Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirme Derlemesi 18362.207’yi test ediyor

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirme Derlemesi 18362.207’yi test ediyor

Windows 10, Apple’ın macOS Spotlight arama kutusuna oldukça benzeyen ve bu arama kutusuna benzeyen gizli bir Sürükleyici arama çubuğuyla birlikte gelir. Microsoft, Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi’nin (Redstone 4) önizleme yapılarında Sürükleyici arama çubuğunu oluşturmaya başladı, ancak Microsoft nedense bunu yapmadı. yeni bir arama arayüzünü test ettiğini onaylayın.

Kayan arama çubuğu, normalde Windows Arama’dan bulduğunuz sonuçları merkezi bir konuma taşır ve bunlara geleneksel Windows+S kısayoluyla erişilebilir.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi, yeni Arama ve Cortana iyileştirmelerine ek olarak, gizli Sürükleyici arama çubuğu için iyileştirmelerle birlikte gelir. Windows 10 sürüm 1903’te, Sürükleyici arama çubuğu, kullanıcı arayüzü değişiklikleri, En iyi uygulamalar listesi, son etkinlikler ve iyileştirilmiş performans ile birlikte gelir.

Ayrıca, Sürükleyici arama çubuğunda artık yuvarlatılmış köşeleri etkinleştirebileceğinizi ve bunun Ekim 2018 Güncellemesinde de çalıştığını duyduk.

Kayan arama çubuğuna erişmek için Windows 10’un Kayıt Defteri girişlerini değiştirmeniz gerekir. Etkinleştirildiğinde, arama çubuğu görev çubuğunun sol köşesinden merkezi bir konuma taşınır.

Windows Kayıt Defterini değiştirmenin ciddi sorunlara yol açabileceğini ve bu kılavuzu takip ettiğinizin riskinin size ait olduğunu unutmamak önemlidir.

Köşeleri yuvarlatılmış kapsamlı aramayı etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

Geçersiz kılma klasöründe iki DWORD (32-bit) girişi oluşturmanız gerekir:

Tam olarak yukarıdaki ekran görüntüsü gibi görünmelidir.

Yeni girişleri oluşturduktan sonra, yeni arama çubuğuna erişmek için Görev Yöneticisinden veya PC’den Dosya Gezgini işlemini yeniden başlatın.

Kapsamlı Arama’yı devre dışı bırakmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

Kapsamlı Arama harika çalışıyor, ancak kullanıcı arayüzü hatalarını fark edeceksiniz.

Bahşiş için teşekkürler, Annie!

Kayıtta bunu etkinleştirmek için bir seçenek göremiyorum, Windows 10 1903 sürümüne sahibim, bu yüzden bu özelliğin artık etkin olduğunu düşünmüyorum

Microsoft, Sürüm Önizleme Halkasında Insider’lar ile Windows 10 sürüm 1903 için yeni bir toplu güncelleştirmeyi test ediyor. Güncelleştirme Microsoft’un standartlarını karşılıyorsa, bu ayın sonlarında tüm Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirme cihazlarına uygulanacaktır.

Sürüm Önizleme Halkası’na abone olduysanız, Windows 10 Build18362.207 (KB4501375) alacaksınız. Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi Build18362.207’nin değişiklik günlüğünü henüz yayınlamadığından, bugünkü güncelleştirmeyle nelerin geliştiğini bilmiyoruz.

Şirketin, üretim cihazlarına genel kullanıma sunulma başladığında bu sürümde yer alan düzeltmeler ve iyileştirmeler hakkında bilgi paylaşması bekleniyor.

Bu toplu güncelleştirmeye ek olarak, Insiders ile Windows 10 için yeni bir hizmet yığını da test ediliyor. Windows 10 hizmet yığını güncelleştirmesi KB4506933, Sürüm Önizleme Halkası için kullanılabilir ve Windows Update güvenilirliğini artırması beklenir.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’nin dağıtımı geçen ayın sonlarında başladı, ancak Microsoft’un kademeli dağıtım yaklaşımı nedeniyle güncelleştirme her sistem için mevcut değil.

Yazılım devi ayrıca bilinen sorunların bir listesini de tutar. Şu anda, bilinen sorunlar sayfası aşağıdaki sorunları ve bunların hafifletmelerini listeler:

Windows Korumalı Alanı

Windows Sandbox, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi ile birlikte gelen yeni bir özelliktir ve kullanıcıların ana sistemi teknik olarak koruyarak uygulamaları yalıtılmış bir ortamda çalıştırmasına olanak tanır.

Maalesef Sandbox bazı cihazlarda çalışmıyor ve kullanıcılar Sandbox’ı başlatamıyor. Microsoft, Sandbox sorununa yönelik düzeltmenin yaklaşmakta olan bir sürüme dahil edileceğine söz verdi.

Parlaklık ayarı

Microsoft, Windows 10 sürüm 1903’te ekranın Intel donanımındaki parlaklık ayarlarına yanıt vermeyebileceği bilinen başka bir sorunu araştırıyor. Microsoft’a göre, sistem yeniden başlatılmadıkça parlaklık ayarları geçerli olmayabilir.

Şirket, parlaklık sorunlarının yaklaşan bir toplu güncellemede düzeltileceğini söylüyor.

Işıkta Hacim Açılımı

Microsoft, Dolby Atmos kulaklıklar ve ev sinema sistemi ile sesin çalışmayabileceği başka bir hatanın farkındadır. Microsoft bu sorunu araştırıyor ve şirket bunu yaklaşan bir toplu güncelleştirmede düzeltmeyi planlıyor.

Benzer şekilde Microsoft, gelecekteki bir sürümde USB depolama yükseltme bloğunu, gece ışığı sorunlarını ve diğer sorunları da düzeltmeyi planlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*