Mühendislik öğrencisi, USB-C bağlantı noktasına sahip bir iPhone sunmak için Apple’ı yendi

Mühendislik öğrencisi, USB-C bağlantı noktasına sahip bir iPhone sunmak için Apple’ı yendi

Avrupa Komisyonu istedi elma kullanmak USB-C bağlantı noktası Bir süredir, ancak teknoloji devi Lightning portunu diğer seçeneklere tercih ediyor gibi görünüyor. Şimdiye kadar, bir mühendislik öğrencisi, bir iPhone X’i bir USB-C bağlantı noktasına uyacak şekilde değiştirerek Apple’ın önüne geçti ve Avrupa Komisyonu’na ne istediklerine bir göz attı.

Ken Pillonel başlangıçta bir iPhone pilinin USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilmesini sağlayan basit bir prototip oluşturdu. Bununla birlikte, konseptin kanıtı oldukça büyüktü ve bir iPhone’a sığmadı, bu yüzden tüm kabloları çıkarmaya ve bağlantı noktasını içeri sıkıştırmaya karar verdi. Ayrıca, iPhone’un içine uyan kendi baskılı devre kartı tasarımını kullanarak Apple’ın özel C94 konektörünü tersine mühendislik yaptı. Sonunda, iPhone X’i şarj etmeyi ve değiştirilmiş bağlantı noktası üzerinden veri aktarmayı başardı.

İPhone’ların bir Lightning bağlantı noktasına yapışmasını veya bir USB-C bağlantı noktasına geçmesini mi tercih edersiniz? Hangi tarafı desteklediğinizi bize bildirmek için bir yorum bırakın ve daha ilginç teknoloji raporları için TechNave.com’u takip etmeye devam edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*