Microsoft’un yeni Surface Laptop 4 ve Surface Pro 8’ine erken bir bakış

Microsoft’un yeni Surface Laptop 4 ve Surface Pro 8’ine erken bir bakış

Görünüşe göre Microsoft’un birinci sınıf Surface Dizüstü Bilgisayarı ve Surface Pro, gelecek yıl çok ihtiyaç duyulan bir yükseltme alıyor. Bugün, Surface Laptop 4 ve Surface Pro 8’in görüntüleri, Redmond merkezli Microsoft tarafından Güney Kore’de sunulan yeni bir sertifika ile ortaya çıktı.

Çevrimiçi olarak tespit edilen sertifikalara göre Microsoft, ‘1950’ model numaralı bir Surface Laptop yükseltmesi ve ‘1960’ model numaralı Surface Pro 8 üzerinde çalışıyor.

Her iki Surface ürünü de Intel’in Intel Iris Xe grafikleriyle birlikte gelen en yeni 11. nesil işlemcilerini kullanacak.

Microsoft’un Intel’in yeni tümleşik grafiklerini şirketin yeni nesil Surface donanımının üst katmanında kullanacağını anlamak önemlidir. Iris Xe, Core i5 ve i7 işlemcilere dahil edilecek ve Intel Tiger Lake Core i3 işlemcili Surface cihazları Intel UHD Graphics’e bağlı kalacak.

Microsoft’un AMD seçenekleriyle Surface Laptop (2021) da sunacağını, ancak Surface Pro 8’in yalnızca Intel donanımını göndereceğini belirtmekte fayda var.

Başlangıç ​​olarak, Iris Xe, Intel’in 11. nesil Tiger Lake CPU’larında bulunan yeni entegre grafik kartıdır ve GPU daha iyi performans vaat eder.

Şu anda Surface Laptop 4 hakkında çok az şey biliniyor olsa da, sızdırılan eBay listesi sayesinde Surface Pro 8 hakkında hemen hemen her şeyi biliyoruz. Daha önceki raporlara göre Surface Pro 8, aynı 12,3 inç PixelSense ekrana ve kalın çerçevelere sahip.

Surface Pro 8, standart kickstand tasarımını da koruyacak. Hatta ayrı satılan Surface Type Cover klavye aksesuarı da değişmeyecek.

Yükseltilmiş dahili donanım, CPU performansında ve grafik gücünde bir artış vaat edecek.

Tabii ki Surface Pro 8 ile Surface Pro 7 arasında hem performans hem de tasarım açısından çok büyük bir fark olmayacak. Ancak, grafik olarak zorlu uygulamalara güveniyorsanız veya Surface donanımınızda oyun oynamak istiyorsanız, güçlü Xe grafikleri yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*