Microsoft Ignite 2020’de intranetler için harika bir haber

Microsoft Ignite 2020’de intranetler için harika bir haber

Microsoft’un yıllık teknoloji liderleri ve uygulayıcıları toplantısı geçen hafta dijital bir etkinlik olarak gerçekleşti. O kadar çok haber vardı ki, dijital bir Haber Kitabında derlendi. Bu yazıda, iletişimciler ve intranet yöneticileri için en sevdiğim duyurulardan birkaçına odaklanıyorum.

SharePoint uygulama çubuğuyla genel gezinme (nihayet)

Küresel gezinme, modern SharePoint intranetleri için uzun zamandır istek listemin başında yer alıyor. Ignite 2020’deki en sevdiğim duyuru, yeni SharePoint uygulama çubuğu (aka, küresel navigasyon). SharePoint uygulama çubuğu, Giriş sitesinde yapılandırılır. Ana sitenizdeki gezintiyi almanıza ve onu SharePoint’te her yerde devam eden dar bir sol raya getirmenize olanak tanır.

Uygulama çubuğu, Ana sitenize giden bir bağlantı, en son ve sık sitelerin listesini gösteren bir bağlantı ve takip ettiğiniz sitelerden haberlere ve sizin için önerilen sitelere bir bağlantı içerir. Bu, SharePoint başlangıç ​​sayfasında aldığınız şeye benzer, ancak başka bir hedef yerine sizi takip eder ve ihtiyacınız olduğunda tam olarak küresel gezinme için istediğimiz şeyi ortaya çıkarabilir. SharePoint uygulama çubuğundan yararlanmak için bir Giriş sitesine ihtiyacınız olacak.

Daha fazla bilgi edinmek ve nasıl yapılandırılabileceğini görmek için şu Ignite videosuna göz atın: SharePoint global navigasyonu, hub’lar ve site tasarımları ile akıllı intranetinizi tasarlama. SharePoint uygulama çubuğu, ilgili hub’lar olan Ignite 2019’da duyurulan uzun zamandır beklenen özellikle birlikte 2020’nin sonunda kullanıma sunulacaktır.

sharepointappbar globalnavMicrosoft

SharePoint uygulama çubuğu, Ana site gezintinizi tüm SharePoint sitelerine getirir.

Teams’de bulunduğunuz yerde intranet!

İntranetler, yalnızca kullanıldıklarında etkileşim kurabilir ve memnun edebilir. Onları insanların çalıştığı yere getirmek, bunun olmasını sağlar. Halihazırda SharePoint için harika bir mobil deneyimimiz var, ancak özellikle Yammer in Teams için Topluluklar uygulaması kullanıma sunulduğunda intraneti Teams’e gerçekten getirmek istedim. Bir SharePoint getirmek istiyorsanız sayfa Bugün Teams’e katılabilirsiniz, ancak intranet ana sayfanızı getirirseniz, mevcut entegrasyonu siteler için değil sayfalar için harika yapan gezinme deneyimini kaybedersiniz.

Bu yüzden çok heyecanlıyım Teams için ana site uygulaması. Bu uygulama ana sitenizi ve intranetinizin en iyilerini Teams’e getiriyor! Modern SharePoint’te oluşturulan siteler, Teams’in içinde işlenir. Uygulama, Teams kanallarındaki intranet sitelerindeki içeriği paylaşmayı ve tartışmayı ve sohbeti kolaylaştırır.

Ana site uygulaması, Teams’de yerleşik bir intranet değildir, SharePoint’te yerleşik bir intranettir ve teslim edilmiş takımlarda. Hala iyi yönetişime, içerik yönetimine ve bilgi mimarisine ihtiyacınız var, ancak artık intranet yalnızca bir hedef olmak zorunda değil, bulunduğunuz yere gelebilir. Buradaki fikir, doğru zamanda, doğru uygulamada, doğru cihazda entegre deneyimler yaratmaktır.

Teams için ana site uygulaması, intranetinizi Teams’e getirir.

Haberlerde iyileştirmeler

İletişim profesyonelleri Ignite 2020’de çok sevildi. Bir sayfanın veya haber makalesinin ne zaman yayınlanacağını planlamanıza olanak tanıyan sayfa planlama özelliği şimdi kullanıma sunuluyor. Ancak diğer harika haber özellikleri yakında yolda!

  Otomatik haber özeti, kuruluştaki herkese yalnızca okumadıkları haberleri gösteren kişiselleştirilmiş bir özet gönderir.

  Sayfalar için harika özellikler

  Bu yıl, SharePoint sayfaları için yeni web bölümleri hakkında çok heyecan verici duyurular yapıldı. Bu videoyu mutlaka izleyin: Dinamik İntranet Sayfaları ve Haberleri Nasıl Yazılır: Ürün Ekibinden İpuçları ve Püf Noktaları nasıl çalıştıklarını görmek için. Bunların tümü Ekim/Kasım 2020 için hedefleniyor.

   Harika görünüyorsun! Markalaşma için daha fazla fırsat

   Yukarıdaki ekran görüntülerinde yer alan sitelerin başlık alanında görselleri varmış gibi göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Yapıyorlar ve hepimiz SharePoint sitelerinin başlık alanı için yeni düzenler uygulayabileceğiz. Yeni genişletilmiş başlık, başlık alanlarına bir arka plan resmi eklemenize ve logoyu başlıktaki farklı yerlere taşımanıza olanak tanır. Ve sitenizde uzun bir başlık istemiyorsanız, görsel odağı sitenizdeki sayfaların içerik alanına daha fazla getirmek için minimal başlığı uygulayabilirsiniz. Bu videoda site başlığınızı planlamakla ilgili bazı harika ipuçları var: Güzel tasarlanmış bir intranet oluşturun: ipuçları ve püf noktaları.

   Genişletilmiş ve minimum başlık güncellemelerinin 2020’nin sonunda başlatılması bekleniyor.

   Site şablonları

   Modern SharePoint ile “mümkün olanın sanatı” örneklerini görmenin harika bir yolu, SharePoint görünüm kitabındaki harika koleksiyonu keşfetmektir. Ignite’taki bir başka harika duyuru da, yeni veya mevcut bir siteye makyaj yapma yeteneği sağlayan herhangi bir sitede görünüm kitabından ilham alan tasarım şablonlarından oluşan bir seçkiyi yakında anında uygulayabilecek olmanızdı. Site şablonlarının da 2020’nin sonunda kullanıma sunulması planlanıyor.

   Ama bekleyin, dahası var ?/h2>

   İntranetler ve modern SharePoint için gelecekler konusunda beni gerçekten heyecanlandıran diğer tüm duyuruları ekleseydim, bu gönderi kolayca çok daha uzun olabilirdi. Arama için önemli duyurular var (Microsoft Arama güncellemeleriyle ilgili 24 sayfalık blog gönderisine bakın!), Yammer ve Microsoft Stream, hepsi bir araya gelerek kuruluşların intranetlerini oluşturup, değeri ve etkileşimi artırmak için güncellemelerine yardımcı olacak. Tüm çeşitli duyuruların zamanlamasını anlamaya yardımcı olmak için, Ignite 2020’deki tüm yol haritası slaytlarını toplamak ve bunları kullanışlı bir slayt destesine koymak için elimden gelenin en iyisini yaptım.

   Microsoft’un daha iyi bir özet üzerinde çalıştığını biliyorum; bu geldiğinde, koleksiyonumu güncelleyeceğim, bu yüzden bağlantıyı el altında bulundurun! Duyurulanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için isteğe bağlı olarak sunulan bu önemli Ignite 2020 intranet oturumları listesine göz atın:

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *