Microsoft, Şubat 2019 yamasında Internet Explorer sorununu kabul etti

Microsoft, Şubat 2019 yamasında Internet Explorer sorununu kabul etti

Ocak ayında, Chromium Gerrit’te Google’ın Chrome’a ​​Windows Karma Gerçeklik desteği getirmeyi düşündüğünü ortaya çıkaran birkaç taahhüt tespit ettik. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Chromium katkıda bulunanlar, tarayıcıda Windows Karma Gerçeklik desteğini uygulamak için birkaç taahhütte bulundular ve görünüşe göre işler sonunda sonuçlandırıldı.

Google Chrome Canary, yakın zamanda Windows Karma Gerçeklik desteği sağlayan yeni bir bayrakla güncellendi. Tarafımızdan tespit edilen ‘WindowsMixedReality desteği’ başlıklı bayrak, etkinleştirilirse, kullanıcıların Windows Karma Gerçeklik başlıklarını Chrome ile kullanmalarına olanak tanır.

“Etkinleştirilirse, Chrome, VR için Windows Karma Gerçeklik cihazlarını kullanır (yalnızca Windows 10 veya sonraki sürümlerde desteklenir). Windows”, bayrak açıklaması okur. Bu hikayeyi yazarken, bayrak Chrome Canary 74.0.3710.0 sürümünde yayında.

Windows Karma Gerçeklik entegrasyonunun Chrome tarayıcı ile sınırlı olmayacağını belirtmekte fayda var, çünkü yakında çıkacak olan Microsoft Edge dahil Chromium tarayıcıları da değişikliklere erişebilecek.

Analitik firmalarına göre PC’lerin yüzde 60’ından fazlasında çalışan Google Chrome, yakında Windows Karma Gerçeklik desteği alacak. Google Chrome bazı sanal gerçeklik başlıklarını destekledi, ancak tüm Windows Karma Gerçeklik başlıkları için uygun destek eksik.

Google’ın bu özelliği Chrome’un kararlı sürümünde ne zaman sunmayı planladığı bilinmiyor.

Microsoft ve Chrome ile ilgili bir başka büyük haber:

Microsoft geçen hafta, Windows 10 için önemli düzeltmeler içeren yeni bir toplu güncelleştirme paketi yayınladı. Geçen haftanın sonlarında Microsoft, Internet Explorer ile ilişkili yeni bir hatayı onaylamak için Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirme Build17763.316’nın destek belgesini güncelledi.

Windows 10 Build17763.316’nın güncellenmiş değişiklik günlüğünde Microsoft, şirketin Internet Explorer’ın ters eğik çizgi (\) içeriyorsa belirli görüntüleri yükleyemeyebileceği bir sorunun farkında olduğunu söylüyor.

Microsoft, “Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra, Internet Explorer ilgili kaynak yolunda ters eğik çizgiyle (\) görüntüleri yükleyemeyebilir” diye açıklıyor. Microsoft, bir sonraki güncellemeyle birlikte gönderilebilecek bir çözüm üzerinde çalışırken, şirket ayrıca sorunla başa çıkmak için geçici çözümler de açıkladı.

Kullanıcılara, Internet Explorer’daki hatayı gidermek için görüntü öğesinin göreli yolunda ters eğik çizgiyi (\) bir eğik çizgiyle (/) değiştirmeleri önerilir. Veya kullanıcılar, tam URI yolunun göreli yolunu da değiştirebilir.

Güncelleştirmede, Microsoft Access 95 dosya biçimine sahip bir Microsoft Jet veritabanı kullanan uygulamaların rasgele çalışmayı durdurabileceği yeni bir sorun daha vardır. Veritabanını daha yeni bir .mdb dosya biçimine dönüştürerek veya veritabanını .accdb dosya biçimine dönüştürerek bu sorunu geçici olarak çözebilirsiniz.

Microsoft, Windows 10 Şubat 2019 toplu güncelleştirmelerinde keşfedilen sorunların yaklaşmakta olan bir sürümde ele alınacağını onayladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*