Science, Bristol’de bilim adamlarından girişimciliğe geçiş yapanlar için açık bir kuluçka merkezi oluşturuyor

Science, Bristol’de bilim adamlarından girişimciliğe geçiş yapanlar için açık bir kuluçka merkezi oluşturuyor

Yeni nesil bilim adamlarına ev sahipliği yapacak –kanser, aşı geliştirme ve iklim değişikliği gibi büyük sorunların üstesinden gelmek için kullanılacak yapay zeka, sentetik biyoloji, nano teknolojiler ve kuantum hesaplama gibi ileri teknolojilerden yararlanan girişimciler.

Bristol şehir merkezindeki Eski Pazar’da bulunan kuluçka makinesi, derin teknoloji start-up’larının büyümesini desteklemek için ek olarak 30.000 metrekarelik son teknoloji laboratuvarlar, ofisler ve etkinlik alanı sağlıyor. Açılışı, Science Creates’in tam kapasiteyle çalışan ve o zamandan beri Bristol’de bilim ve mühendislik girişimciliğinin merkezi olarak ün kazanmış olan St Philips’teki ilk inkübatörünün başarısını takip ediyor. Bristol Üniversitesi ve Research England ile ortaklaşa işletilen her iki inkübatör, Science Creates’in fiziksel ayak izini 45.000 fit kareye çıkararak yaklaşık 100 şirketi destekler ve 450’ye kadar iş yaratma potansiyeline sahiptir.

2020’de Science Creates ayrıca, çok sayıda tura öncülük eden ve inkübatörlerle birlikte şirketlerin daha hırslı olma ve ihtiyaç duydukları sermayeyi artırma yeteneği yaratan Science Creates Ventures adlı özel bir risk sermayesi fonu başlattı.

Science Creates, 2021’de toplu olarak 18,4 milyon yen toplayan ülkedeki en heyecan verici derin teknoloji şirketlerinden bazılarını şimdiden kuluçkaya yatırıyor. Bazı örnekler:

“İşte burada Science Creates devreye giriyor. Amaca yönelik olarak tasarlanmış iki inkübatörümüz, erken aşamadaki girişimleri finanse eden bir risk sermayesi şirketimiz ve tümü iş geliştirme ve yenilik.”

CTO ve kurucu ortak Dr Xiao Ai şunları söylüyor: “QLM’de, emisyonları azaltma konusundaki kritik soruna çözümler getirmek için teknolojiyi yeniliyor ve geliştiriyoruz. Tüm yeni kurulan şirketlerin, özellikle donanım geliştirenlerin desteğe ihtiyacı var. Başlamak ve büyümek için Bir yazılım şirketi olarak, her şey uzaktan ve bulutta yapılabildiğinden genellikle çok fazla fiziksel altyapıya ihtiyacınız yoktur.Ancak bizimki gibi yazılım ve analitiği fotonik ve elektromekanik sistemlerle birleştiren yüksek teknoloji ürünleri tasarlamak daha büyük bir zorluktur. özel laboratuvar alanı, altyapı, belirli uzmanlığa sahip mühendislik müteahhitleri gibi deneyimli profesyonellere erişim ve üniversitelerden ve araştırma kurumlarından yetenek ve işbirlikçilere erişim Science Creates, tüm bu kritik ihtiyaçları karşılamış ve Bristol’ü bir merkez haline getirmeye katkıda bulunmamızı sağlamıştır. yenilik ve teknik ürün geliştirme.”

Bristol Üniversitesi Araştırma ve İşletmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Profesör Philip Taylor şunları söylüyor: “Bu yeni amaca yönelik inkübatör bölge için muazzam bir destek. Aynı zamanda bilimsel yetenek, teknolojik yenilik ve Science Creates ortaklarımız tarafından desteklenen, şehirde sahip olduğumuz girişimci büyüme.

“Benzeri görülmemiş miktarda küresel sağlık ve çevre sorunlarıyla karşı karşıya kalırken, hepimizi etkileme potansiyeline sahip sorunlara çözümler sunmak için laboratuvardaki ilerlemeyi hızlandırabilecek derin teknoloji inkübatörlerinin önemini net bir şekilde ortaya koyuyor.”

Science Creates, Harry’nin şehirde bilim şirketlerine ev olmadığını keşfettikten sonra 2017’de kurduğu orijinal kuluçka makinesinden doğdu. İlk sakinlerinden biri, diyabetli insanlara yardım etmek için ilk akıllı insülinlerden birini geliştirmek için çalışan bir biyoteknoloji olan Ziylo’ydu. 2018 yılında, ilaç devi Novo Nordisk tarafından potansiyel olarak 800 milyon dolar değerinde bir anlaşmayla satın alındı. Bu andan itibaren Harry, kuluçka makinesini diğer heyecan verici derin teknoloji yeniliklerine yatırım yapan ve destekleyen bir ekosisteme genişletme fırsatını gördü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*