Qualcomm, Snapdragon 8cx başlatma videosunda çift ekranlı bir Windows 10 cihazıyla dalga geçiyor

Qualcomm, Snapdragon 8cx başlatma videosunda çift ekranlı bir Windows 10 cihazıyla dalga geçiyor

Microsoft kısa süre önce, Fast Ring’e kayıtlı Insider’lar için birçok yeni özelliğe sahip yeni bir Windows 10 Build 18305 yayınladı. Bu derlemede yer alan değişiklikler, Nisan 2019’da halka sunulması beklenen Windows 10 19H1 güncellemesinin bir parçasıdır.

En son sürüm, yeni basitleştirilmiş başlangıç ​​düzeni, Windows Sandbox desteği ve daha fazlası gibi birçok yeni özellikle birlikte gelir.

Microsoft, yeni Başlangıç ​​Düzeni ile birlikte yeni Office uygulamasını da yayınladı. Yeni uygulamaya Office denir ve yerleşik araçlara hızlı erişim sağlayarak Office uygulamalarına bağlanmanın yanı sıra en son belgeleri görüntüler.

Word, Excel vb. Office belgelerini tek tıkla açabileceksiniz. Office, üretkenlik paketine modern bir deneyim getiren yeni simgelerle birlikte gelir. Uygulama ayrıca, bilgisayarınızda yüklü olan Office uygulamalarına bağlanmanıza olanak tanır ve tüm dosyalarınızı tek bir yerde bulmanızı kolaylaştırır.

“Uygulama, tüm dosyalarınızı tek bir yerde kolayca bulmanıza veya kullanabileceğiniz herhangi bir Office çözümüne kolayca erişmenize yardımcı olan Office için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Bilgisayarınızda yüklüyse veya başka bir yerde yüklüyse, sizi Office zengin istemcilerine bağlamayı bilir. değillerse sizi Office’in web sürümüne gönderir,” diye açıklıyor Microsoft.

Yeni Office uygulaması, kurumsal markayı uygulamaya getirmek için Azure Active Directory’yi kullanan diğer iş kolları uygulamalarıyla özelleştirme olanağıyla birlikte gelir.

Office uygulaması şu anda kullanılabilir Windows 10 önizleme derlemesi 18305 ve Microsoft’un Office uygulamasını “19H1” kod adlı bir sonraki büyük güncellemesinin genel sürümüne dahil etmesi bekleniyor.

Microsoft kısa süre önce, Fast Ring’e kayıtlı İçeridekiler için birçok yeni özellikle yeni bir Windows 10 “Bild” 18305 yayınladı…..

“Bild” yazım hatasını düzeltmek ve “Oluştur” yapmak isteyebilir

Bitti, teşekkürler!

mayank_jee gg

Çift ekranlı bilgi işlem cihazları bu günlerde gerçeğe yaklaşıyor. Microsoft’un Andromeda’sı hakkında zaten çok şey biliyoruz ve son sızıntılarda ‘Centaurus’ adlı başka bir cihaz ortaya çıktı. Microsoft’un OEM’leri de PC’nin çift ekranlı form faktörüyle ilgileniyor.

Maui’deki en son Qualcomm Snapdragon Tech Summit’te Qualcomm, ‘Her Zaman Bağlı Bilgisayarlar’ için Snapdragon 8cx’i duyurdu. Önceki ARM tabanlı PC işlemcileri, amiral gemisi akıllı telefon işlemcilerinin yalnızca yükseltilmiş sürümleridir. Bu sefer, özellikle PC’ler için sıfırdan 7 nanometre fabrikasyon süreci ile bu 8cx yonga setini yaptılar.

Çip üreticisine göre 8cx, bugüne kadarki ‘en uç’ ürünü. Kryo 495 işlemci çekirdeği, Adreno 680 GPU, Snapdragon X24 modemli multi gigabit LTE, 4+ hızlı şarj, 25 saate kadar pil ömrüne sahip ve en önemlisi iki adet 4K HDR monitörü destekliyor.

Snapdragon 8cx’in tanıtım videosunda Qualcomm, Windows 10’un tablet modunu çalıştıran çift ekranlı bir PC’ye bir bakış attı. Bir maket gibi görünüyor, ancak Qualcomm’un çift ekranlı cihazlar konseptiyle de ilgilendiğini gösteriyor.

Qualcomm çift ekran

Microsoft’un, yerel ARM desteği ve daha iyi tablet deneyimi ile Her Zaman Bağlı Bilgisayarlar için Windows 10’un hafif ve modern bir sürümü olan Windows Core OS üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Qualcomm, bu yonga setinin Adreno 680 GPU ile 2 kat daha hızlı grafik performansı sunabileceğini ve ayrıca önceki ARM tabanlı PC işlemcisi Snapdragon 850’den %60 daha verimli olduğunu belirtti.

İşlemci 2 kat daha fazla transistöre, 2 kat daha fazla bellek bant genişliğine, toplam 10mb L2 ve L3 önbelleğe sahiptir. En son DirectX 12 desteği de eklenir. Bu, çift ekranlı monitörler de dahil olmak üzere tüm form faktörlerinde çok daha optimize edilmiş ve sorunsuz performans sağlayacaktır. Grafik yoğun üretkenlik görevleri çok daha iyi bir şekilde ele alınacaktır.

Çift ekranlı cihaz için bir diğer büyük zorluk, aynı anda iki ekran çalıştıracağından pil ömrüdür. Ancak bu, 7W TDP ve Kryo 495 işlem çekirdeklerine sahip 7nm bir işlemcidir. Adreno 680 GPU aynı zamanda çok fazla enerji verimlidir. Yeni ısı dağıtma sistemi, sistemi önceki modellerden daha soğuk tutacak ve Qualcomm’un çözümü pil sorunlarını da giderebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*