Samsung Galaxy S21, S21+ özellikleri

Samsung Galaxy S21, S21+ özellikleri

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

samsung galaxy s21 renkleri

Böylece, 2021 Android amiral gemilerinin sezonu gerçekten başladı. Samsung bugün nihayet Galaxy S21 serisi akıllı telefonlarını tanıttı. Ultra model, kamera konusunda bilgili kişilerin tercih edeceği bir model olsa da, Galaxy S21 ve Plus kardeşi, daha düşük fiyat, daha kullanışlı form faktörü ve önemli bir taviz vermemeleri nedeniyle çoğu insanın satın alacağı modellerdir. İşte Galaxy S21 ve S21+ teknik özelliklerinin kısa bir özeti:

Samsung Galaxy S21 lansmanı

Galaxy S21 ve Galaxy S21+ arasındaki tek önemli fark boyutlarıdır.sonunda ekranın köşegenine ve her telefonun içine takılan pile yansır. Vanilya Galaxy S21, 6,2 inç Dinamik AMOLED 2X ekrana sahipken, Galaxy S21+ biraz daha büyük 6,7 inç panele sahip. Ekran 120Hz yenileme hızı sunar, ancak değeri, izlediğiniz içeriğe bağlı olarak 120Hz ile 48Hz arasında otomatik olarak değişir. Çözünürlük FHD+’da (2400脳1080 piksel) aynı kalır, ancak panel, ilgili önceki modellerdeki kavisli kenarların aksine, son derece ince çerçevelerle düzdür.

Samsung, Galaxy S21 ve Galaxy S21+’ı iki varyantta sunacak, bazı bölgeler Qualcomm Snapdragon 888 SoC ile güçlendirilmiş modeli alacak, diğerleri ise içinde Exynos 2100 çipi ile süslenecek. Her iki telefonda da 8GB RAM bulacaksınız, depolama seçenekleri ise 128GB ile 256GB arasında değişiyor.

Galaxy S21, 4.000 mAh pil ile donatılmış olarak gelirken, şirket Galaxy S21+’ın içine 4.800 mAh daha büyük bir pil taktı. Her iki cihazda da kablosuz şarj ve ters kablosuz güç paylaşımı için destek alırsınız. Ancak Galaxy S21+’ın gizli bir hilesi, Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisini desteklemesidir.

Galaxy S21 kameraların arkadan görünümü

Yukarıda bahsedildiği gibi, Galaxy S21 ve S21+ dahili donanımlarının çoğunu paylaşır ve buna kameralar da dahildir. Yeni Samsung amiral gemilerinin üçlü lens donanımı, optik olarak stabilize edilmiş 12MP birincil kamera, 12MP ultra geniş açılı kamera ve 2x’e kadar optik zoom aralığı sunan 64MP telefoto kamera ile öne çıkıyor. Ön tarafta, selfie ve görüntülü arama görevlerini yerine getirmek için 10 MP’lik bir snapper bulacaksınız.

Standart Galaxy S21 799,99 dolardan başlıyor ve Phantom Violet, Phantom Grey, Phantom Pink ve Phantom White olmak üzere üç renkte ön siparişe açıldı. Galaxy S21+ ise cüzdanınızda 1000 dolarlık bir delik açacak ve Phantom Violet, Phantom Silver ve Phantom Black tonlarında mevcut. Amiral gemilerini Samsung.com’dan satın alırsanız, özel Phantom Gold ve Phantom Red renk seçenekleri arasından da seçim yapabilirsiniz. Galaxy S21 ve S21+ ile ilgili kullanılabilirlik tarihleri, fırsatlar ve lansman teklifleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*