Nest Thermostat sıcaklığı, programları ve rutinleri nasıl ayarlanır?

Nest Thermostat sıcaklığı, programları ve rutinleri nasıl ayarlanır?

Normal bir termostattan farklı olarak Nest Thermostat, mobil cihazınızla uzaktan kontrol edebilmeniz, programlar ve rutinler oluşturmanız ve daha fazlası açısından akıllıdır. Bu, evinizin sabit bir sıcaklıkta ısıtılması veya soğutulması yerine Nest Thermostat’ın bunu otomatik olarak değiştirmenize izin vereceği anlamına gelir.

Evde olmadığınızda açılmayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, evdeyken açılabilmesi için ayarlayabilirsiniz. Bu tür otomasyon özellikleri, enerji tasarrufu yapmanıza ve potansiyel olarak elektrik faturanızı düşürmenize yardımcı olabilir, bu nedenle Nest Thermostat’ın sunduğu tüm avantajlardan tam olarak yararlanmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Nest Termostat sıcaklığı nasıl ayarlanır?

Bu muhtemelen Nest Termostatınızla yapabileceğiniz en temel işlevdir ve aynı zamanda en basit olanıdır. Termostatın kendisindeki sıcaklığı ayarlayabileceğiniz veya beraberindeki Nest uygulamasını kullanabileceğiniz iki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Nest Termostatta

  Kadranı istediğiniz sıcaklığa ulaşana kadar saat yönünde veya saat yönünün tersine çevirin.

Nest uygulamasında

  Sıcaklığı ayarlamak için parmağınızı kadran boyunca sürükleyin

Nest Termostat programları nasıl ayarlanır?

Programlarla, cihazın “akıllı” özelliklerinden tam olarak yararlanabilirsiniz. Bu, Nest Thermostat’ın sıcaklığı ne zaman ayarlaması gerektiğini ayarlamanıza olanak tanır ve bunu otomatik olarak yapar. Örneğin yaz aylarında, gün boyunca hava sıcakken daha düşük bir sıcaklık ayarlayabilir ve daha sonra, daha serin olduğunda geceleri biraz açabilirsiniz.

Nest uygulamasında

  Alt satırdaki Program simgesine dokunun ve bu, haftanın görünümünü getirecektir.

  Bir program eklemek istediğiniz güne dokunun ve ardından sağ alt köşedeki Ekle düğmesine dokunun.

  Ekranda herhangi bir yere dokunun, bir sıcaklık ve zaman ekleyecektir.

  Noktaya dokunup basılı tutun ve sıcaklığı değiştirmek için yukarı veya aşağı sürükleyin veya zamanı değiştirmek için sola veya sağa sürükleyin

  İşlemi günün çeşitli zamanlarında tekrarlayın.

  Bu programı tüm hafta için kopyalamak istiyorsanız, ana ekrana dönün, güne dokunun ve “Kopyala” seçeneği görünene kadar basılı tutun.

  Kopyala’ya dokunun, ardından diğer günlerde dokunun ve basılı tutun ve Yapıştır’a dokunun.

Nest Termostat rutinleri nasıl ayarlanır?

Peki rutinler nelerdir ve programlardan nasıl farklıdırlar? Programları, Nest Termostatınıza az ya da çok özel olarak düşünebilirsiniz; bu, herhangi bir değişikliğin yalnızca Nest Termostatını etkileyeceği anlamına gelir. Rutinler ise aynı anda birden fazla cihazı etkileyen birden fazla komutu kaldırabilen bir Google Asistan özelliğidir.

Aslında, Google, Nest Termostatınızın evdeyken veya evden çıkarken sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabildiği, bunu yapmak için tasarlanmış Evde ve Dışarıda Rutinleri adını verdikleri şeyi tanıtıyor. Bu, ne zaman evde olduğunuzu ve ne zaman ayrıldığınızı belirlemeye yardımcı olmak için hücresel bağlantı ve WiFi kombinasyonuna dayanır.

  Google Home uygulamasını başlatın

  Ekranın üst kısmında, Evde ve Dışarıda Rutinlerini Ayarla’ya dokunun.

  Ayarlamak için talimatları izleyin

  | | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*