Microsoft, yeni Fluent UI’sini Teams dahil olmak üzere daha fazla uygulamaya getirecek

Microsoft, yeni Fluent UI’sini Teams dahil olmak üzere daha fazla uygulamaya getirecek

Microsoft, gelecekteki Office uygulamalarının dinamik menüler, yeni renk şeması ve daha fazla yapay zeka gibi Akıcı Tasarım tabanlı UI öğelerini içereceğini zaten onayladı.

Yol haritasına yapılan yeni bir güncellemede Microsoft, yeni renklerini ve simge setini Microsoft Teams’e getirdiğini duyurdu. Firma, Teams’in kullanıcı arayüzünü Microsoft 365 için yeni tasarım vizyonuyla uyumlu hale getirmek için yeni koyu tema arka plan renkleri ve simge setine başlayacağını belirtti.

Şirket, “Teams varsayılan ve koyu tema arka plan renklerini ve simge setini genel Microsoft 365 tasarım vizyonuyla uyumlu olacak şekilde güncelliyoruz” dedi.

Microsoft, Kasım 2020’de Teams masaüstü istemcisi için tasarım iyileştirmeleri sunmaya başlayacak.

Microsoft 365 tasarım vizyonu tamamen Akıcı Tasarım ile ilgilidir, ancak Microsoft, sürükleyici deneyimlere daha fazla odaklanacağını söylüyor. Microsoft ayrıca başlıklardaki marka renklerini soldurarak geleneksel Akıcı Tasarım yaklaşımının ötesine geçmek istiyor.

Bu yılın başlarında Microsoft, biraz daha sessiz bir şeye odaklanmak için parlak renkleri azaltacağını açıkladı.

Başta belirttiğimiz gibi, Microsoft ayrıca yapay zekaya daha fazla vurgu yaparak Office uygulamaları için uyarlanabilir komutlar üzerinde çalışıyor. Örneğin, Microsoft Teams için gelecekteki bir güncellemenin, dosyalarınızı hızla keşfetmenize yardımcı olabilecek yeni bir arama deneyimi sunması bekleniyor.

Microsoft, platform Windows 10 ve Windows 10 Mobile’da piyasaya çıktığından beri Akıcı Tasarım sistemine odaklandı. Diğer Office uygulamalarında da Akıcı Tasarım’ı daha fazla görmeyi bekleyebilirsiniz ve Teams, yeni bir dizi renk ve simge alan ilk uygulamalardan biri olacaktır.

Ancak diğer uygulamalar kademeli olarak dahil edilecektir. Microsoft, Excel, Word, PowerPoint ve diğer uygulamaların da yakın gelecekte UI geliştirmeleri alacağını zaten onayladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*