Microsoft Edge artık başlık çubuğu olmadan sekmeleri dikey olarak istiflemenize izin veriyor

Microsoft Edge artık başlık çubuğu olmadan sekmeleri dikey olarak istiflemenize izin veriyor

Nisan ayında Microsoft, kullanıcıların PowerPoint sunumlarını izleyicilerle anında paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir sunum deneyimi sağlayan Microsoft Teams for Windows’ta PowerPoint Live entegrasyonunu test etmeye başladı. Beklendiği gibi, bu yeni özellik Haziran ayında macOS’a da geliyor.

PowerPoint Live ile Microsoft, Teams ve PowerPoint arasında sorunsuz entegrasyon sağlamayı umuyor. Etkinleştirildikten sonra, Teams kullanıcılarının PowerPoint (PPT) dosyalarını manuel olarak yüklemeleri ve bilgisayarlarının ekranını izleyicilerle paylaşmaları gerekmez. Bunun yerine sunum yapan kişi PowerPoint uygulamasını veya Teams yeni paylaşım ekranını açabilir.

PowerPoint Live’a erişmenin iki yolu vardır. PowerPoint masaüstünü başlatabilir ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi sağ üst köşedeki “Takımlarda Sun” düğmesini tıklayabilirsiniz. PowerPoint’te Teams’de Sun düğmesini tıkladıktan sonra içeriğiniz otomatik olarak etkin Teams toplantısında görünür.

Bu, yalnızca zaten bir toplantıda olduğunuzda ve her iki uygulama da aynı Microsoft 365 hesabını kullandığında çalışır.

PowerPoint Live’a erişmenin ikinci yolu, Microsoft Teams’in paylaşım kullanıcı arabirimidir.

Paylaş düğmesine tıklamanız ve PowerPoint Live bölümünün altında bir dosya seçmeniz gerekir.

PowerPoint Live’ı kullanırken sunum deneyimi sorunsuzdur ve hem sohbeti hem de içeriğinizi aynı anda görebilirsiniz.

Yol haritası hala PowerPoint Live entegrasyonunun Mayıs ayında etkinleştirileceğini belirtiyor, ancak elimizdeki en son bilgilere göre plan değişmiş gibi görünüyor.

Microsoft şimdi PowerPoint Live’ı Haziran başında kullanıma sunmaya başlamayı ve ay sonuna kadar dağıtımı tamamlamayı planlıyor.

Şirket, “Bunu Haziran ayı başlarında kullanıma sunmaya başlayacağız ve dağıtımı Haziran ayı sonlarında tamamlamayı umuyoruz” dedi.

Microsoft, kullanıcıların yeni sunum deneyimini kullanmak için aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerektiğini söyledi:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*