PC Uçuş Simülatörleri İçin İlk HOTAS’ınızı Nasıl Seçersiniz?

PC Uçuş Simülatörleri İçin İlk HOTAS’ınızı Nasıl Seçersiniz?

HOTAS (eller gaz kelebeği ve sopa) uçuş sims oynamak için çok gerekli aksesuarlardır. Oyunu klavye ve fare ile oynayabilirsiniz, öğrenmesi zor ve uzun süreli oynamak verimsizdir. Uçuş simülatörleri oynamaya yeni başlıyorsanız, ne zaman bir HOTAS almalısınız? Ve hangileri bugün satın almaya değer?

en iyi-ilk-hotas-savaş istasyonu-kokpit

Bir uçuş simülasyonu oynamayı sevdiğinizden emin olduğunuzda, bir HOTAS kontrol cihazına yatırım yapmak isteyeceksiniz. Herhangi bir simülatör için inanılmaz derecede yaşam kalitesi yükseltmesi. Fare ve klavyeli bir sim seviyorsanız, HOTAS’a bayılacaksınız. Oyun değişikliği gerekmez!

Yeni bir HOTAS veya uçuş çubuğu satın alırken aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurun:

Konfor, kısmen çubuk gerilimi ve ağırlığı ile belirlenir. Bir parçayı taşımak ne kadar zorsa, o kadar az rahat olabilir. Elbette, uçuş çubuğunun ağırlıksız veya esnek hissetmesini önlemek için doğru miktarda direnç de önemlidir. Sonuçta, daldırma uğruna uçuş sisteminizin donanımını gerçekten kullandığınızı hissetmeniz gerekir.

gaz kelebeği, mevcut olması şartıyla. Konfor, ayrılabilirlik ve dayanıklılık ile değerlendirin.

Giriş çeşitliliğiz ekseni dönüşü ve giriş sistemleri açısından.

Z ekseni dönüşü, uçuş çubuğunun alt ekseninde ne kadar dönebileceğini belirler. Bu, uzay simülasyonları için paha biçilmezdir, ancak havadan uçuş simülasyonları için daha az alakalıdır. Uzayda, tamamen altı boyutlu bir savaş alanı, benzersiz kontrol girdileri gerektirebilir. Havadaki gemiler için, bu sapma girdisi tipik olarak simülasyon içinde dümene bağlı olan uçuş pedalları tarafından kontrol edilir. Dümenleriniz yoksa, z ekseni dönüşü bu kontrolün yerini alacaktır.

Düğmeler ve anahtarlar yeterli miktarda ve konumda bulunması gerekir. Oyunda kullanılan kontrol yüzeylerini ve farklı eylemleri farklı fiziksel giriş donanımlarına bağlamanın ergonomisini düşünün. Ayrıca, hi-hat kontrolleri gibi kişisel tercih işaretlerini arayın.

Bir kontrol cihazını satın almadan önce gerçekten elinize almak da akıllıca olacaktır. Bu, finansal olarak daha fazla yatırım yapan bir arkadaşla veya Microcenter gibi bir bilgisayar mağazasında olabilir. Fırsatınız yoksa, ergonominize uyan bir şey elde edene kadar birkaç kurulum satın alıp iade etmeniz gerekebilir.

Bu seçenekler, simülatör uygulaması veya uçuş ortamından bağımsız olarak en iyi seçeneğinizdir.

en iyi-ilk-hotas-thrustmaster-t-flight-hotas-x-hero

Bu uzun süredir giriş seviyesi favorisi olan Thrustmaster T-Flight Hotas X, HOTAS kontrol şemasına iyi bir giriş sağlamak için yeterli esnekliğe sahiptir. Mali taahhüdünüzü düşük tutmaya çalışıyorsanız, bu HOTAS’ta haftanın herhangi bir günü iyi bir pazarlık bulacaksınız.

Yeni kullanıcıyı aşırı rafine ayarlar veya işlevlerle bunaltmadan başlamanıza yetecek kadar işlevsellik sağlar. Eylem şaşırtıcı olmayabilir, biraz esnek olabilir ve kontrol şeması daha pahalı bir sisteminki kadar geniş değildir. Ama bu, bir nesil oyuncu için Baby’nin İlk HOTAS’ıydı ve çoğumuzun bu makinelerle güzel anıları var. Bilin ki, bu sistemi beğendiğinize karar verirseniz, sonunda biz sim bağımlıları gibi özel yapım kontrol sistemlerine yöneleceksiniz.

en iyi-ilk-hotas-thrustmaster-t16000m-fcs-kahraman

Basit bir uçuş çubuğuyla küçük bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, Thrustmaster T16000M FCS harika bir seçenektir. Maliyetteki fark dramatik olmasa da, iki uçuş çubuğu kurulumunu düşünüyor olabilirsiniz. Üst düzey Elite: Dangerous oyuncular tarafından beğenilen çift uçuş çubuğu kontrol şeması, oyunun uzay aracının null-gee ortamında daha sezgisel kontrolünü sağlar.

en iyi-ilk-hotas-logitech-g-saitek-x52-hotas-hero

Thrustmaster’a odaklandığımız için bizi eleştirmekte haklısınız, ancak onlar gerçekten HOTAS sistemleri dünyasının en büyük köpeği. Yukarıdan aşağıya mükemmel bir seçenek mevcut. Ancak Thrustmaster herkes için çalışmıyor, o yüzden diğer üreticileri düşünelim.

Logitech’in G Saitek X52 sistemi, gururlu bir kökene sahip ancak bir şekilde karışık incelemelere sahip bir HOTAS’tır. Serbest bırakıldığında uçuş çubuğunu tekrar nötr konuma getiren yay merkezli yapı sayesinde son derece üstün bir fiziksel duyum sunar. Adil olmak gerekirse, önemli ölçüde daha ucuz olan, önerdiğimiz Thrustmaster sistemlerinden büyük bir adım. Saitek sistemi 100 doların çok üzerinde çalışıyor, ancak bu pahalı hobide pahalı HOTAS yara bandını erkenden koparmak isteyebilirsiniz.

Renkli düğmeler, LCD ekran ve gerçekçi kontrol yüzeyleri, üst düzey HOTAS dünyasındaki parkur için eşittir. Kontrol sistemi, simüle edilmiş uçak veya simülatör başlığına göre geçişe izin vererek, birden fazla kontrol profilini tutabilir. Paranız ayrıca, daha fazla rölantide çalışma için ilerici, ayarlanabilir bir gaz kelebeği ve eksen tabanlı sınırlama ile sağlam z ekseni büküm kontrolleri satın alır.

Bir HOTAS kontrolörü denemek istiyorsanız, Thrustmaster T-Flight Hotas kalıcı bir seçimdir. Orada yanlış gitmeyeceksiniz ve sistem biraz ucuz gibi görünse de, aynı zamanda harika bir giriş aracıdır.

Resim kredisi: Clemens Vasters, /u/davedontmind

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Alexander Fox, Philadelphia, PA’da bir kedi, üç Mac ve şimdiye kadar kullanabileceğinden daha fazla USB kablosuyla çalışan bir teknoloji ve bilim yazarıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*