Microsoft, Windows 10 Fall Creators Update’in yüklenemediğini onayladı

Microsoft, Windows 10 Fall Creators Update’in yüklenemediğini onayladı

Microsoft bugün, bu takvim yılı 2017’nin üçüncü çeyreği için üç aylık kazancını açıkladı. Şirketin Azure gibi Yüzey ve Bulut Hizmeti, Microsoft’un 3. çeyrekte büyümesine yardımcı oldu.

Şirket, geçen yıla göre %12 artışla toplam 24,5 milyar dolar gelir bildirdi. Bu sayı, analistler tarafından tahmin edilen 23,56 milyar dolarlık beklenen rakamın karşısındaydı.

Redmond Giant’ın ana geliri, bir önceki yıla göre %14’lük bir artışla 6.9 milyar dolarlık Bulut işinden geldi. Şirket ayrıca, bu çeyrekte genel olarak %13’lük bir artışla %10 artan Ofis Ticari ürünlerinden de kazanç sağladı.

Şirketin gelirine yardımcı olan bir diğer alan, Surface Laptop’un başarılı satışları nedeniyle %12’lik bir artış kaydeden Yüzey Gelirindeki büyümedir. Oyun geliri de genel olarak %21’lik bir artış kaydeden Xbox hizmetindeki artış nedeniyle %1’lik bir artış gördü.

Sunucu geliri %17 arttı; buna Azure gelirinde %90 artış ve kalan %2’lik sunucu gelirinde artış görüldü.Windows OEM’de Pro ve Windows Ticari ürünlerinde %7’lik bir artış da dahil olmak üzere %4’lük bir büyüme görüldü. .Genel sonuçlar, şirketin Bulut ve Yüzey ürünlerindeki zaman ve enerjisinin bu yılın üçüncü çeyreği itibarıyla istenen sonuçları verdiğini kanıtlıyor.

Birçok kullanıcı, Windows 10 Fall Creators Update’i yükledikten sonra birkaç sorun bildirdi ve şimdi, Windows 10 Fall Creators Update kurulumunun belirli bilgisayarlarda başarısız olmasına neden olan başka bir hata daha var gibi görünüyor. Rapora göre Intel’in X299 yonga seti ve NVMe SSD sürücüsü olan bir cihaza Windows 10 Fall Creators Update yükleyemezsiniz.

Windows’un önceki sürümleri gibi, Fall Creators Güncellemesi de sorunlu. Güncelleme başarıyla indirilir, ancak bilgisayar yeniden başlatıldığında kurulum bir hata mesajı verir ve sonunda Windows işletim sistemini geri yükler. Sorun, Gigabyte, Asus ve MSI anakartları olan bazı bilgisayarları etkiledi.

Microsoft, bildirilen sorunun farkında olduğunu doğruladı ve şirket, Windows 10 Fall Creators Update’in yüklenmesini engelleyen hata için bir düzeltme yayınlamak için OEM’lerle aktif olarak çalışıyor. Bu arada, güncellemeyi PC’nizde zorlamak isterseniz, resmi ISO’ları indirebilirsiniz.

Fall Creators Update ile sunulan yeni özelliklerden biri, Windows Mixed Reality kulaklıkları için destek. Karma Gerçeklik, en iyi yerleri gezmenize ve Minecraft gibi oyunların içine girmenize olanak tanır.

Windows 10 için Fall Creators Güncellemesi, küçük bir güncellemeden daha fazlasıdır ve büyük bir güncellemeden daha azdır, Akıcı Tasarım gibi bazı iyileştirmelere ve Kişiler uygulaması entegrasyonu gibi yeni özelliklere sahiptir. Yeni Windows 10 sürümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için Windows 10 Fall Creators Update hakkındaki derinlemesine incelememizi okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*