PhotosLive jailbreak tweak ile eski iPhone’larda Live Photos

PhotosLive jailbreak tweak ile eski iPhone’larda Live Photos

PhotosLiveenables Live Photos adlı yeni bir jailbreak tweak, eski iPhone modellerindeki işlevsellik gibi. Canlı Fotoğraflar, iPhone 6s ve 6s Pus’taki 3D Touch ile çalışan yeni özelliklerden biridir.

Canlı Fotoğraflar etkinken fotoğraf çekerken, fotoğraf çekilmeden önce ve çekildikten sonra küçük bir video kaydedilir. Bu, fotoğrafı ‘canlı’ hale getirir ve Fotoğraflar uygulamasında veya diğer Apple cihazlarında görüntülenebilir. Canlı Fotoğraflar ayrıca iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve Apple Watch’ta arka plan olarak ayarlanabilir. Apple’ın eski iPhone’ların dinamik duvar kağıtlarına benzediği için Canlı Fotoğrafları arka plan olarak ayarlamasına nasıl izin verip vermeyeceği henüz belli değil.

Önceki nesil iPhone’larda 3D Touch olmadığından Canlı Fotoğraflar alamazlar, ancak burada jailbreak topluluğu devreye girer. PhotosLive, iPhone 6’lardaki tüm Canlı Fotoğraflar işlevini kopyalar ve iOS 8 ve üzeri çalıştıran tüm iPhone’lara geri taşır.

İnce ayar yüklendikten sonra, tek yapmanız gereken PhotosLive seçeneği açıkken fotoğraf çekmek. Fotoğraflar’a kaydedilecekler ve uygulama içinde küçük filmler olarak görüntülenebilecekler. Aynı fotoğraflar, uzun bir basışla oynatılabilen kilit ekranında arka plan olarak da ayarlanabilir.

PhotosLive, Live Photos’tan biraz farklı çalışır, yani tüm veriler JPEG’e kaydedilir ve önceki gibi ayrı bir film dosyası olarak değil. Geliştiriciye göre:

Bunları kitaplığınızda tutun veya senkronize edin ve canlı verileri sonsuza kadar koruyarak silin. Fotoğrafı bilgisayarınızla senkronize edip cihazdan silseniz bile, tekrar senkronize ettiğinizde canlı olmaya devam eder! Canlı veriler JPEG fotoğrafın kendisinde sabit kodlanmıştır, bu nedenle Senkronizasyonlar, Fotoğraf Paylaşımı, Fotoğraf arasında korunur Akış, iCloud, cihazlar arasında SMS, e-posta vb. yoluyla gönderme!

Sosyal medyada paylaşmak için fotoğraf, hareketli bir GIF olarak dışa aktarılabilir.

İşte tweak’in uygulamadaki bir videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=4cX-Mb2oh7g

Tweak, BigBoss deposunda lansman haftasında 1,99$’lık özel bir fiyatla mevcut ve bundan sonra 2,99$ olacak.

Bu jailbreak tweak ile eski iPhone’larda 3D Touch benzeri işlevsellik elde edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*