Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3, herkesin hayal edebileceğinden daha iyi satıyor

Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3, herkesin hayal edebileceğinden daha iyi satıyor

2021’e girerken Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarında çok şey yaşadı. Şirket, Galaxy Note 21’in 2022’ye geleceğini onaylayarak Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 üzerindeki bahislerini yarı resmi olarak korumaya karar verdi.

Tabii ki, Samsung’un 2021 katlanabilir serisinin satış açısından ne kadar iyi performans göstereceği konusunda bazı endişeler vardı. Bunun, potansiyel alıcıların geçen yılki modellerde yaşadığı en büyük sorunlarla çok ilgisi vardı. Z Fold 2 ve Z Flip 5G sadece pahalı değil, aynı zamanda IP derecesine de sahip değillerdi.

Z Fold 3 ve Z Flip 3 ile bu endişelerin ikisi de cevaplandı. Z Flip 3, sadece 999$’lık bir başlangıç ​​fiyatıyla duyuruldu ve önceki modelden 450$ daha ucuza geldi. Ayrıca Flip 3, geliştirilmiş ekran dayanıklılığı, daha büyük kapak ekranı ve 120 Hz yenileme hızı ile birlikte IPX8 suya dayanıklılık sunar.

Z Fold 3’e gelince, Fold 2 ile karşılaştırıldığında fiyat farkı eskisi kadar şiddetli değil. sadece 200$ daha ucuz. Ancak Fold 3, IPX8 su geçirmezlik, 120Hz kapak ekranı ve S Pen desteği de sunuyor. Bu, Galaxy Note hayranlarını katlanabilir yaşam tarzına çekmeye çalışan Samsung için kilit noktaydı.

Büyük bir tasarım revizyonu sağlamadan ve eski kamera donanımını yeniden kullanmaya devam etmeden bile, Samsung’un kararları beklenenden daha iyi sonuç vermiş gibi görünüyor. Şirketin Fold 3 ve Flip 3 testlerinden nasıl geçtiğini anlatan bir blog yazısına ek olarak, ilginç bir bilgi de öğrendik.

Lansmandan sonraki ilk ay boyunca Samsung, önceki tüm katlanabilir telefonlarının toplamından daha fazla Z Fold 3 ve Z Flip 3 sattı. Bu rakamlar yalnızca ABD satışlarını açıklıyor, ancak bunu bir perspektife oturtmak için işte bazı çılgın rakamlar:

    Galaxy Z Fold 3, Z Fold 2’nin 5 katından fazla birim sattı.

    Galaxy Z Flip 3, Z Flip 5G’nin 40 katından fazla birim sattı.

Bunlar küresel satışları hesaba katmıyor, ancak Samsung’un dünyanın diğer bölgelerinde beklentileri aştığına dair raporları zaten gördük. En son raporlardan biri, Samsung’un şirketin anavatanı Güney Kore’de satılan bir milyon birimi çoktan aştığını gösteriyor.

Sorun şu ki, her iki birimin de ne kadar iyi sattığını tam olarak ölçmek oldukça zor, çünkü bize herhangi bir spesifik rakam verilmedi. Ancak hangi yönden bakarsanız bakın Samsung, katlanabilir telefonların popüler hale getirilebileceğini kanıtlıyor. Suya dayanıklılık gibi amiral gemisi cihazlardan benzer özellikleri bu benzersiz form faktörlerine getirme meselesi.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*