Nokia X, Çin’de 1 milyon ön sipariş aldı

Nokia X, Çin’de 1 milyon ön sipariş aldı

Nokia-X-XL-7

bu Nokia X Umduğumuz Android telefon olmayabilir, ancak pek çok kişinin istediği Android telefona benziyor. Nokia, Çin’de telefona yoğun ilgi olduğunu bildiriyor ve bu ülkedeki 1 milyondan fazla cihazın ön sipariş satış rakamlarına işaret ediyor. Bu sayıya sadece dört gün içinde ulaşıldı.

Yakışıklı tam olarak şirketin amaçladığı şeyi yaptığından, sonuçlar Nokia’yı memnun etmelidir. Nokia, Windows Phone çalıştıran kendi Lumia cihazları serisiyle rekabet edebilecek amiral gemisi bir Android cihazı piyasaya sürmek yerine, gelişmekte olan pazarlara girmesine yardımcı olabilecek düşük maliyetli bir akıllı telefon istedi (telefonun Kuzey Amerika gibi bölgelerde piyasaya sürülmesi planlanmadı bile) .

Nokia X, Android’in değiştirilmiş bir sürümünü çalıştırıyor (teni Nokia’nın Windows Phone tekliflerine benzeyecek şekilde) ve 4 inçlik bir ekrana, çift çekirdekli Snapdragon işlemciye ve 3MP kameraya sahip. Bu ay tüm dünyada piyasaya çıkıyor. Cihaz resmi olarak 25 Mart’tan itibaren Çin’de satışa çıkıyor. Geçen ayki Mobil Dünya Kongresi sergisinin kapsamının bir parçası olarak X ile Nokia’nın XL ve X+ ile ilgili uygulamalarımızı inceleyebilirsiniz.

[via Weibo (Nokia)]

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*