Samsung, Windows 10 ile güçlendirilmiş yeni Notebook 9 serisini duyurdu

Samsung, Windows 10 ile güçlendirilmiş yeni Notebook 9 serisini duyurdu

Windows 10 pazar payını artırmaya devam ediyor ve NetMarketShare tarafından Kasım 2017 ayı için yayınlanan en son veriler işletim sistemini gösteriyoryüzde 31,95 pay elde etti. Görünüşe göre Windows 10 Fall Creators Update özellikleri, nihayet Microsoft’un en yeni işletim sistemine yükseltme yaptıkları için kullanıcıları çekmeyi başardı.

Windows 10’un pazar payındaki artış, geçen ay Windows XP’nin kaydettiği düşüşle aynı zamana denk geliyor, çünkü işletim sistemi Kasım’daki yüzde 7,64’ten yüzde 5,73’e düştü.

Öte yandan Windows 7 en çok kullanılan ve popüler masaüstü işletim sistemi olmaya devam ederken, desteklenmeyen işletim sisteminin pazar payı %43,05’ten %43,12’ye yükseldi.

Microsoft’un agresif Windows 10’una rağmen, işletim sistemi çok iyi bir hızda büyümüyor. Windows 10’daki büyüme, Microsoft’un olmasını istediği sprint güç merkezi değil.

Theresearch firması masaüstü işletim sistemlerinin ilk sırasına Windows 7’yi koyuyor ve Windows XP %5,73 pazar payı puanı ile en popüler üçüncü masaüstü işletim sistemi olmaya devam ediyor. Windows 8.1, Windows XP’den biraz daha iyi pazar payına sahiptir.

Windows 10 için Fall Creators Güncellemesi kullanıma sunulduğundan ve büyük değişiklikler içeren Redstone 4 sürümünün zamanı geldiğinden, Windows 10’un pazar payındaki artışın önümüzdeki aylarda da devam etmesi bekleniyor.

Yazı o kadar kötü ki… Yazar hiç İngilizce biliyor mu?

Samsung bugün, CES 2018’de tanıtılacak yeni bir dizüstü bilgisayar serisini duyurdu. Cihaz, Notebook 9 Pen ile birlikte Notebook 9 dizüstü bilgisayarları içeriyor. Yeni cihazların Intel’in 8. nesil U serisi Core i7 işlemcisini içermesi bekleniyor.

Yeni i7 işlemciler dört çekirdekli ve cihazların performansında önemli bir artış sağlaması bekleniyor. İşlemci, alüminyumdan daha hafif olan Metal12 adlı bir alaşımdan yapılmıştır.

Notebook 9, Nvidia GeForce MX 150 grafikli 13,3 ve 15 inç ekran ve 1080p civarında 6,2 mm çerçeve ile geliyor. Cihazın 15,4 mm inceliğinde olması bekleniyor. Cihaz, bir dizüstü bilgisayardaki en büyük ve daha güçlü pil olması beklenen 75Wh Hexacell pil ile geliyor. Ayrıca hızlı şarjı desteklemesi bekleniyor.

Notebook 9 Pen ise 360 ​​derecelik bir menteşe ile geliyor ve S Pen olarak adlandırılıyor ve daha küçük ve cihazdaki kılıfın içine sığdığı için pil gerektirmeyen bir S Pen olarak adlandırılıyor. S Pen, kaldırıldığında Samsung Notes ve Autodesk Sketchbook gibi uygulamalara kısayollar başlatır.

Güvenlik için, yeni cihazlarda Windows Hello için bir parmak izi okuyucu bulunacak ve Notebook 9 Pen, yüz tanıma için bir IR kamera içerecek. Her iki cihazın da CES 2018’de sergilenmesi bekleniyor.

Cihazların bu ay Kore’de ve 2018’in ilk çeyreğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazın fiyatlandırması henüz onaylanmadı, ancak şirketin Las Vegas, NV’deki CES 2018’de cihazların fiyatlandırmasını detaylandırmasını bekliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*