RSAF ve Endonezya Hava Kuvvetleri 40 yıllık savunma ilişkilerini kutluyor, Politika Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

RSAF ve Endonezya Hava Kuvvetleri 40 yıllık savunma ilişkilerini kutluyor, Politika Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR – Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (RSAF) ve Endonezya Hava Kuvvetleri (TNI AU), 12 Ekim Salı günü savunma ilişkilerinin 40. yıldönümünü kutlarken işbirliğini geliştirme ve ilişkileri derinleştirme taahhütlerini verdi.

Her iki taraftan üst düzey yetkililer, ortak tatbikatlar, liderlik ve profesyonel değişimler ve mesleki eğitim kurslarına karşılıklı abonelik gibi girişimler yoluyla ilişkileri güçlendirme taahhütlerini yeniden teyit eden Yakın Dostluk ve İşbirliği Ortak Bildirgesi’ni imzaladılar.

Savunma Bakanlığı (Mindef) Salı günü yaptığı açıklamada, video konferans yoluyla düzenlenen 40. yıl dönümü anma töreninin Singapur Hava Kuvvetleri Komutanı Kelvin Khong ve Endonezya Hava Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Fadjar Prasetyo tarafından ortaklaşa yürütüldüğünü söyledi.

Singapur’daki Marina South bölgesi ve Endonezya’nın Batam kentindeki Barelang Köprüsü üzerinde her iki hava kuvvetinden yedi F-16 uçağının katıldığı ortak bir uçuş uçuş etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Tören, iki yılda bir düzenlenen ikili bir egzersiz olan Elang Indopura Egzersizi ile birlikte gerçekleştirildi.

21’inci baskısında, bu yılki tatbikat iki bölümde gerçekleştirildi: neredeyse 23 Ağustos’ta düzenlenen bir tatbikat planlama konferansı ve 11 ile 14 Ekim arasında düzenlenen bir hava manevra tatbikatı.

Tatbikata hem hava kuvvetlerinden hem de 12 F-16 savaş uçağından 130’dan fazla personel katılıyor.

Tümgeneral Khong, tatbikatın 1980’de başlamasından bu yana çok yol kat ettiğini ve havacılara etkileşim ve birbirlerinden öğrenmeleri için paha biçilmez fırsatlar sunmaya devam ettiğini söyledi.

“Pak Fadjar’la bugün daha önce havada buluştuğum ve birlikte flypast’a katıldığım için özellikle mutluyum. Bu günlerde çok alıştığımız sanal toplantılardan çok farklı bir şey ve çok eğlenceliydi. benim için unutulmaz bir deneyim.”

Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Fadjar, “Kovid-19 salgınının ortasında bile, hava kuvvetlerimiz hava kuvvetleri arasındaki sağlam bağlantıyı sürdürmek için yeni yöntemler ve yeni yaklaşımlar aramaya devam ediyor.

“Böylece, Singapur Hava Kuvvetleri’ni bölgedeki stratejik ortağımız olarak koymak, istikrarını ve refahını uzun yıllar daha da sürdürmek Endonezya Hava Kuvvetleri’nin en büyük taahhüdü haline geliyor.”

Mindef, Elang Indopura Tatbikatı dışında, iki hava kuvvetlerinin düzenli olarak ziyaretler, mesleki değişimler ve kurslara çapraz katılım gibi geniş bir yelpazede tatbikat ve faaliyetlerde bulunduğunu söyledi.

Elang Indopura Tatbikatı’nın bir önceki baskısı, Kasım ve Aralık 2018’de yapıldı ve hem hava kuvvetlerinden hem de 16 savaş uçağından 150’den fazla personeli içeriyordu.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*