Microsoft, Windows Phone’un onlar için önemli olmadığını kabul ediyor

Microsoft, Windows Phone’un onlar için önemli olmadığını kabul ediyor

Windows Phone’un yalnızca 0.1 pazar payı var ve Redmond Giant için artık önemli değil. Microsoft sonunda Windows Phone’un onlar için önemsiz olduğunu kabul etti. Microsoft her zaman kendi mobil işletim sistemini görmezden geldi. Deneylerin hiçbiri platform lehine sonuçlanmadı. Her yineleme sefil bir ölümle öldü.

Birkaç gün önce, Microsoft işletim sistemini resmi olarak öldürdüğü için Windows Phone 8.1’in ölümünün yasını tuttuk. Microsoft’un Q4 2017 gelir raporu, Windows Phone’un önemsiz olduğunu ortaya koydu. Microsoft, blog gönderisinde “Telefon geliri önemsizdi ve 361 milyon dolar azaldı” dedi.

Windows Phone platformunun kaderinin Microsoft’un bir bütün olarak mobil platformla ilgili sorumluluğuyla hiçbir ilgisi yoktur, bunun nedeni tanıtım ve uygun planlamanın olmamasıdır. Microsoft oyuna zaten geç kalmıştı ve neyin işe yarayabileceğini anlamaya yetecek kadar zamanı yoktu.

Örneğin Windows Phone 7, geldiğinde hiçbir önemli özelliği olmayan çılgın bir işletim sistemiydi. Buna rağmen, halkın bir şans vermeyi önemli ölçüde reddettiği daha havalı görünümlü bir arayüz sundu. Uygulama sorununun olmaması, Windows Phone 7’nin kendisine geri döner.

Microsoft’un telefonlarda Windows 10’un başka bir tahrişi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Surface Phone test aşamasındadır ve CShell, Windows Phone’un yeniden başlatılmasında da önemli bir rol oynayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*