartın üzerine gelindiğinde, içerik hakkında biraz daha ayrıntıyı vurgulamak için simgeler üzerinde güzel animasyonlu hareket efekti de bulunur.

— Isaac Daly (@DalyIsaac) 13 Nisan 2018

Şu anda, herkesin kullanımına açık değil, sadece bir avuç kullanıcı bunu deneyebildi. Okurlarımız buradan MS hesap sayfasına göz atabilir ve Microsoft’un hesapları web sayfasıyla ne üzerinde çalıştığına erken bir göz atabileceklerini görebilirler. Genel kullanıma sunma, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere bağlıdır ve her şey plana göre giderse, yeni tasarımı önümüzdeki haftalarda bekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*