Microsoft, Windows 10 sürüm 1903’te yeni bir hatayı kabul etti

Microsoft, Windows 10 sürüm 1903’te yeni bir hatayı kabul etti

AMicrosoft patent başvurusu bugün yeni bir cihaz türü için keşfedildi ve ekran sınırları azaltılmış bir cihaza odaklanıyor. Patent başvurusu, kenarlıkları azaltılmış ekran cihazı imalatıyla ilgili zorlukları ele almayı amaçlıyor.

İlk olarak bizim tarafımızdan tespit edilen ‘Görüntüleme cihazının kenarlığını en aza indirme’ başlıklı patent, Microsoft tarafından Ağustos 2016’da dosyalandı ve ABD Patent Ofisi tarafından 4 Aralık 2018’de yayınlandı.

Patent başvurusunun ayrıntılı açıklama bölümünde Microsoft, teknolojinin uygulanmasının, görüntüleme alanını küçültmeden cihazlar için genel olarak küçültülmüş bir boyut sağlayabileceğini açıklıyor. Şirket, “Burada açıklananlar, sınırları en aza indirilmiş elektronik cihazlar ve sistemler ile bu tür cihaz ve sistemlerin üretim yöntemleridir.”

“Sınırları küçültülmüş bir görüntüleme birimine veya ekrana sahip olan bu tür bir elektronik cihaz, bir televizyon, bilgisayar monitörü, dizüstü veya mobil bilgisayar, tablet bilgisayar, elde taşınabilir bilgisayar cihazı, cep telefonu veya akıllı telefon gibi iletişim cihazı veya başka herhangi bir elektronik cihazı içerebilir. bir ekrana sahip,” diye açıklıyor Microsoft.

Şirket, sınırları minimize edilmiş cihazlar üretirken yaşanabilecek zorluklarla başa çıkmak için bir çözüm geliştirdi. Patent başvurusunun özet bölümünde yöntem anlatılmıştır.

“Minimize edilmiş bir çerçeveye sahip görüntüleme cihazları ve görüntüleme cihazlarının imalat yöntemleri burada tarif edilmektedir. Bir örnekte, bir görüntüleme ünitesi sağlanmıştır, görüntüleme ünitesi, bir kapsülleme katmanı ile bir substrat arasına yerleştirilmiş bir görüntüleme aktif alanına sahiptir, öyle ki, kapsülleme katmanı, ekranı kaplar. kapsülleme tabakasının bir yüzeyi ile alt tabakanın bir yüzeyi arasındaki gösterim aktif alanı Görüntüleme biriminin bir bölümü gösterim biriminin bir kenarında kesilir, öyle ki kapsülleme tabakasının bir kısmı ve alt tabakanın bir kısmı ekrandan çıkarılır. görüntü birimi etkin değilken görüntü birimi kaldırılır. Görüntü biriminin kesik kısmı daha sonra kapatılır,” diye açıklıyor Microsoft.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*