Microsoft’un Masaüstü Uygulaması Güvencesi artık küresel olarak kullanılabilir

Microsoft’un Masaüstü Uygulaması Güvencesi artık küresel olarak kullanılabilir

Geçen hafta, Windows 10 kullanıcılarından gelen çeşitli raporlar, Windows Update’in bazı bölgelerde bozulduğunu ve sorunun belirli ISS’ler tarafından uygulanan varsayılan DNS ayarlarıyla ilgili olduğunu ortaya çıkardı. Çeşitli kullanıcılar, sorunun ABD’deki Comcast ve İngiltere’deki BT internet hizmetleriyle bağlantılı olması nedeniyle Microsoft’un hatalı olmadığını bildirdi.

Xfinity forumunda Comcast kullanıcısı, cihazın IPV4 ve IPV6 DNS’sini ISP’nin varsayılan ayarından Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) olarak değiştirerek Windows Update ve Microsoft Store hizmetlerinin geri yüklenebileceğini açıkladı.

Geçen haftanın sonlarında, bir Microsoft çalışanı Reddit’te yazılım devinin sorunların farkında olduğunu ve daha fazla bilginin daha sonra paylaşılacağını belirtti. En son raporlara göre neredeyse 4 gün oldu ve Windows Update hizmetleri hala çalışmıyor.

Yazımızın yorum bölümünde, birden fazla kullanıcı, Windows Update’in dün itibariyle kendileri için bozulduğunu belirtti. Başka bir makalede, bir kullanıcı, Windows Update’in BT internet bağlantısı ile İngiltere’de kendisi için çalışmadığını belirtti.

Benzer şekilde, dün sabah başlayan bir Reddit tartışması, Windows Update’in çeşitli kullanıcılar için hala çalışmadığını belirtiyor.

Tüm bu raporlar, Microsoft veya ISP’nin bazı bölgelerde Windows Update ve Microsoft Store’un kesintiye uğramasına neden olan sorunu çözmediğini gösteriyor. Bu sorunun Comcast ve BT’deki kullanıcılara özel olup olmadığı belirsizliğini koruyor ancak bu sorunu yaşıyorsanız, DNS’yi Google’ın genel DNS’sini (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) veya Cloudflare’ın gizlilik odaklı 1.1.1.1’ini kullanacak şekilde değiştirmeniz yeterlidir.

Bunu Windows 10’un Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ethernet > Adaptör ayarlarını değiştir veya yönlendiricinizin ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Microsoft geçen yıl, müşterilerin Windows 10’a geçmesine yardımcı olmak için tasarlanmış kusursuz bir çözüm olan Desktop App Assure’ı duyurdu. Desktop App Assure artık dünya çapında on farklı dilde mevcut.

Microsoft FastTrack tarafından geliştirilen Desktop App Assure’ın, müşterilerin Windows 10’a yükselttikten sonra karşılaşabilecekleri uygulama uyumluluğu sorunlarıyla başa çıkmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Şirket bir blog gönderisinde vurguladığı gibi, Microsoft FastTrack’in çözümü, uygulama uyumluluğu vaadini gerçeğe dönüştürecek. “Uygulamaların %99’u Windows 10 ve Office 365 ProPlus üzerinde çalışacak. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bunları hiçbir ek ücret ödemeden çözmenize yardımcı olacağız, ”diye açıklıyor şirket.

Microsoft, Desktop App Assure’ın artık 10 dili destekleyen tüm zaman dilimlerindeki müşteriler için kullanılabileceğini söylüyor.

“Buna bakmanın başka bir yolu da, Desktop App Assure ekibiyle birlikte çalışan müşterilerin değerlendirmek için çalıştığı tüm uygulamaların yalnızca yüzde 0,1’inde bir uyumluluk sorunu yaşamasıdır. Uyumluluğu sağlamak için Windows ekibinin yaptığı inanılmaz bir çalışma! Desktop App Assure ekibi bu uygulamaların çoğunu zaten düzeltti (ve çoğu müşteriyle yapılan ilk görüşme sırasında düzeltildi),” Microsoft 365 Kurumsal Başkan Yardımcısı Brad Anderson,” şirket bir blog gönderisinde belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*