Microsoft, yeni Windows 10 Mobile güncellemesine yapılan referansı kaldırıyor

Microsoft, yeni Windows 10 Mobile güncellemesine yapılan referansı kaldırıyor

Microsoft kısa süre önce, Bing’deki tüm kripto para birimi reklamlarını derhal yürürlüğe girecek şekilde engelleyeceğini duyurdu. Şirket, reklamlar kullanıcılarına yüksek risk getirdiğinden müşterilerini korumak için adım atıyor.

Şirket, reklamların kötü niyetli aktörlerin çevrimiçi dolandırıcılıklara dalmasına yardımcı olan kampanyalar için kullanıldığını düşündükleri için tüm kripto para birimi reklamlarını engellemeyi planlıyor.

Bing’deki reklamları engellemek, Redmond Giant’ın kullanıcılarını kötü niyetli aktörlerden korumak için hissettiği bir yoldur. Şirket yaptığı açıklamada, Bing kullanıcıları için daha güvenli bir deneyim sağlamak için politikalarını değerlendirdiklerini doğruladı.

Microsoft yaptığı açıklamada, “Bing kullanıcılarımız ve dijital reklamcılık ekosistemi için güvenli ve ilgi çekici bir deneyim sağlamak için politikalarımızı her zaman değerlendiriyoruz” dedi.

Redmond Giant tarafından görülen bir başka neden de, kullanıcıları yırtıcı davranışlara katılmaya zorlayan kötü niyetli aktörlerle kullanıcıları için daha fazla risk oluşturan kripto para biriminin düzenlenmemesidir.

Şirket, “Kripto para birimi ve ilgili ürünler düzenlenmediği için, kötü aktörlerin yırtıcı davranışlara katılma veya başka bir şekilde tüketicileri aldatma potansiyeli olan kullanıcılarımız için olası bir yüksek risk sunduğunu gördük” dedi.

Microsoft, kripto para reklamlarını zaten yasaklamış olan Facebook ve Google’a üçüncü şirket olarak katıldı. Google kısa süre önce platformunda Bitcoin reklamlarını engelledi ve arama devi, kumar reklamlarını yasaklayan reklamverenler için yeni bir politika da yayınladı. Facebook ise kripto para reklamlarını yasaklayacağını da duyurdu.

Microsoft, Haziran ayından itibaren Bing Ads’in artık kripto para birimi veya diğer ilgili ürünlerle ilgili reklamlara izin vermeyeceğini söylüyor.

Şirket, bu Haziran ayından itibaren politika değişikliklerini küresel olarak Bing Ads’te uygulamayı planlıyor. Google ve Facebook, birkaç ay önce benzer duyurular yayınladı.

Güncelleme politikası bu Haziran’dan itibaren geçerli olacak ve Microsoft, Bing’de tanıtılan içeriğin şirketin yeni ve güncellenmiş politikasına uygun olduğundan emin olmak için daha fazla bilgi almak için reklamverenlerin şirkete ulaşmasını zaten talep etti.

Geçen hafta, Microsoft’un mobil cihazlar için Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesini duyurmak için destek sayfasını sessizce güncellediğini keşfettik. Windows 10 Mobile şu anda bakım modunda ve işletim sistemi için yapılan yeni güncelleme kesinlikle herkesi şaşırttı.

Windows 10 Mobile Nisan 2018 Güncellemesi duyurusu Microsoft’un internet sitesinde bir hata gibi görünürken, kimileri yazılım devinin mobil işletim sistemi için büyük bir güncelleme hazırladığına inandı.

Tahmin edildiği gibi, bu destek makalesi yalnızca bir çalışanın hatasıydı ve Microsoft dün bu hatayı düzeltti. 9 Mayıs’ta şirket, destek sayfasını sessizce güncelledi ve Windows 10 Mobile Nisan 2018 Güncellemesini Fall Creators Güncellemesi olarak değiştirdi. Söz konusu sayfada artık herhangi bir yeni büyük Windows 10 Mobile güncellemesi yer almıyor.

Microsoft, mobil cihazlar için Windows 10 Mobile 2018 Güncellemesini hiçbir zaman kamuya açık olarak tartışmadığı ve şirket, Windows Telefonlar için yeni bir özellik güncellemesinin geliştirilmediğini zaten onayladığı için, görünüşe göre şimdi mantıklı geliyor.

Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirme destek sayfası

Destek sayfasında, “Windows 10 Mobile, güncellemeler hazır olduğunda otomatik olarak indirir ve yükler. Windows 10 Fall Creators Güncellemesi, Windows 10 telefonunuz için ek özellikler ve iyileştirmeler içerir.”

Windows 10 Mobile için yeni bir özellik güncellemesi planlanmamakla birlikte Microsoft, desteklenen telefonlar için 2019’un sonlarına kadar güvenlik güncellemeleri sağlamaya devam edecek. Microsoft Store’da Aşamalı Web Uygulamalarının bulunması da uzun vadede platforma yardımcı olabilir.

Ne yazık ki, Windows 10 Mobile hala herhangi bir yeni özellik güncellemesi almayacak, ancak yamalar yayınlanmaya devam edecek. 2019’dan sonra Microsoft, tüm Windows Phone’ları terk edecek ve güvenlik yamaları yayınlanacak.

Ancak Microsoft’un Andromeda kod adlı yeni bir mobil tip cihaz için Windows Core OS üzerinde çalıştığına inanılıyor. Katlanabilir tabletin bu yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor ve katlanabilir gövdeli bir tablet olacak olsa da, yeni form faktörlü cihaz telefon özelliklerine sahip olabilir. Cihaz, Windows 10 Mobile yerine Windows 10’un modüler bir sürümü olan Windows Core OS’yi çalıştıracak. Windows Core OS, başlatılırsa, tüm form faktörleri için optimize edilmiş yeni bir arayüze sahip olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*