Rapor, gelecekteki AirPod’ları sıcaklığı ve daha fazlasını ölçmek için sağlık izleme cihazları olarak yeniden doğruluyor

Rapor, gelecekteki AirPod’ları sıcaklığı ve daha fazlasını ölçmek için sağlık izleme cihazları olarak yeniden doğruluyor

Apple, Apple Watch’u bir sağlık izleme cihazı olarak pazarlamaktadır. Şimdi The Wall Street Journal, teknoloji devinin vücut ısısını izlemek, işitmeyi iyileştirmek veya daha fazlasını yapmak için gelecekteki AirPod’larda sağlık sensörleri sunmaya çalıştığını iddia ediyor.

Yeni rapor, DigiTimes’ın Apple’ın yeni nesil AirPod’lar için ortam ışığı sensörleri ile donatılacak yeni sağlık özelliklerini araştırdığını doğruluyor. kulaktan kalp atış hızı. Ayrıca, kulaklıkların hastanelerde terleme seviyeleri, sıcaklık, oksijen doygunluğu ve daha fazlası gibi fizyolojik koşulları ölçmek için kullanılan kulak klipsleri gibi çalışacağı da açıklandı. Ünlü teknoloji analisti Ming-Chi Kuo da sağlık özelliklerine sahip Airpod’ların geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı.

Rapora göre Apple, kullanıcıların duruşunu izlemek, işitmeyi geliştirmek veya vücut ısısını ölçmek için AirPod’ların bir sağlık cihazı olarak potansiyelini inceliyor. Yayıncı tarafından görüntülenen dahili belgeler, şirketin kullanıcılara yalnızca kullanışlı bir ürün sunmakla kalmayıp aynı zamanda kulaklıklarını rakiplerinden farklı kılmak için iPhone ve Apple Watch’un ötesinde sağlık özellikleri planını ortaya koyuyor.

Apple Inc., The Wall Street Journal tarafından incelenen belgelere ve planlara aşina olan kişilere göre, AirPod’ları işitmeyi iyileştirme, vücut ısısını okuma ve duruşu izleme dahil olmak üzere bir sağlık cihazına dönüştürmenin yollarını araştırıyor.

Planlar ayrıca Apple’ın, bugün şirketin sağlık işlevlerinin çoğunun mevcut olduğu Apple Watch’un ötesindeki cihazlara sağlık ve zindelik özellikleri ekleme konusundaki tutkusunu da gösteriyor.

Son zamanlarda Apple, iOS 15’te, sesi yükselterek bağlantıda kalmalarına yardımcı olmak için hafif işitme bozukluğu olan kullanıcılar için tasarlanmış yeni bir konuşma güçlendirme özelliği tanıttı. Konuşma güçlendirme, ikinci nesil AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max’te mevcuttur.

Daha önce yayıncı, Apple’ın iPhone aracılığıyla depresyon, bilişsel gerileme, bunama, otizm ve diğer nörolojik bozuklukları teşhis etmek için bir teknoloji üzerinde çalıştığını bildirmişti. Gelecekteki iPhone’un kamerası ve Apple Watch’un sensörleri, bir düzensiz kalp ritmi biçimi olan teşhis edilmemiş atriyal fibrilasyonu (AFib) tespit eden EKG uygulaması gibi teşhis edilmemiş bir bozukluğun tespiti için kullanıcıların tavırlarını veya davranış kalıplarını inceleyecek. Benzer şekilde, bir iPhone ile eşleştirildiğinde, gelecekteki AirPod’lar sağlık izleme özelliklerine sahip olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*