Microsoft şimdi Windows 10’un Başlat Menüsünde Edge Browser’ın özelliklerini tanıtıyor

Microsoft şimdi Windows 10’un Başlat Menüsünde Edge Browser’ın özelliklerini tanıtıyor

Microsoft, Windows 10 Creators Update ile daha güvenli gezinme sağlıyor. Bunu yapmak için şirket, Microsoft Edge’de güvenliği artırıyor. Temel olarak her tarayıcı, tarayıcı saldırısını sistemin geri kalanından izole etmek için korumalı alan tekniğini kullanır.

Daha önceMicrosoft, bu korumalı alan mekanizmasını Internet Explorer’da Korumalı Mod olarak adlandırılan bir özellik aracılığıyla sundu. Son analizler, Microsoft Edge ile, kullanıcılar tarafından ziyaret edilen her İnternet sayfasının varsayılan olarak doğrudan bir uygulama kapsayıcısına, Windows’taki en yeni ve en güvenli istemci tarafı uygulama sanal alanı haline getirileceğini gösteriyor. Edge tarafından kullanılan birkaç uygulama kapsayıcısı vardır. İlk olarak, internetten içerik barındırmak için az sayıda ek uygulama kapsayıcısı oluşturan görünür uygulama kapsayıcısı vardı.

Ancak ilk Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile şirket, Flash’ı kendi ayrı uygulama kapsayıcısına taşıdı. Temel olarak burada kastedilen şudur: Bir bilgisayar korsanı, cihazda depolanan kişisel verilere erişmek için uygulama kapsayıcılarından birine saldırdığında, önce sanal alandan kaçmaları gerekir.

Ancak Windows 10 Creators Update ile Edge’de, Edge sanal alanına daha fazla güç getiren daha fazla iyileştirme geliyor. Bunun için Microsoft Edge içerik süreci için, yazılımın işlevsel gereksinimlerine normal bir uygulama kapsayıcısının sağladığından çok daha sıkı bir şekilde uyan, ayarlanmış bir sanal alan oluşturdular.

Microsoft, içerik sürecine ek olarak, yine yeteneklerden oluşturulmuş özel hazırlanmış bir kapsayıcı profiliyle, daha az ayrıcalıklı uygulama kapsayıcıları gibi daha fazla güvenlik özelliği de getiriyor. Bu iyileştirmelerle Microsoft, sandbox saldırı yüzeyi ile ilgili olarak aşağıdaki rakamları talep ediyor.

Burada, saldırıyı azaltmanın kimsenin elinde olmadığını, ancak taramayı daha güvenli hale getirmeyi engellemeye çalışmanın, şirketin yapabileceğinin bu olduğunu unutmayın. Microsoft, bu yeni özelliğin gerçek dünyadaki saldırıları nasıl etkileyeceğini yakında paylaşacak.

gerçekten yaptığı şey bu. ama ayardan kapatabilirsin

OneDrive için toplamda bir promosyon gördüm. “Reklamlarla dolu” tanımım tam olarak bu değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*