Microsoft Hissedar Mektubu, Bir Yüzey Telefonu Hakkında Düşünmemizi Sağlıyor

Microsoft Hissedar Mektubu, Bir Yüzey Telefonu Hakkında Düşünmemizi Sağlıyor

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Samsung sonunda Galaxy Z Flip’i piyasaya sürdü. Şirketin kapaklı form faktörüne sahip ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Galaxy Z Flip, hasara karşı daha iyi koruma vaat eden yeni bir menteşe tasarımı ve Ultra İnce Cam (UTG) kullanıyor.

Galaxy Z Flip metalik bir yapıya sahiptir ve 1,1 inç (300脳112 piksel) Süper AMOLED kapak ekranına sahiptir. Bildirimleri görüntülemenin yanı sıra, özçekimleri tıklamak için küçük bir vizör olarak da işlev görür.

Ve ah, kapak ekranında bir uygulama simgesine dokunmak, sorunsuz bir deneyim için uygulamanın kullanıcı arayüzünü otomatik olarak daha büyük katlanabilir panele aktarır.

Samsung Galaxy Z Flip’in ana ekranında 6,7 ​​inç full HD+ (1080 x 2636 piksel) Süper AMOLED katlanabilir panel kullanılıyor. Daha dayanıklı olduğu iddia edilen bir Ultra İnce Cam (UTG) tabakası ile korunmaktadır. Menteşe ise toz parçacıklarını uzak tutmak için kıllara sahiptir.

8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile eşleştirilmiş Qualcomm Snapdragon 855+ SoC tarafından desteklenmektedir. Galaxy Z Flip’in 3.300 mAh pili, hızlı şarjın yanı sıra kablosuz güç paylaşımını da destekler.

Görüntüleme bölümünde, Galaxy Z Flip, OIS ve Süper Hızlı PDAF özellikli 12 megapiksel ana snapper ve 123 derecelik görüş alanına sahip 12 megapiksel ultra geniş açılı lens barındırıyor. Selfie’ler ve görüntülü aramalar, 10 megapiksellik bir atıcı tarafından gerçekleştirilir.

Kullanıcılar Galaxy Z Flip’i herhangi bir açıda bükebilir ve düz bir yüzeye yerleştirerek eller serbest fotoğraf çekebilir. Samsung, Samsung’un Flex Modu dediği katlanabilir form faktöründen yararlanarak kullanıcıların UI ile etkileşime girmesine izin vermek için bir ton yazılım optimizasyonu uyguladı.

Şirket, standart Galaxy Z Flip’e ek olarak, gümüş renkli boyası ve paketinde özel aksesuarlar bulunan Galaxy Z Flip Thom Browne Edition’ın kapaklarını da kaldırdı.

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu 1.380 $ fiyatla 14 Şubat’ta raflardaki yerini alacak. Renk seçeneklerine gelince, Galaxy Z Flip Mirror Black, Mirror Purple ve Mirror Gold tonlarında satışa sunulacak.

Kaynak: Samsung

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

gerçek 108MP

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Oppo’nun yan ürünü Realme, geniş bir yelpazede rekabetçi fiyatlı bazı telefonlar piyasaya sürdü ve bir bütçeyle üst düzey özellikler sunma konusunda gerçekten mücadeleyi Xiaomi’ye verdi. Şimdi, şirket açıkladı yaklaşan Realme 8 Pro’yu 108MP birincil kamera ile donatacakaltına düşeceği fiyat segmenti göz önüne alındığında oldukça büyük bir başarıdır. Muazzam kamera çözünürlüğü artışına ek olarak, şirket aynı zamanda güzel fotoğraf hileleriyle de destekliyor.\

Donanımdan başlayarak Realme, geçen yıl Eylül ayında piyasaya sürülen 1/1.52 inç sensörlü 108MP Samsung ISOCELL HM2 kamera sensörünü kullanacağını söylüyor. 0,7渭m boyutlu piksellerle donanmış bu, Nonacell (9’u 1 arada) piksel gruplama kullanır, daha parlak ve daha ayrıntılı bir görüntü yakalamak için dokuz 0,7渭m pikseli büyük bir 2,1渭m süper pikselde birleştirir.

Realme 108MP

Bu sensör aynı zamanda gerçek zamanlı olarak çok detaylı HDR görüntüler üretmek için farklı pozlama seviyelerinde çekilen üç görüntüyü birleştirebilir. BT 120FPS’de 4K video yakalamayı ve hatta sinematik 24fps’de 8K video kaydını destekler. Kamera sensörünün kendisi oldukça etkileyici olsa da, Realme, bütçe Realme 8 Pro’nun fotoğrafçılık becerisiyle öne çıkmasını sağlamak için bunun üzerine daha fazla numara sunuyor.

Şirket, Realme 8 Pro’nun olacağını söylüyor. dünyada tilt-shift hızlandırılmış fotoğrafçılık dediği şeyi sunan ilk telefon akıllı telefonlarda, 10 kat daha hızlı oynatma deneyimiyle tamamlandı. Tilt-shift modu, gerçek dünya sahnelerini minyatür bir manzaraya benzeyen bir şeye dönüştürür. Gece gökyüzü fotoğrafçılığı için Yıldızlı Modu da yükseltildi ve artık daha net bir görüntü için yıldızları da aydınlatabildiği söyleniyor.

Realme 108MP duyurusu

Ek olarak, Realme 8 Pro’daki 108MP kamera da üç yeni Portre modu efekti sunacak, yani. Neo, Dinamik Bokeh ve AI Renkli portre. Bu yeni modların ne hakkında olduğunu görmek için aşağıdaki tweet’teki kamera örneklerine göz atın. Rekabete bakıldığında, baş rakibi Xiaomi, bu hafta daha sonra 108MP kamera içeren bir bütçe Redmi Note 10 serisi telefon piyasaya sürmeye söz verdi.

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Microsoft’un kendi Windows Phone 8 donanımını bir Surface telefonu piyasaya sürme olasılığı hakkında söylentiler, eğer son haftalarda gerçekten alıyorsanız, şüphesiz platformun bekleyen lansmanı konusundaki heyecandan dolayı. Üreticilerin ikinci dalga WP8 cihazlarını düşündüklerini gördüğümüz zamana kadar, Microsoft’un bu tür donanımları piyasaya sürmeyi WP8 sağlam bir şekilde kurduktan sonraya kadar tutmayı planlayabileceğine dair öneriler duyduk. Microsoft, yatırımcılar için yıllık raporunu yayınladı ve hissedar mektubu, kesinlikle bir Surface telefonu fikrini çok gerçek bir olasılık gibi gösteren bir dil içeriyor.

Şirket, rolünü sadece bir yazılım ve hizmet sağlayıcı olarak değil, aynı zamanda donanım üreticisi şapkasını giydiği durumlarda da tartışıyor. Microsoft, Xbox konsollarından ve Surface tabletlerinden örnek olarak bahsederek “belirli amaçlar için belirli cihazlar oluşturduğumuz zamanlar olacaktır” diye belirtiyor.

Microsoft’un çoğunlukla yeni donanımlar sunmak için OEM ortaklarına güveneceği açık olsa da, şirket ayrıca Surface gibi projelerle bitmiş olmaktan çok uzak olduğu hissini de taşıyor. Microsoft, bir Surface telefonunun işlerde olduğunu kabul etmeye hazır olmayabilir, ancak gelecekte böyle bir duyuru için kendini iyi bir şekilde kurmayı başardı, eğer bu yola girerse.

Kaynak: Microsoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*