Odaklanmanızı Sağlayacak En İyi 5 Android Uygulaması

Odaklanmanızı Sağlayacak En İyi 5 Android Uygulaması

Etrafımızda o kadar çok şey oluyor ki, bazen sadece başımızı öne eğmek ve elimizdeki göreve odaklanmak için dürüstçe biraz zaman harcamak oldukça zor olabilir. Dikkat dağıtıcı şeyler pek çok biçimde gelir, ancak belki de modern zamanlarda ofis çalışanının belası, bildirimlerden, uygulamalardan ve her günün her dakikasında bizi cihazlarımızdan bombalayan sürekli ve istikrarlı bilgi ve iletişim akışından gelenlerdir. Sizin için topladığımız bu ipuçlarından ve uygulamalardan bazılarını kullanırsanız, odaklanmaya devam etmek bir angarya olmak zorunda değildir.

Odaklanmak için Bazı Genel İpuçları

Uygulamalara geçmeden önce, zamanınızı nasıl daha iyi kullanacağınıza dair bazı genel ipuçlarını düşünün. Bunu, etrafınızdaki dikkat dağıtıcı şeylere bakarak ve onları ortadan kaldırmak için elinizden gelenin en iyisini yaparak yapabilirsiniz. Bu, gürültüyü ortadan kaldırmak veya daha sessiz bir yere taşınmak ve çevrenizdekilere odaklanmaya çalıştığınızı ve rahatsız edilmemeniz gerektiğini bildirmek anlamına gelir. Kendi takviminizde de zaman ayırabilirsiniz, böylece iş arkadaşlarınız meşgul olduğunuzu bilir.

alımını sınırlayın kafein gibi uyarıcılar çünkü sabah kahveniz sizi uyandırabilirken, çok fazla kahve içerseniz, çok fazla kahve içmenin getirdiği endişe veya sinirlilik nedeniyle tam tersi bir etkiyle karşılaşırsınız. Beslenme konusunda, bol miktarda taze meyve, sebze ve fındık veya tohum gibi sağlıklı atıştırmalıklar gibi doğru yiyecekleri diyetinize aldığınızdan emin olun. Nemlendirmeyi de unutmayın – bol su!

blok sitesi

Özünde, dijital dikkatimizin dağılması, sosyal medya beslemelerimizi, sohbet uygulamalarımızı ve favori haber ve bilgi kaynaklarımızı sürekli olarak kontrol etme arzumuzdan kaynaklanmaktadır ve Blocksite olan basit dehanın yardımcı olabileceği yer burasıdır. Uygulama, yalnızca en büyük dikkatinizi dağıtan web sitelerini engellemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda onları ve diğerlerini belirli bir süre boyunca engelleyecek özelliklerle çalışma şeklinize uyum sağlayabilir. Yetişkinlere uygun içeriği de engelleyerek gençleri uzak tutmaya bile yardımcı olabilir. Muhtemelen size yardımcı olacak listemizdeki en basit kavramdır. odaklanmış kalaynı zamanda üretkenliğiniz konusunda ciddileşmek istediğinizde muhtemelen en faydalı olanıdır.

    Play Store’dan Blocksite’yi indirin

Gürültülü

Listemizdeki ikinci uygulama ise Noisli, gürültüye tepki verme şeklimizden yararlanan bir üretkenlik uygulamasıve beyaz gürültünün veya arka plan gürültüsünün çevremize dahil edilmesi ve bunun odak üzerindeki etkisi. Çevremizdeki yüksek seslerin veya ani patlamaların veya çarpmaların konsantrasyonumuzu veya odağımızı bozacağı öncülüne dayanır, bu nedenle sabit ve sakinleştirici arka plan gürültüsü getirmeyi amaçlar. Uygulama geliştiricileri tarafından önerilen bazı önceden seçilmiş kombinasyonların yanı sıra, tek tek veya kendi kombinasyonlarınızda çalınabilen 28 benzersiz yüksek kaliteli sese sahiptir.

    Nisli’yi Play Store’dan indirin

HabitBull

Konsantrasyon güçlüğüne saldırmak için başka bir açı, sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak ve inşa etmektir. HabitBull, bir şeyi sürekli yaparsanız, sonunda bir alışkanlığa dönüşeceği fikrini benimser. Çok çarpıcı görseller kullanan HabitBull, sizi serilerinizi bozmamak için motive ederek ve günlük ilerlemenizi ve ne kadar iyi yaptığınızı bildirerek yeni alışkanlıklar oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Uygulamada, motivasyonel alıntılar ve tıpkı sizin gibi iyi alışkanlıklar denemek ve geliştirmek için uygulamayı kullanan diğer kişilerle etkileşim kurma yeteneği gibi her türlü faydalı ve motive edici özelliği bulacaksınız.

    Play Store’dan HabitBull’u indirin

parlaklık

Zeka oyunları artık Play Store’un en çok kullanılan veya yüklenen uygulamalarında ortaya çıkıyor ve bunun nedeni, odaklanma, bilişsel süreçleri ve yeni fikirleri ve kavramları daha hızlı öğrenme yeteneğinizi geliştirme yetenekleri hakkında bazı cesur iddialarda bulunmalarıdır. bu Lumosity’nin arkasındaki temel fikir hafıza, dikkat ve problem çözme gibi birçok farklı alanda pratik yapmanızı ve bunları eğlenceli oyunlarda sunması, beyniniz için bir spor salonu gibi olmasıdır – daha fazlası için geri gelmenizi sağlamak için lider tabloları ve ilerleme izleyicileri ile tamamlanmıştır.

    Lumosity’yi Play Store’dan indirin

çörek köpek

Donut Dog, telefonunuzu kullanmadığınız bir oyun yaratarak verimliliğinizi artırmayı vaat eden telefonunuz için bir uygulamadır. Telefonunuzu kullanmadan sanal çörekler kazandığınız şirin bir öncül. Daha sonra bu temel önermeyi alır ve onu neredeyse rol yapma oyunu boyutunda bir ekosisteme genişleterek bir seviye atlama sistemi, deneyim puanları ve görevler sunar. Görevleri tamamlamak sizi mücevherlerle ödüllendirebilir ve taşları yeni çörek tarifleri satın almak veya çörek makinenizi yükseltmek için kullanabilirsiniz ve böylece Donut Köpeğinin tuhaf çekiciliği başlar.

    Donut Dog’u Play Store’dan İndirin

Ortamınızda yapacağınız bazı hızlı ve kolay değişiklikler ve odağınızı veya üretkenlik iş akışınızı iyileştirmek için bir veya iki uygulama ile, bölgede kalmak ve çıktılarınızı zamanında bitirmek her zaman olduğu gibi zor bir iş yükü olmak zorunda değildir. Odaklanma ve gerçek üretkenlik, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak ve elverişli bir çalışma ortamı yaratmak arasında doğru dengeyi sağlamak anlamına gelir ve her ikisi de gününüzü en iyi şekilde geçirmek için gereklidir.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*