Sabrent’in Çift USB Güç Bankası ile Aynı Anda İki Cihazı Şarj Edin

Sabrent’in Çift USB Güç Bankası ile Aynı Anda İki Cihazı Şarj Edin

Tek bağlantı noktalı bir güç bankasıyla evden uzaktaysanız, ancak şarj edilmesi gereken iki cihaz varsa ve görünürde elektrik prizi yoksa ne yaparsınız?

Bir cihazın diğerine geçmeden önce biraz şarj olmasını bekleyebilir veya aşağıda daha yakından inceleyeceğimiz Sabrent’in sunduğu gibi bir çift USB güç bankası kullanabilirsiniz.

Sabrent’in çok şık 6100mAh çift USB güç bankası bir iPhone ve iPad şarj cihazı olarak tanıtılıyor, ancak bunu bir mikro USB kablosuyla şarj olan herhangi bir akıllı telefon ve tablet için kullanabilirsiniz. Cihaz, yaklaşık olarak bir iPhone 5 boyutunda, 4,7 inç (yükseklik) x 0,6 inç (çap) x 2,5 inç (genişlik); 6.1 ons ağırlığındadır. Karşılaştırıldığında, iPhone 5 4,87 inç (yükseklik) x 0,30 inç (çap) x 2,31 inç (genişlik) boyutundadır. Kısa bir mikro USB kablosu ile birlikte gelir.

Güç bankası, mikro USB kablosuyla birlikte gelir.

Güç bankasında iki USB bağlantı noktası vardır: biri “akıllı telefon” ve diğeri “iPad” olarak etiketlenmiştir. “Akıllı telefon” bağlantı noktası, Android ve iOS telefonlar için kullanılabilen 1000 mAh’lik bir USB bağlantı noktasıdır. “iPad” bağlantı noktası, Android ve iOS tabletler için kullanılabilen 2100mAh USB bağlantı noktasıdır. Şarj cihazının yanında son bir giriş portu vardır.

Güç bankasında iki etiketli bağlantı noktası: akıllı telefon ve iPad.

Güç bankasının yan tarafındaki giriş portu.

Şarj cihazının üstündeki dört mavi LED ile 6100mAh pilin durumunu her zaman bileceksiniz. Dört LED’in tümü yandığında, pilin %76 – %100’ü kalır. Üç LED yandığında pilin %51 – %75’i kalır. İki LED yandığında pilin %26 – %50’si kalır. Son olarak bir LED yandığında pilin %1 – %25’i kalır.

Güç bankasının üstünde dört mavi LED.

Bu LED’ler, hem cihazlarınızı şarj ederken (pilin ne kadar kaldığını bilmenizi sağlar) hem de güç bankasını şarj ederken (ne kadar daha şarj edilmesi gerektiğini bilmenizi sağlar) gerçekten kullanışlıdır.

Güç bankasını şarj etmekten bahsetmişken, başlangıçta bilgisayarımdaki bir USB hub aracılığıyla şarj etmeyi denedim, ancak güç bankası 24 saatten fazla bağlı kaldıktan sonra bile iki LED’i asla şarj etmedi. Yani, kesinlikle şarj etmek için çok fazla güce ihtiyacı var. Bir prize bağlanan bir USB AC adaptörü kullanmanın en iyi sonucu verdiğini görüyorum; Bu yöntemi kullanarak, güç bankası beş ila altı saat içinde tamamen şarj olur.

LED’lerin ortasında bir güç düğmesi de var. Çıplak gözle görmek zor (aşağıdaki resimde gösterildiği gibi değil) – Bunu yalnızca güç bankasını belirli bir açıda tutarken görebiliyorum. Güç bankasını cihazlarınıza bağladığınızda, güç düğmesine basana kadar şarj olmaya başlamaz. Yine de şarj cihazını kapatma konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü şarj işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak kapanıyor.

Dört LED'in ortasındaki güç düğmesi.

Sonuçların şarj cihazıyla birlikte kullanılan cihaza göre farklılık göstereceğinden eminim. Test amacıyla bir Samsung Galaxy Note 10.1 tablet (2014 baskısı) kullandım. Her iki test için de kullanmadan önce güç bankasının tamamen şarj olduğundan emin oldum.

İlk defa tabletimin %19’a düşmesine izin verdim. Daha sonra tabletimi kapattım ve güç bankasını bağladım. Güç bankası ölene kadar, yani yaklaşık üç saat sonra onu yalnız bıraktım. Tabletimi tekrar açtığımda %98’deydi. Böylece, pilime neredeyse% 80 şarj ekledi.

İkincisinde tabletimin %9’a düşmesine izin verdim. Daha sonra güç bankasını bağladım ve tabletimi açık bıraktım. Bağlıyken bir saat kadar kullanmaya karar verdim. Bu sefer, güç bankası yaklaşık 2 1/2 saat sonra öldü ve pilimi %83’te bıraktı. Yani bu test ile pilime neredeyse %75 ekledi ve daha kısa sürede ve tabletimi bu sürenin neredeyse yarısı boyunca kullanırken.

Bir akıllı telefonda test etmemiş olsam da, bir Amazon yorumcunun kişisel sonuçlarına atıfta bulunmak istiyorum. İncelemeyi yapan kişi, Sabrent güç bankasının iPhone’larını şarj etme konusunda harika bir iş çıkardığını ve ölmeden önce onu tam olarak üç kez şarj edebildiğini belirtti. Bu gerçekten etkileyici. Ancak konu iPad’lerine geldiğinde bunun o kadar da iyi olmadığını gördüler.

Akıllı telefonunuzun ve tabletinizin her ikisinin de ölmek üzere olduğu (veya zaten ölmüş olduğu) bir durumdaysanız, Sabrent’in 6100mAh çift USB güç bankası gibi harici bir şarj cihazına sahip olmak sizin yararınıza olacaktır.

Sadece gözleri yormakla kalmaz, aynı zamanda küçük, taşınabilir ve verimlidir. Birkaç kez sorunsuz kullandım ve şu ana kadar sonuçlardan çok memnunum.

Kazanılacak beş Sabrent Çift USB Güç Bankası.

Sabrent sayesinde, dağıtabileceğimiz beş adet çift USB güç bankamız var. Bu çekilişe katılmak için tek yapmanız gereken e-posta adresiniz ve fiziksel adresinizle bağlantı kurmaktır (böylece kazanan siz olursanız sizinle iletişime geçebiliriz). Bu size tek bir şans kazandıracaktır. Bir birim kazanma ek şansı kazanmak için bu makaleyi de paylaşabilirsiniz. Bu hediye yarışması sona erdi. Kazananlara kazançları hakkında bilgi verildi.

Sabrent 6100mAh Çift USB Güç Bankası

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Charnita, 2008’den beri Serbest Yazar ve Profesyonel Blogger’dır. İlk benimseyen biri olarak yeni uygulamaları ve hizmetleri denemeyi sever. Bir Windows, Mac, Linux ve iOS kullanıcısı olarak, son teknoloji teknolojiye büyük bir sevgisi var. Onunla Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn’de bağlantı kurabilirsiniz.

2 Kaya Bahar Yolu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*