Microsoft, Android kullanıcıları için Cortana’da metin mesajlarını sesli okuma özelliğini test ediyor

Microsoft, Android kullanıcıları için Cortana’da metin mesajlarını sesli okuma özelliğini test ediyor

Microsoft, Surface Pro 4 kullanıcıları için Nisan 2018 ürün yazılımı güncellemesi olarak adlandırılan yeni bir ürün yazılımı güncellemesi sunuyor. Güncelleme, Pro kullanıcıları için çok beklenen Surface Dial desteğini getiriyor.

Surface Dial, 2016 yılında duyuruldu ve gelişi bir yıla yakın ertelendi. Ancak nihayet Microsoft, en son ürün yazılımı güncellemesiyle özelliği Surface Pro 4 kullanıcılarına sundu.

Yüzey Kadranı, çeşitli etkinlikler için dokunmatik kontroller sağlayan radyal menüyü etkinleştirir. En son bellenim, Yüzey kadranı desteğini içeren 2.0.2.0 sürümünde mevcuttur.

Surface Dial, Microsoft’un önümüzdeki günlerde veya haftalarda Microsoft Office için destek eklemesi beklenen CorelDraw, Djay Pro, Spotify ve daha fazlası gibi iyi bir uygulama yelpazesini destekliyor. Surface Dial şu ​​anda Microsoft tarafından 99,99 ABD Doları karşılığında ayrı olarak satılmaktadır ve şu anda yalnızca sınırlı uygulama desteğine sahiptir ve Microsoft, Surface Pro 4 kullanıcıları için desteği kullanıma sunduğundan, belirli bir süre içinde artmasını bekliyoruz.

Surface Dial, başkalarıyla etkileşim kurmak için düşüncelerimizi depolayarak, özelleştirerek ve çizerek kullanıcıların teknolojiyle yeni bir şekilde etkileşime girmesine yardımcı olur.

Microsoft, “Bir elinizde Surface Dial ve diğerinde Surface Pen ile kısayollara, kontrollere, çizim araçlarına ve daha fazlasına kolay erişimle yaratıcılığınızın kilidini açabilirsiniz” diyor.

Surface Pro 4 sahipleri için dikkat edilmesi gereken ana nokta, en son ürün yazılımı güncellemesinde Surface Dial desteği almasına rağmen, kullanıcıların Surface Dial’ı 99,99 $ karşılığında Microsoft Store’dan satın almaları gerekmesidir.

Herhangi biriniz Surface Pro 4 kullanıyorsanız, Ayarlar>Güncelleme ve Güvenlik>Windows Güncelleme>Güncellemeleri kontrol et seçeneğine giderek OTA aracılığıyla ürün yazılımı güncellemesini indirebileceksiniz.

Bunca yıldan sonra bile bu işletim sisteminin BSOD’lardan muzdarip olması, kalitesini anlatıyor. Windows 10, bakım açısından bir kabus. Güncelleme sisteminin, üzerinde kontrolünüz olmayan başka bir kabus olması. İşletim sisteminizin fark edilir bir sebep olmadan hortumlanma olasılığının devam etmesi. En hızlı düzeltmenin hala bir ovma ve yeniden yükleme olduğunu ve bitmeyen sürücünün baştan itibaren kurulumlarını ve güncellemelerini gerektirdiğini. Microsoft’un yeni bir işletim sistemi kurmasını engelleyen şeyin ne olduğunu hep merak etmişimdir. Henüz işletim sistemleri hakkında yeterince şey öğrenmediler mi?

Cortana’nın Windows 10 Mobile’da piyasaya sürülmesiyle Microsoft, Digital Assistant’ın eller serbest modunda mesajları yüksek sesle okumasını sağlayan yeni bir seçenek sundu. Redmond Giant, Windows mobil platformunun geliştirilmesini durdurduğundan, şirket aynı özelliği Digital Assistant Cortana için Android platformunda test ediyor.

Eller serbest modunda metin mesajlarını yüksek sesle okuma özelliği en çok tercih edilen Windows özelliğiydi ve şirket şimdi aynı özelliği şirketin Dijital Asistanını yükleyen Android kullanıcılarına da sunmayı planlıyor.

Microsoft şu anda Android’de Cortana için bazı yeni özellikler ekleyerek bu özelliği dahili olarak test ediyor. Bu özellik şu anda varsayılan olarak Cortana beta test kullanıcıları için etkinleştirilmiştir. Bununla birlikte, kullanıcıların bu özellikten yararlanmak için cihazlarını bir Bluetooth’a, herhangi bir üçüncü taraf aksesuarına veya araca bağlaması gerekir.

Bu özellik, özellikle sürüş sırasında kullanıcılar için faydalıdır ve metin mesajlarını telefonlara dokunmak zorunda kalmadan Bluetooth veya araç hoparlörleri aracılığıyla yüksek sesle okuyabilir. Microsoft’un Android kullanıcıları için varsayılan olarak metin özelliğini etkinleştirmesi bekleniyor, ancak gizlilik odaklı kullanıcılar için özelliği devre dışı bırakma seçenekleri sunmayı planlıyor.

Şirket, bu özelliği Android beta test kullanıcılarına zaten sunmuştu, ancak gelen SMS’lerle ilgili gizlilik endişeleri varsa, kullanıcıları en son güncellemeyi yüklememeleri konusunda da uyarıyor.

Microsoft şöyle açıklıyor: “Bu beta özelliği şu anda gelen tüm SMS’leri sesli olarak okuyacaktır. Gizlilikle ilgili endişeleriniz varsa bu güncellemeyi YÜKLEMEYİN. Tüm SMS’leriniz, bunları okumak için onay istenmeden yüksek sesle okunacaktır”.

Şirketin bu özelliği tüm Android kullanıcılarına ne zaman sunmayı planladığından şu anda emin değiliz ancak Microsoft için bu özelliği zaten Beta Android kullanıcıları ile test ettiği için çok uzun sürmemelidir.

Redmond Giant, özelliği Android’deki tüm Cortana kullanıcılarına sunmayı planladığı anda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*