Microsoft Teams’in çevrimiçi varlık durumu özelliği daha iyi hale geliyor

Microsoft Teams’in çevrimiçi varlık durumu özelliği daha iyi hale geliyor

Zoom ve Google Meet gibi, Microsoft Teams de başkaları bir toplantıda varlığınızı kontrol etmek istediğinde önemli olan çevrimiçi durum özelliği ile birlikte gelir. Microsoft Teams, katılımcıları veya düzenleyicileri çevrimiçi varlığınız hakkında uyarmak için web, Android, iOS ve Windows 10’da göstergeler sunar.

Microsoft Teams, çeşitli çevrimiçi durum göstergeleriyle birlikte gelir ve profil simgesine tıklayarak durumu kontrol edebilirsiniz. Yeşil Uygun içindir, kırmızı daireler Meşgul veya Rahatsız etmeyin içindir ve Takımlarınızdan uzakta olduğunuzu gösteren sarı bir gösterge vardır.

Çevrimiçi durum durumu, etkinliğinize göre Microsoft Teams tarafından otomatik olarak ayarlanır. Örneğin, başka uygulamalara göz atıyorsanız, Teams ‘dışarıda’ durumunu gösterecek ve bir kullanıcı çevrimiçi olduğunda durum tekrar değişecektir.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Microsoft Teams çevrimiçi durum özelliği biraz daha akıllı hale geliyor. Microsoft, Teams’deki iletişim durumu özelliği için iki yeni seçenek üzerinde çalıştıklarını onayladı.

Microsoft, belirli bir süre seçmenize olanak tanıyan “Varlık Durumu süresi” adlı yeni bir seçenek sunuyor.

Örneğin, durumunuzu 30 dakika, bir saat, iki saat veya tüm gün için ‘Meşgul’ olarak ayarlayabilirsiniz. Aslında, durumunuzu tüm hafta için de ayarlayabilirsiniz.

Ekiplerin çevrimiçi varlığı

Teams’deki her durum için kendi zamanlamanızı belirlemenizi sağlayan “Özel” adlı başka bir seçenek daha vardır.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde kullanıcılar, iletişim için uygun olmadığınızı meslektaşlarınıza ve katılımcılarınıza bildirecek olan “Çevrimdışı” olarak da ayarlayabilirler.

“Çevrimdışı” dönemde, Microsoft Teams’i kullanmaya devam edebilir ve diğer kullanıcılar tarafından fark edilmeden konuşmaları okuyabilirsiniz.

Yeni iletişim durumu özelliği geliştirmeleri, Aralık 2020’de Microsoft Teams’e sunulmaya başlayacak.

Ayrıca Microsoft, aynı anda 49 katılımcıyla iletişim kurmanıza olanak tanıyan gelişmiş bir katılım sistemi ve yeni bir 7’ye 7 ızgara düzeni sunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*