Pelosi, Cumhuriyetçiler borç sınırı bağlantısına karşı çıktıkça ABD’de kapanmayı önleme sözü verdi, United States News & Top Stories

Pelosi, Cumhuriyetçiler borç sınırı bağlantısına karşı çıktıkça ABD’de kapanmayı önleme sözü verdi, United States News & Top Stories

WASHINGTON (BLOOMBERG) – Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Demokratların, Cumhuriyetçilerin iki önlemi birbirine bağlamaya karşı muhalefeti arasında borç tavanı artışı olmaksızın geçici bir harcama yasa tasarısını geçirerek hükümetin kapanmasını önleyeceklerinin sinyalini verdi.

Pelosi, 23 Eylül Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, federal hükümeti finanse etmek için ihtiyaç duyulacak sözde devam eden karar tasarısına atıfta bulunarak, “Her ne ise, 30 Eylül’e kadar her iki meclisten de geçen bir CR’ye sahip olacağız,” dedi. 1 Ekim’de yeni mali yılın başlangıcında.

Meclis, bu hafta hükümeti 3 Aralık’a kadar açık tutacak ve borç tavanını 16 Aralık 2022’ye kadar askıya alacak bir geçici harcama önlemini onayladı.

Ancak Cumhuriyetçilerin, eşit olarak bölünmüş Senato’da 60 oya ihtiyaç duyacak olan yasa tasarısına karşı çıkmaları bekleniyor.

Pelosi, borç limiti konusundaki görüşmenin devam edeceğini söyledi.

ABD Hazinesi’nin ne zaman temerrüt eşiğinde olabileceği henüz belli değil ve bu da Kongre’nin ne kadar hızlı hareket etmesi gerektiğine belirsizlik katıyor.

Hazine Bakanı Janet Yellen, hükümetin Ekim ayında bir noktada sınırı aşmama kabiliyetini muhtemelen tüketeceğini söyledi.

Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell, Demokratların Cumhuriyetçilerin oyları olmadan borç tavanını yükseltmek için partizan bir yaklaşım kullanmak için bolca zamanları olduğunu söyledi ve kıdemli bir Meclis Demokratının saatin muhtemelen bu seçenekte tükendiği argümanına meydan okudu.

McConnell Perşembe günü Senato katında Demokratların borç limitini yükseltmek için sözde bütçe uzlaşma prosedürünü kullanmanın “yaklaşık bir hafta veya biraz daha fazla” alacağını söyledi. Senato Demokratları, geçmişte olduğu gibi, çabanın iki taraflı olması gerektiğini söyleyerek bu taktiği kullanmaya şimdiye kadar direndiler.

McConnell, “Bu onlar için rahatsız edici olabilir, ancak tamamen mümkün.” Dedi. “Bu Demokratik hükümet önlenebilir bir kriz üretmemeli.”

McConnell’in yorumları, Çarşamba günü Demokratların varsayılan tarihten önce hızlı bütçe sürecini kullanarak ABD borç tavanını kendi başlarına yükseltmek için muhtemelen yeterli zamanları olmadığını söyleyen Meclis Bütçe Komitesi başkanı John Yarmuth’a meydan okuyor.

Demokratlar, borç limitini yükseltmek için partizan yolunu kullanmaya evrensel olarak karşı değiller. House Ways and Means Komitesi başkanı Richard Neal, CNN ile yaptığı röportajda uzlaşmayı kullanmaya açık olacağını söyledi.

CNN’ye göre Neal, “Yapmak zorunda olsaydık, yapardım” dedi. “Amerika’nın borcunu temerrüde düşüreceği fikri, buraya geldiğimden beri eğlendiğim veya düşündüğüm her şeyden çok uzak.”

Alabama Senatörü Richard Shelby, Ödenekler Komitesi’nin en üst düzey Cumhuriyetçisi, “günün sonunda” Senato’nun borç sınırı artışı olmayan geçici bir hükümet finansmanı Yasasını geçirmesini beklediğini ve Demokratların mutabakat yoluyla borç limiti artışı.

Uzlaşma Yasa Tasarıları, 50-50 Senato’da GOP oylarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, filibuster’ı atlar, ancak geçmesi zaman alan prosedürler gerektirir.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*